pátek 22. ledna 2016

DNY V TÝDNU A PLANETY...

je název druhé kapitoly z knížky Bíla magie
a můj malý seriál o svíčkách (a nejen o nich) pokračuje.Dny v týdnu bereme jako něco předem daného a zpravidla si je spojujeme se svým obvyklým programem.
Díváme se na pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek jako na pracovní dny, popřípadě dny domácích prací nebo vyučování. Sobota pro nás představuje den, který trávíme doháněním věcí, které jsme během týdne nestihli. A neděle je den, kdy se snažíme setkat s rodinou, přáteli, jít do kina, nebo dočíst rozečtenou knihu.
Všechny dny v týdnu jsou úzce spjaté s planetami a naši předkové je využívali, aby zachytili jejich esence do svých magických a léčivých rituálů. Každá planeta má těsné spojení s některým dnem v týdnu.
Dny v týdnu můžete při kouzlení využívat společně s planetami. Společně probouzejí silné energie a předávají naše potřeby a touhy vesmíru. Pokud se například chystáte k finančnímu kouzlu, nejlepším dnem je čtvrtek, který představuje den finančních zisků a bohatství. Kouzlo lásky je zase nejlepší provádět v pátek, který je spojen s bohyní lásky Venuší.


Neděle - SlunceSlunce je nejjasnější hvězda ve středu naší sluneční soustavy. Jeho dnem je neděle a energii Slunce můžete využít spolu se svou tvořivostí pro kouzla k získání něčeho, co si přejete. Neděle je báječný den pro kouzlení, pokud prodáváte dům nebo podnik, také při nákupu domu či auta. Slunce vám dodá naději, pokud vám chybí. 


Pondělí - Měsíc

  
Pondělí je spojeno s oblíbeným Měsícem a v tento den je možné zvládnout cokoli. Měsíc představuje mnoho citů a lásky. V pondělí můžete kouzlit za účelem vyléčení, můžete nahlédnout do budoucnosti.

Úterý - Mars
Úterý je plné sebedůvěry. Je to díky vlivu Marsu, který představuje mužský princip a přináší značnou rozhodnost. Představuje vhodný den k práci a dokončení opožděných záležitostí.

Středa - Merkur

  

Středa znamená prostředek pracovního týdne, potom už se týden "láme". Merkur napomáhá komunikaci v rodině nebo při diskusích se soupeři. Středa je vhodný den pro vítězství ve sporech, přípravu na cestu nebo prosazování přání spjatých s dovolenou. Merkur pomáhá lidem vyjádřit, co skutečně chtějí nebo o čem přemítají. Pokud chcete zjistit, zda vás někdo miluje, pak je středa ten pravý den pro kouzla ke zjištění pravdivé odpovědi.

Čtvrtek - Jupiter

  
Jupiter je největší planetou naší sluneční soustavy. Proto kouzla spojená s financemi provádíme právě ve čtvrtek. Tato planeta působí také při kouzlech k utišení hněvu nebo k odstranění závislostí.

Pátek - Venuše

  
Pátek má vztah k Venuši, která je bohyní lásky. Je to čas příhodný pro kouzla lásky. V pátek můžete provádět kouzla pro získání něčí pozornosti, přátelství, kouzla spojená s milostným životem a pro objasnění různých záležitostí. Venuše a pátek přinášejí do našeho světa potěšení.

Sobota - Saturn

  
Sobota je dnem magie. Jestliže jste skutečně odhodlaní, pak je to vhodný den, abysto to vesmíru dali najevo. V sobotu provádějte ochranná kouzla a kouzla pro odstranění negativních energií. Saturn je velmi přísný a tvrdohlavý, a právě proto je zapotřebí v sobotu provádět kouzla zaměřená proti negativní energii - Saturn vám totiž dodá rozhodnost a napomůže soustředěnosti na daný záměr. Zamilujte si sobotu, je to váš den, pokud potřebujete ochranu. Zvláštní.

Teď už je mi jasné, proč mám některé dny v týdnu
víc v oblibě ... 


citace z knihy Bílá magie
Ileana Abrevová
Děkuji za zapůjčení obrázků opět 
tetičce Wikipedii, je na ní spolehnutí...
  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála