středa 4. února 2015

MYSTICKÁ MÍSTA... podruhé

... se vracím k miniseriálu o mystických místech Čech a Moravy.

ILUSTRAČNÍ FOTO Z MÉHO ALBA


 
Dnes jsem si pro vás vybrala Panenský Týnec a okolí.

Po přečtení příběhu v knížce Mystická místa mne Panenský Týnec velice zaujal hlavně fotkami z tohoto místa. Jedná se o zbytky nedokončené stavby chrámu. Na chrámu se přestalo pracovat přesně v den smrti zakladatele Jaroslava Plichty ze Žerotína, a v tomto rozestavěném stavu již zůstal na věky a stal se velkolepou hrobkou pánů ze Žerotína.

Pobyt v těchto místech odstraňuje depresivní stavy, bolesti hlavy, přecitlivělost, dodává optimismus a chuť poprat se s problémy.
Naprosto úžasně místo působí na děti a zvířata, v prostorách chrámu okamžitě ožijí, dovádějí a radují se ze života. Chrám stojí na velmi silné pozitivní zóně. Pravidelné návštěvy tohoto místa jsou výbornou prevencí proti nemocem a pro dlouhodobě nemocné jsou jednou z možností jak podpořit léčbu a rychleji získat ztracené síly.


Klobuky - Menhir

Nabíjení energie, silná sexuální síla, působí proti gynekologickým problémům, podporuje potenci a má příznivý vliv na možnost otěhotnění.

Menhir v Klobukách patří mezi nejmohutnější v Čechách, je tři metry vysoký a metr široký. Když jej v roce 1852 podemlel déšť a vítr jej skácel, chtěli jej někteří rozbít. To vzbudilo veliké pohoršení. Kámen musel být postaven na původní místo s velkou slávou a obřadem. Podle pověsti se sloup každý rok přibližuje o špendlíkovou hlavičku ke klobuckému kostelu. Až se posune ke vchodu, nastane údajně konec světa.

Pokud menhir navštívíte, doporučuje se opřít se o něj zády, uvolnit se a zhluboka dýchat, také hlava se má kamene dotýkat a je třeba ho i zeširoka obejmout.


 Třebíz

Nadhled na problémy reálného světa, navázání kontaktu s duchy drahých zesnulých, hledání řešení problémů.
K procházce, spojené s nabíjením pozitivní energie, je vhodný prostor kolem pomníku V.Beneše Třebízského, který stojí na skále.

 ILUSTRAČNÍ FOTO Z MÉHO ALBA

Raná

Dává sílu realizovat sny, přináší nápady, bláznivé plány, podporuje touhu po dobrodružství.
Kopec Raná je ideálním místem nejen pro plachtění, ale pro všechny snílky a dobrodruhy, přinese jim radost a uspokojení. 

Vhodné místo i pro velmi staré lidi, výlet na Ranou jim může vlít do žil víru, že ještě mohou od života něco očekávat.
Raná v nás podpoří touhu, víru ve své schopnosti a někdy až bláznivé nápady. Napomáhá odpoutat se od běžného každodenního života a aspoň na chvíli se zbavit starostí. 


Zámek Líčkov

Inspirace, umělecká tvorba, správné životní rozhodnutí.

Pobyt na zámku prospěje každému začínajícímu umělci, je nesmírně inspirativní, přinese jen nápad, ale někteří citliví umělci mohou mít pocit, že je políbila Múza.
Místo je vhodné také pro ty, kteří hledají svou cestu a nejsou si ještě tak zcela jisti svým talentem.


Slavětín

Ochrana před živelnou pohromou, především ohněm, odvrací nebezpečí a mírní útok nepřátel.

Návštěva místa, kde hrad stával, může člověku přinést pocit jistoty a ochrany před nepřáteli, zejména v době, kdy se nám nedaří. Toto místo nám přinese pocit bezpečí a ochrany, návštěvou kapličky rozhodně nic nepokazíme. Ani místní často nevědí, kde zbytky hradu hledat. Místo je ale obdařeno tak silnou energií, že by jej citliví návštěvníci mohli najít sami.

 ILUSTRAČNÍ FOTO Z MÉHO ALBA


 
Dnešní naše putování knihou Mystická místa končí,
těším se na pokračování.


 

Zdroj :
Mystická místa Čech a Moravy
       - Olga Krumlovská -

      

   

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála