pondělí 1. února 2016

COMMEDIA FINITA...

je název představení, které jsme navštívili v pátek v našem 
Kulturním domě.
Musím pochválit paní ředitelku, která se opravdu stará, abychom i v malém městečku jako je to naše, měli také možnost shlédnout zájezdové představení pražských divadel a nemuseli jezdit mnohdy hodně kilometrů do velkých měst do divadel (my s mužem tak činíme a jezdíme i jinam). I když je to prostředí kulturního domu, kde se sál využívá na všechno možné , jsou vždy v celém prostoru "hlediště" připraveny stolky pro čtyři osoby,  a atmosféra je taková domácí. Pokud nemáme jiný program, snažíme se vždy představení navštívit i z toho důvodu, abychom snažení pracovníků ohledně kulturního vyžití ve městě podpořili, protože to za předcházejícího vedení hodně chybělo. Pan ředitel se nestaral o nic.
Hrají: Valerie Zawadská, Kateřina Macháčková, Anna Kulovaná, Lucie Kožinová a Karel Soukup.
Autorka hry Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně Emy Destinové, které trávila Čechách, očima čtyř žen, učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení v podání známých hereček, nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty. 

Místo Kateřiny Macháčková přijela herečka jiná, ale mysleli jsme si, že je to alternace, avšak během jejího monologu jsme si povšimli, že došlo ke krátkému výpadku textu, což se může stát a stává se :o).
Představení skončilo a jediný muž v této sestavě přinesl ze zákulisí pugét a vysvětlil nám, že paní Macháčková tři dny před tímto představením onemocněla tak, že opravdu nebyla schopná přijet, její kolegyně přistoupila na to, že se text naučí aby se představení nemuselo rušit a předáním kytice jí za všechny poděkoval.
Takže žádná alternace, ale neskutečné úsilí herecké - nezklamat. A to ještě paní měla levou ruku v sádře !
 Kytici si opravdu zasloužila, neboť každá z hereček měla asi 30 minutový monolog, takže textu docela hodně.
 
Už se těším co si pro nás paní ředitelka připraví příště...
 
 
 
 
 

6 komentářů:

 1. Alenko, děkuji za typ a představení. I my byli za kulturou, v Pardubicích dnes končí Grand festival smíchu - Lidská tragikomedie Divadla V Dlouhé - to byl skutečně zážitek!
  Přeji ještě hodně takových večerů!
  Pa, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to by se nám Helenko také líbilo. Jak můj muž říká, hlavně ať je to veselý :o). Máte výhodu, že bydlíte ve velkém městě, ke kulturním zážitkům je to jen "krok".
   Měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko, divadlo máme rádi. Do našeho divadla máme předplatné a snažíme se chodit i na hostující divadla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsme mívali Ali hodně let předplatné, ale nyní si jen vybíráme určitá představení. Jezdíme asi 11 km do vedlejšího města, takže to není tak hrozné.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko, musel to být pěkný zážitek..měj se krásně..Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inko byl a završili jsme to ještě posezením u sklenky vína, abychom rozebrali zážitky :o)).
   Pa Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála