pátek 21. července 2017

V SEDLE KOLA ...

i když ne každý den, jsme trávili týden s vnoučaty v naší oblíbené Lužnici u Třeboně.
Cyklotrasy jsme prokládali malými výlety, abychom dětské cyklisty neotrávili každodenním šlapáním a tak to byl týden velmi pestrý.


Nejdelší trasu během jednoho dne jsme ujeli 57 km a museli jsme je opravdu chválit. Byli pohodoví, disciplinovaní, dodržovali pokyny při přejezdech po silnicích, nereptali a užili jsme si i plno legrace.
A výlety ?
Zajeli jsme do Borovan na Borůvkobraní, kde nás spláchl pořádný lijavec a spoustu stánků jsme ani nestihli obhlídnout.Atrakce Jízda na dřevěném koni s bodcem končila pořádnou sprškou vody a obě děti byly mokré v době, kdy svítilo slunce, uschnout však ani nestačily, když přivály mraky déšť. Museli se pak dosušovat v autě :o).Navštívili jsme Schwarzenberskou hrobku v Třeboni, objeli lodí rybník Svět, tvořili v Marcipánové dílně, zajeli do překrásné Zoo v Hluboké n.Vltavou. Zde jsme měli štěstí na komentované krmení medvědů a rosomáků. Byl to ohromný zážitek nejenom pro děti, ale i pro nás. Pokud zavítáte do těchto míst, návštěvu zoologické zahrady opravdu velmi doporučuji.


Vzhledem k tomu, že na penzionu bylo vlivem letních prázdnin i hodně dětí, naše se okamžitě se všemi skamarádily a každý den se řádilo v prostoru určeném pro jejich hrátky. Na závěr týdne parta dospěláků připravila pro všechny děti společnou bojovku - Hledání pokladu. Museli hledat indicie, plnit úkoly a hlavně, museli vše zvládnout jako tým. Děti byli nadšené. Věkové rozpětí 2-13 let :o).

V pátek se děti loučily společným opékáním buřtů a slibovaly si, že se příští rok na stejném místě opět potkají.


Za touto krásou se rádi vracíme i my.


Zase za rok...


PS: A ještě si musím zapsat - došlo na trhání první stoličky, Andulka to zvládla sama sobě. Máťa si narval pravou ruku s řídítkem pod dřevěné zábradlí při přejezdu dřevěného mostku. Řval jak tur a my ruku páčili ven se strachem, aby neměl zlomené prsty. Sedřel si "jenom" všechny klouby a večer už čutal se všemi fotbal. Každé ráno vstávali po deváté hodině a to jsme je pomalu museli budit. Byli úžasní, veselí, poslušní, docela si i po sobě na pokoji uklízeli. Na čtení knih nebyl čas, ale hráli jsme karty, Dámu, povídali si a hlavně hodně smáli.
Ty vzpomínky navždy zůstanou v nás...

38 komentářů:

 1. Z fotek je vidět pohoda. Je vidět, že jste si společný týden hezky užili a o to šlo. Zážitků máte hodně. Máte vzpomínku vy i vnoučata.
  Hezký den, Alenko!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zážitky a vzpomínky nám zůstanou společně s fotkami. Děti si to vše opravdu užily :o)).
   Měj se hezky Hani.
   Ála

   Vymazat
 2. Alenko, to je paráda, že vám společný týden tak vyšel a užili jste si ho všichni! :) Děti budou určitě vzpomínat, stejně jako já vzpomínám na týdny prázdnin s babičkou a dědečkem! :)
  Krásné léto, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme rádi, že si to navzájem můžeme dopřát. Ještě počkáme až povyroste Jonášek :o)).
   Pěkné letní dny Peťko.
   Ála

   Vymazat
 3. Alenko, to vypadá na pohodový a zároveň dobrodružný týden. Z fotek na mě padá ta krásná letní atmosféra a navíc s vnoučaty - to muselo být fakt skvělé. Co víc si přát :-) Měj se krásně, Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od všeho bylo trochu :o) Ivanko. Počasí bylo mírně proměnlivé, ale příjemné a stihli jsme toho opravdu hodně. Jsem za to vše vděčná.
   Hezké dny.
   Ála

   Vymazat
 4. Alenko,
  tak tohle je přesně má představa aktivních prarodičů a vnoučat :-)
  Bohužel, není moc takových, kteří tohle z různých důvodů mohou zažít!
  A teď myslím jak dospělý , tak děti.
  Myslím, že jste oba i s manželem stoupli i v očích svých vnoučat a všichni jste si společný týden užili!
  Pěkný i nastávající víkend!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážím si toho, že můžeme tyhle chvíle prožívat společně. Andrejce se vůbec nechtělo domů :o)), v zoologické zahradě mi řekla, že jsem její nejlepší babička (ač nejsem pokrevní) a to je největší odměna za vše.
   Měj se prima Ilonko.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko užívejte,přeji pohodové dny...Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Užíváme si plnou měrou všeho co je nám nabízeno :o), ale také nesmíme zapomínat na odpočinek - což se nám daří občas velmi pomálu.
   Měj se hezky Věrko.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko, podle fotek je vidět, že jste si to všichni užili.

  OdpovědětVymazat
 7. Alenko,
  moc děkuji za komentář :-)
  Tak nějak jsem tušila, že bydlíš tímto směrem, ale spíš jsem dle příspěvků odhadovala tvůj domov blíže k České Lípě ;-)
  Já tam byla zase po letech od dětství, ale ještě ve Varnsdorfu mám tetu a kolem další příbuzenstvo, ale s ním už nejsem v kontaktu.
  Ráda bych poznala i tebe !
  To samé platí, až pojedete zase Vy za příbuzenstvem do Chrudimi nebo přes Pardubice a budeš mít chvilku, tak dej také vědět na email a domluvíme se :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :o)))
   Určitě na to budu myslet Ilonko.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, to se krásně čte. A pro děti jsou ty zážitky s prarodiči nejvíc. Krásně vám to vyšlo. I ta skupina, s kterou jste se sešli, to je v dnešní individualizované společnosti vzácností.
  Měj prima léto!
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani jsme nečekali, že by děti měly tak úžasnou společnost po celý týden. Večer padaly do postelí jako mouchy :o).
   I tobě báječné léto Zuzko přeji.
   Ála

   Vymazat
 9. Krásná dovolená! Opravdu bude na co vzpomínat :-) Mějte se krásně D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aktivní, pohodová, plná smíchu a krásy. Co více si přát.
   Danko, užívej si léta.
   Ála

   Vymazat
 10. Bezva dovolená,hezké fotky.........ano,vzpomínky zůstanou.I my na tyto místa rádi jezdíme a hlavně sebou máme kola.
  Hezké léto Marťula

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jezdíme na stejné místo již pár let a stále nacházíme nové krásy.
   Hezké letní dny.
   Ála

   Vymazat
 11. Alenko, to je paráda, mít takovou baličku :o). Je vidět, že jste si to užili všichni beze zbytku a o tom prázdniny přece jsou...
  Tak ať i další letní dny se vydaří. H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děda se také velmi zapojoval :o)). Ještě nás čeká týden v srpnu, tak uvidíme co podnikneme - budeme plánovat až podle počasí.
   Krásné dny Hani.
   Ála

   Vymazat
 12. Alenko, zaujmout děti není nic jednoduchého a stojí to spoustu energie. Jenže vy ji vydáváte s láskou a rádi! Podle fotek to byl moc hezký týden v krásném kraji!
  Měj pohodový den, pa Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem připravena i na hodně deštivé dny :o)). V záloze byly knihy, šachy, prázdninový deník (báječný tip od Inky), karty, kreslení a nakonec všechen čas strávili venku.
   Helenko, měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
  2. Ali, naše děti taky psaly prázdninový deník, nerady, ale teď si v něm (k pobavení všech rádi čtou). A když se k tomu přidal i tatínek, najdeš tam věty typu:... maminka nás hnala ku hradu svinským krokem...
   Pa, H.

   Vymazat
  3. Matýsek psal písmem prvňáčka předloni, nechtělo se mu, trochu byl boj, ale pak to dopsal s nadšením, doma jsem mu dolepila fotky a vstupenky. Bohužel si ho vzal k mamince a dnes neví kde je :o(, měla jsem ho raději nechat u nás...
   pa

   Vymazat
 13. Alenko, krásně jste si užili. Je vidět, jak jste všichni spokojení a šťastní, a tak to má být. Dětem jste připravili spoustu krásných zážitků a to je velký dar, větší než kupovaný. Měj se moc krásně a užívej si. Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že takové prima zážitky utkví v dětech víc než kdovíjaká hračka.
   Od příštího týdne už budu mít trochu volna i pro sebe, tak snad budu více odpočívat.
   Měj se hezky Inko.
   Ála

   Vymazat
 14. Alenko, jsem dojatá, protože z povídání čiší mnoho lásky. Obě děti budou z těchto zážitků čerpat inspiraci ještě mnoho let. Takové zážitky s prarodiči jsou k nezaplacení. Já to třeba tak mám, moje babičky a jeden děda, jsou dodnes pro mne obrovskou inspirací. Na čas strávený s nimi, všemožné aktivity, společnou práci, tvoření a povídání, vzpomínám denně. Vzpomínám na dědovi průpovídky a komentáře Ke všemu...vzpomínám, na babiččinu nejhnusnější nadávku "kruťaj brko", když hnala slepice ze "dvorka", kde jí okusovaly letničky, a sama ji s gustem používám každý den, ač slepice nevlastním... a v ten moment je babička mnou a směje od ucha k uchu... Vzpomínám na něhu druhé babičky, na její pohádky a šikovnost, na šatičky, které mi dokázala spíchnout během odpoledne, protože již v tak raném věku se u mne projevovala marnivost. Jsou stále ve mně a se mnou. Možná to je tím, že jsem s nimi strávila opravdu mnoho času.
  Třeboňsko je nádherné, malebné a v neposlední řadě obdivuji váš kolařský výkon. Dokumentace je jako vždy perfektní. Hned bych jela s Vámi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I tvé vzpomínání Diano je krásné, je cítit z tvých slov, že jsou hluboko v tvém srdci. Manžel takto vzpomíná na svou babičku, u které na vesnici trávil celé prázdniny každý rok a nikdy se mu nechtělo domů k rodičům. Já jsem bohužel nic takového nepoznala, jedni prarodiče již nežili a druzí byli velmi staří a vzpomínky na ně jsou jenom nepatrné střípky. Nikdy jsem u nich netrávila prázdniny a ani vlastně žádný volný čas, ač bydleli nedaleko. O to víc si užívám vlastní vnoučata.
   Měj krásné léto.
   Ála

   Vymazat
 15. Vy jste toho tedy stihli :-). A Jižní Čechy jsou na takové výlety jako dělané. A vy jste jejich nabídku skutečně parádně využili a užili jste si jí. Ať vám hezky vyjde i srpnový týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím Stáňo :o)). Když tam jedeme sami, najezdíme mnohem více kilometrů, ale tento týden byl úplně jiný.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 16. No páni:-) takových zážitků:-) přeji spoustu krásných letních dní:-)Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alespoň bude na co vzpomínat :o).
   Evo měj se prima.
   Ála

   Vymazat
 17. ZOO v Hluboké i Schwarz. hrobku jsme před pár lety taky navštívili. Je vidět, že jste si to krásně užili :)

  OdpovědětVymazat
 18. Alenko, jste skvělí! Takový krásný týden připravit vnoučatům, museli být nadšení. A nadšení je cítit i z Tvé strany. Krásný, rovinatý kraj jste vybrali pro Vaše cyklovýlety a 57 km je úctyhodný cyklistický výkon. Měli jste to pestré, obdivuji Tvou trpělivost a kreativitu. Toto jsou chvíle, na které budou děti vzpomínat celý život.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéminkote Henrietko, díky. Měla jsem pro ně připravené mokré varianty :o) a moc na ně nedošlo, což bylo prima, protože se vyřádily hlavně venku a od toho prázdniny jsou. Mají být vylítaní, vykřičení, radostní a večer padnout do postele jak podťatí :o)).
   Už si nás zamlouvaly na příští rok :O), že je to s námi prý baví.
   A to je ta odměna zase pro nás.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála