sobota 31. ledna 2015

ZA VYSVĚDČENÍ...

patří odměna, jakákoli která udělá radost.

Máme vnoučka v první třídě a tak očekávání bylo veliké, školní povinnosti nejsou lehké a nové vyučovací metody dovedou potrápit i dospělé.

Matematika dle Frausovy metody, nové písmo Comenia script...

Vzhledem k tomu, že ho po škole vyzvedávám, děláme spolu i úkoly, musela jsem být opatrná ve vysvětlování počítání, abych mu v tom nenadělala ještě větší zmatek. Ano, přinesl i 4 v žákovské když začali krokovat a počítat v pyramidkách, to mi bylo moc a moc líto za něj, ale popral se s tím statečně a pochlapsku.
Jen u nové metody vidím, že při odčítání začal mít právě problémy, najednou se vše zpomalilo a začal hádat, počítat na prstech. Už je to dobré, když vidí příklad napsaný v sešitě nebo na pracovním listě, vše vypočítá. Ale běda když začneme odčítat slovně, to váhá... Tak nevím jaké to bude dál, slyšela jsem dost nepříjemné zážitky rodičů s touto metodou.
Necháme se překvapit, nic jiného nám stejně nezbude.

Psaní mu nedělá žádné potíže, nová písmenka se mu píší dobře.
A co mi dělá obrovskou radost, krásně čte, zajímají ho od mala knížky a v tom ho hodně podporuji.

Takže vysvědčení bylo jedničkové.

Zašli jsme pro něco malého do hračkárny a v pátek zajeli na malý výlet.
Navštívili jsme spolu Rajské ostrovy, což je oddělená expozice zoo, umístěná ve čtyřech patrech budovy, kde jsou malé ukázky ryb a plazů. Prohlídka je stylizovaná jako cesta kolem světa, při které lze poznat neuvěřitelný svět na korálovém útesu, mangrovovém pobřeží, v tropických pralesích či na polopouštích. 

REUNION : korálový útes 
v přízemí expozice je stylizován do podoby staré lodi a ukazuje v několika malých druhových akvárií a jednoho velkého mořský svět.
FIDŽI : mangrovové pobřeží  
výraz mangrove pochází z portugalštiny a označuje močálovité pobřežní lesy, jejich typickým obyvatelem je lezec obojživelný.

SULAWESI : asijský tropický deštný prales
pohled do světa želv, agam, hadů a nočních primátů.

HAITI : polopoušť karibských ostrovů
zde se potkáme s ohroženým leguánem kubánským, pavouky, hady aktivními za šera.

Při našem putování Rajskými ostrovy nám mírně vyhládlo a zašli jsme na oběd do jednoho obchodního centra, kdy byla výstava železných monster. 
A to bylo poslední překvapení našeho malého výletu.  

  

Není nad rozzářené oči dětí...

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála