úterý 19. ledna 2016

MYSTICKÁ MÍSTA poosmé...

a navštívíme Štramberk a okolí.

- Štramberk -
 
- Štramberská Trúba -


Štramberk

- rychlá rekonvalescence po nemoci, probuzení obranných schopností organismu, čištění a zbavení se jedů, zrychlení metabolismu, posílení imunity, zázračná uzdravení, zmírnění bolestí a schopnost zdolat potíže.

V malém městečku Štramberk, založeném v roce 1359 markrabětem Janem Jindřichem, stojí na vápencovém kopci zčásti obnovená zřícenina hradu.Těsně za čelní hradbou stojí z této doby válcový bergfrit, známý jako Štramberská Trúba. K nejvýznamějším památkám patří vedle Trúby také Kotouč, vápencový útes s jeskyněmi Šipkou, Psím kostelíkem a Čertovou dírou. Štramberk je malebné město, působí na lidský organismus příznivě, dokonce až léčivě. Svědčí o tom i skutečnost, že místo bylo vždy jakoby zázrakem ušetřeno epidemických onemocnění, která řádila v okolí.

Terapie

Procházka tímto městečkem, přinese velikou psychickou úlevu, navodí dobrou náladu a naladí nás optimisticky. Stačí se jen uvolnit, posadit se na náměstí, nebo na jiném příjemném místě, a ponořit se do příjemného zamyšlení.

- jeskyně Šipka -


Jeskyně Šipka

- snižuje vysoký tlak, reguluje činnost srdce, snižuje teplotu, pomáhá při horečnatých onemocnění, paralyzuje agresivitu a vztek.

Vznik jeskyní na kopci zvaném Kotouč u Štramberku je opředený tajemstvím. Nejpravděpodobnějším ale je, že byly vyhloubeny vodním tokem, který kdysi tento kopec obtékal.

Terapie

Návštěva této jeskyně bude prospěšná všem, kdo mají problémy s tlakem, s činností srdce, trpí stresem a panickou hrůzou z výšek. Naopak zcela nevhodné je místo pro ty, kdo trpí klaustrofobií, trápí je chronické záněty, trpí alergiemi a častým nachlazením.

- botanická zahrada mokřadní část -


Botanická zahrada ve vápencovém lomu

- působí proti stresu, urychluje léčení krátkodobých nemocí a úrazů, podporuje léčbu nemocí dlouhodobých a nevyléčitelných, harmonizuje auru, přináší úlevu, snižuje vnímání bolesti, probouzí chuť do života.

Tato botanická zahrada začala vznikat v roce 1996 z původního lomu. Je místem odpočinku, příjemného posezení a zdrojem pozitivní přírodní energie pro návštěvníky zahrady.

Terapie

Procházka zahradou prospěje každému, ať je zdravý nebo nemocný. Je to vynikající prevence proti stresu, negativním emocím a všem civilizačním chorobám. Prostředí bude působit jako skutečný balzám na duši.

- kostel sv.Mikuláše -


Kaple sv.Ondřeje, Hukvaldy

- utřídění myšlenek, nalezení řešení cesty, jak z problému, získání zdravého sebevědomí, chuť a odvaha se poprat s problémy.

Tuto kapli na druhém nádvoří hradu nechal v roce 1602 postavit olomoucký biskup František Ditrichštejn. Nová kaple nahradila starou a byla přirazena ke kostelu sv.Mikuláše v Rychalticích.

Terapie

Kaple je zajímavá pro ty, kdo by si chtěli v těchto místech srovnat myšlenky, udělat si jasno ve svých plánech a záměrech a hlavně se posílit na duchu. Je to dobré místo pro ty, kteří si potřebují dodat odvahy a zdravé sebevědomí. 


Navštívili jsem další místa, která ovlivňují lidi svým osobitým, ale 
i mystickým kouzlem...

- místní specialita :o)) -- čerpala jsem z knihy
Mystická místa Čech a Moravy
Olga Krumlovská
- za zapůjčení fotografií děkuji
tetičce Wikipedii

  

4 komentáře:

 1. Že je Štramberk výjimečné město to určitě podepíšu ;-) neskutečné město,které jinde nenajdete.A ty uši...se šlehačkou -skvostná odměna třeba za vystoupání schodů na Trúbu ;-) díky za bezva report ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jedno z mých přání se tam zajet podívat, tak snad se brzy zadaří Hani.
   Přeji krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Katko, opravdu hezké a zajímavé povídání...nikdy jsem tam nebyla..
  Ať se návštěva Štramberku brzy podaří.Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tam také nebyla a plánujeme výlety na letošní rok, tak třeba se zadaří. Máme tolik krásných míst v té naší zemičce...
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála