středa 10. února 2016

KDYŽ LEPÍ, KDE NEMÁ...

Vteřinové lepidlo je nezbytnou součástí vybavení domácnosti. Rychle a spolehlivě slepí téméř cokoli, někdy ovšem i to, co nechceme, například prsty. Silný lepicí prostředek se z kůže odstraní celkem snadno, použijete-li některý z osvědčených prostředků.
Aceton
Velmi rychlý a účinný rozpouštěč - s odlepením pomůže například odlakovač na nehty s acetonem. Nikdy jej však nenanášejte vatou, která se nesnáší s obsaženým kyanoakrylátem. Aceton rozhodně nepatří do otevřené rány a není vhodný ani pro citlivou pokožku, kterou by mohl podráždit.

Tuk
Namočíte-li ruce do oleje nebo je potřete margarínem, lepidlo jednoduše mechanicky odstraníte.

Prací prášek
V šálku smíchejte prášek na praní s horkou vodou, postižené místo do roztoku ponořte a mněte je.

Sůl
Nasypejte do dlaní dvě lžíce soli a přidejte trochu vody, aby vznikla hrubá pasta. Mněte ji v rukou, a pokud je třeba, přisypejte více soli.

Horká voda
Nemáte-li po ruce žádný jiný vhodný prostředek, ponořte ruce do horké vody - začnou se potit a vylučovat mastnotu, která lepidlo oddělí.

Tužka a pilník
Mezi slepené prsty vsunujte obyčejnou tužku a pomalu jí otáčejte. Po odlepení si zbytky lepidla opilujte z prstů skleněným pilníkem, předtím můžete aplikovat vazelínu.


Nerada toto lepidlo používám, nechávám to vždy na manželovi.
Nyní vím, co mu poradím až se olepí...

  

2 komentáře:

 1. Alenko, moc díky za rady..i když příspěvek měl přijít o týden dříve..slepila jsem si nehet s kůží dohromady. Nebylo to nic moc příjemného, i když byl by to návod, jak nemít například hlínu za nehty:o) při práci na zahrádce:O)..mĚJ SE MOC KRÁSNĚ..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :o)) no vidíš to, já to měla v úmyslu již několik dní napsat a takhle jsem tvou příhodu propásla Inko.
   Tak si raději příště dávej větší pozor - vteřinové lepidlo je hodně rychlé.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála