pátek 29. ledna 2016

NEKLID...

ne, já nejsem neklidná, to je název další knihy, kterou jsem dočetla.
Můj oblíbený spisovatel

Jeffrey DeaverTentokrát není příběh spojený s vyšetřovateli Lyncolnem a Amélií, jedná se o samostaný román, ale zápletka, kterou Jeffrey umí mistrně na konci rozplést a čtenáři úplně zamotat hlavu, je i zde.
Při čtení jsem od začátku cítila, že vše bude samozřejmě jinak než kam mne děj navádí a směruje, v pozadí jsem tušila "zradu".
Avšak neodhalila jsem dané skutečnosti dříve než Jeffrey chtěl, aby mi jako čtenáři pomalu došlo.
A to mne opravdu bavilo.
Tajemství mezi sestrami, nevyřčené pravdy, zklamání, citová bolest, vzpomínky, které netěší, touhy a přání, těžká zrada, krutost poznání, naděje...

 
Anotace :

 Michael Hrubek je mužem paradoxů, v němž se paranoidní schizofrenie snoubí s inteligencí a téměř geniální rafinovaností. Mužem, jehož necitlivost k bolesti je téměř stejně obludná jako jeho stopadesátikilové tělo. Mužem, jehož by nikdo nechtěl mít za nepřítele. A právě tento nevyzpytatelný člověk prchá jedné noci v pytli na mrtvoly z vězeňské psychiatrické léčebny a vydává se na strastiplnou pouť, která neodvratně směřuje k jedinému cíli. Tím cílem je Lis Atchesonová – žena, která Hrubeka usvědčila z brutálních zločinů a nyní se obává jeho pomsty. Přestože Hrubeka pronásleduje policie a nezávisle na sobě i několik dalších osob, uprchlý zločinec si neohroženě klestí cestu až k domu nebohé Lis, která se kvůli povodni a silné bouři ocitá v domě odříznutá od světa i od pomoci. Jak může dopadnout tento nerovný souboj dvou hlavních hrdinů? Jeffery Deaver opět prošpikoval celý příběh nenapodobitelnými zápletkami a nečekaným rozuzlením, ale tentokrát ho navíc obohatil o řadu zasvěcených informací o vnitřním i vnějším světě duševně nemocných lidí.

Opět další kniha, která mne nezklamala...


6 komentářů:

 1. Můj nejoblíbenější autor, u něho nikdy nění až do posledního řádku nic tak, jak se na první pohled zdá :-). Přeji pěkný víkend R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to mám právě hrozně ráda při četbě, to napětí a taky jak se snažím na to přijít :o).
   Děkuji za zastavení a přeji krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Jeffrey je i můj oblíbenec a tady kniha patří k jeho nejlepším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem zjistila Míšo, že míváme společné oblíbence :o)).
   Ála

   Vymazat
 3. Alenko, děkuji za typ přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen kdyby Helenko bylo víc času viď ? Já ten čas dělím, ba krájím na kousky, a stejně nestíhám vše co bych chtěla.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála