pondělí 25. května 2020

Toužebně očekávaný...

déšť se začal snášet z našedlé oblohy již v pátek v podvečer a my připravili nádrže k naplnění zásob. Obávali jsme se, že spadne pár kapek jako v jiné dny, kdy mračna obloukem obcházela na nebi naše město. Jaké bylo naše překvapení, když pršelo v noci, celou sobotu, s přestávkami celou neděli a pondělí je propršené celé. Ani slovíčko proti dešti nikdo z nás nevznese, neboť je nám všem jasné, že příroda vláhu potřebuje, že je v mnoha místech již životně důležitá každá kapka, která se z nebe snese. Z okna pozoruji změny na zahradě, kterou vláha povzbuzuje k prudkému růstu. Tam, kde byla malá poupátka, se rostlina mění v barevnou krásku a toužebně očekává chválu. Pokud vydrží až naschne, pokorně ji budu obdivovat.

Využívám dny k dalšímu tvoření a každé odpoledne sedám k šicímu stroji, kdy spolu vedeme krátké hovory ve stylu - co blbneš, proč mi to nechceš prošít? Ne, ne zase se mi něco stalo se spodní nití a steh není kvalitní. Zase mám párat? Hele už mne neštvi, já se snažím, tak se snaž taky!
Jsem v pracovně sama, mohu si dovolit vést samomluvu, aniž bych vzbuzovala údiv. To je tak prima!
Objevením On line školy šití paní Renaty jsem se navnadila a po dlouhé době šiji s velkým nadšením. Její názorná videa mne vedou naprosto spolehlivě celý šitím, mohu si natočené v klidu vrátit, posunovat, mezitím si jít uvařit kávu či čaj, velmi se tím bavím.

Tentokrát jsem se pustila do skládané nákupní tašky, kterou jsem si již dávno chtěla ušít, ale spíchla bych ji velmi jednoduše a asi bych ani to skládání do kapsičky sama od sebe nezvládla.
Není dokonalá, má své mouchy, protože mne zlobil steh, ale já byla nadšená, když jsem ji dokončila a opravdu šla složit a zapnout.

Nedávno jsem objevila v jednom obchůdku, který má hezký název Dárkovna a kde mají část prostoru vyčleněnou starým věcem, kovové knoflíky/druky od Koh-i-nooru. Ty jsem před mnoha lety používala při šití na kluky. Hned jsem si dvě balení koupila! Pamatujete si je také?Tloukla jsem kladívkem druk do klopy kapsičky tak vehementně, že se přišel muž podívat co vyvádím.
Povedlo se, zapínání funguje.

Z tašky jsem nadšená a zase mám tip na dárky. Letos  budou možná hodně šité.

Samozřejmě, že mé pletení nezahálí a mám nafocenou další letní halenku. Použila jsem zbytky příze Jawoll a opět návod Linho. 
Fotograf můj dvorní byl zalezlý ve skleníku, tak jsem si musela vypomoci sama.
Minulý týden mi doručovatel přivezl balíček a v něm nádhernou knihu
od Věrky z blogu Carolina Mia.
Byla jsem vylosovaná z komentářů k jejímu příspěvku!

Již při listování stránkami se mi vynořily vzpomínky na dětství.
Já bohužel ale neměla štěstí, abych mohla zažívat dětské radovánky
u prarodičů, to je mi líto dodnes. Jedni již po mém narození nežili a druzí byli příliš staří, babičku si pamatuji velmi matně a děda byl již příliš starý.
Mějte dny provoněné deštěm...

27 komentářů:

 1. Milá Alenko, chci Vám moc poděkovat za krásný blog, který již delší dobu sleduji. Obdivuji Váš elán, energii a chuť do života. Díky Vám si často připomenu opravdové hodnoty. Užívám si každý Váš příspěvek. Vaše fotka v dnešním příspěvku mě donutila konečně napsat tento komentář. Neuvěřitelně Vám to sluší! Je vidět, že nová strava byla dobrá volba. Moc gratuluji. Hezké jarní dny Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Hano, ani nevíte jakou jste mi svými slovy udělala radost, potěšila. Někdy si říkám, že už možná blogy předběhl Instagram, Facebook, rychlé sociální sítě, kde se jedná o pár fotek a několik slov a blogy ztrácejí své čtenáře, že opadává zájem. Já však stále nostalgicky setrvávám u psaní blogu. Je pravda, že mé příspěvky nejsou již tak časté, ale mám tento prostor ráda.
   Nový přístup ke stravování mi udělal dobře, ale musím si to i nadále hlídat tak, abych příliš nesklouzla tam, kam bych neměla. Občas si zahřeším - ale bez výčitek :-).
   Moc Vám děkuji!
   Mějte radostné a pohodové dny. A pište, budu ráda.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko, jasně, že si druky pamatuji!Tloukla jsem je v pubertě do parky, kterou jsem si spíchla na stroji. Můj nepřekonatelný ušitý výrobek do dnešních dní!Pamatuji si,že mi do parky druky vůbec nešly natlouc, ale nakonec se povedlo😉Taška je parádní!Já naposledy šila celý měsíc večer co večer co roušky a už je nechci ani vidět, ani nosit!Škoda,že není před rokem, to bychom se za pár dní setkali ve Špindlu🙂A knížku od Věrky mám a dokonce jsem si i u ní poplakalaa zavzpomínala, protože já takovou babičku měla 🙂Měj krásné dny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, když si vzpomenu co jsem v mládí dokázala vše ušít, ani se mi tomu nechce dnes věřit. Kupovala jsem si střihy od firmy VKUS, měla jsem starý šicí stroj mamčin, bez entlu, obšívala v ruce. Dnes to nechápu, jak jsem byla troufalá :-))).
   Do Špindlu bych jela hned a setkání s tebou bych si ráda opět užila! Ale neboj, ono to zase někdy nečekaně vyjde, viď?
   Měj se moc hezky a pozdravuj doma.
   Ála

   Smazat
 3. Álo, taška je super. A určitě to bude skvělý dárek.
  A ty druky pamatuji- stejně jako Ilona v příspěvku nade mnou jsem je použila na vlastnoručně ušitou bundu. Pak jsem je používala i na pár věcí, co jsem spíchla synovi, když byl malý. Teď na podzim našla jejich zbytky při úpravách v obýváku zastrčené v šuplíku a spolu s dalšími věcmi na šití poslala prostřednictvím FB dál, protože už nešiju.
  Hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No páni, také jsi šila? Ušít bundu už není maličkost! Pamatuji si, že jsem ušila manželovi letní sako a vůbec dnes nechápu jak jsem to zvládla :-). Sobě jsem ušila z manšestru/kordu propínací šaty. Dnes mne mrzí, že jsem si některé věci nenechala jako mou šicí "raritu". Už je to pryč. Nyní mne fakt baví tyhle drobnosti, doplňky, dárky.
   Stáňo měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, ta taška je skvělá a záležitost kolem druků si moc dobře pamatuju z doby, kdy jsem šila pro celou rodinu bundy a kabáty. Měj pěkný den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, tak to jsi byla velmi pilná švadlenka! Mám spolužačky, které také oblékaly svou rodinu šitím a dnes ke stroji ani nesednou :-). Vše má svůj čas.
   Přeji ti pohodový den.
   Ála

   Smazat
 5. Svět šicího stroje a vrutů jde mimo mne, ale já se přiznám. Fandím každému, kdo svůj život žije naplněný. Je jedno zda u šití, pletení, háčkování či vaření, fotografování či psaní fejetonů. Každá lidská činnost povznáší, pokud přináší do života potěšení.
  Prší, krásně prší. A včera jsem byla poprvé v kavárně se švagrovou.
  Není nic úžasnějšího než sedět u teplé kávy, za okny prší a do života se nám vrací pospolitost místo strachu a beznaděje.
  Kouzelné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Simi, já to také tak vnímám. Žít, hlavně žít radostně co to jenom jde, mít potěšení z maličkostí, které zpestří den, a je jedno jaká činnost to bude. Jde to, když člověk chce.
   My jsem se zatím navštívili jenom s rodinou, ale už se mi po kamarádech a kamarádkách opravdu stýská. Už to snad prolomíme.
   Měj pohodu a radost každý den.
   Ála

   Smazat
 6. Taška bezvadná, druky si pamatuji a halenka? opět slušivý model na manekýně, na které oko se zalíbením spočine. Fakt jó Alenko, je vidět, že Tvoje silná vůle zvítězila.Jsi dobrá !!!!!!!
  Taky jsem šila na sebe, na kluky, na první vnučku, na první snachu. Teď už šiju jen takové ty drobnosti, které mne baví a jako dárek jsou přijímány s potěšením.
  Hezké dny, Alenko!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc ti děkuji :-). Já mám docela silnou vůli, když se "zabejčím" jde pak ledacos.
   Ty jsi hodně šikovná, to vím. Já mám snachu vyučenou krejčovou a když jsem se jí ptala, jestli by mi ušila šaty, vytřeštila chudinka na mne oči se zděšením :-), že opravdu, ale opravdu by to nešlo. Po vyučení pracovala v úplně jiných oborech.
   Přeji ti pohodový den.
   Ála

   Smazat
 7. Chtěla bych být šikovná jako vy! A kor na šití. Na to jsem opravdu levá. Se šicím strojem se kamarádím jen s pohrůžkou vyhození z okna a s jehlou a nití...no u nich je to podstatně lepší,ale také žádná sláva. S babičkou a dědou to mám velmi podobně. Měla jsem babičku, která mě sice dost často hlídala,ale bohužel když mi bylo asi 11,12, tak umřela a v době puberty a dospívání jsem pociťovala asi nejvíc to, jak mi chybí. I tak mám na ni alespoň trochu nějaké vzpomínky, které jsou převážně úsměvné a dobré.
  Hezký den. Danča

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každému z nás jde něco lépe, něco hůře a něco vůbec, to ale neznamená vůbec nic, měli bychom mít hlavně radost ze všeho co se nám daří :-) a co nás baví.
   Dančo měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 8. Odpovědi
  1. No spíš mne to baví Ilčo. Občas pářu, ale jsem na sebe pyšná, že mne to neodrazuje zkoušet dál a dál.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 9. Ahoj,
  já si taky pamatuji druky, protože mi docela dlouho šila mamka, vyrůstala jsem v 90. letech, kdy jsme neměli moc peněz a ani tu nebyl tak veliký výběr věcí. Taška se mi moc líbí, ty skládací taky používám, ale všechny mám kupované.
  Měj se krásně!
  Hanka z blogu ciculka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám také jednu kupovanou a pořád jsem si chtěla ušít svou, tak se mi to konečně podařilo :-).
   Hanko měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 10. Na déšť jsme čekali snad všichni. Mám teď nachytanou zásobu dešťovky na suché měsíce.
  Taška je pěkná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také máme naplněné nádrže a dnes opět pršelo přes den, tak se snad nějaká zásoba v půdě vytvoří také.
   Děkuji a přeji krásné dny Lenko.
   Ála

   Smazat
 11. Alenko,náhodou jsem narazila na tvůj blog a žasnu,jak jsi šikovná a co tu máš pěkných věcí.Šla jsem se trochu uklidnit k počítači,protože sedím jinak u šicího stroje a šiju polštářky.I když moc nešiju.V poslední době mě hodně zlobí stroj,vyvlíkává se niť.
  Moc se mi líbí nákupní taška i svetřík.Dám si tě do oblíbených,mám blogy,kde se tvoří ráda,jsou inspirující.
  Měj hezký víkend

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím a jsem velmi ráda, že se ti Jitko u mne líbí. Nyní střídám pletení se šitím, do toho zahrada, knihy čekají na přečtení, na výlety do lesů bych ráda a z toho všeho mnohdy nevím co dřív. Vše mi přináší radost.
   Krásné dny přeji.
   Ála

   Smazat
 12. Álo, přesně jak píšeš. Déšť je třeba a děkuji za každý den kdy prší. Zahrada se kvůli dešti mění před očima a hned je ta zelená víc zelená. Svetřík je parádní, jsi ohromná šikulka. Já bych tohle dílo dělala do důchodu, o tašce ani nemluvím. Neumím šít. Přeji krásné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to být vyvážené, že? Slunce a déšť, ruku v ruce...
   Děkuji za pochvalu, ono je to tak, že každý umíme něco jiného, hlavně mít ze všeho našeho počínání radost :-).
   Měj se Evo hezky.
   Ála

   Smazat
  2. Buy Instagram Followers

   Buy Instagram Followers with Instant Delivery

   If you’re looking to gain more exposure for your brand and increase your follower count, buy real Instagram followers from OnlineBoostup. Whenever your Instagram profile has many followers, people will sense there is a fantastic community that’s interested in the goods or services which you offer. We promise to deliver high-quality Instagram followers instantly (no password required!) get more clients and improve your company profits at the close of the day.

   *Quality Real Followers
   *No password required
   *No need to follow others
   *Fastest delivery online
   *100% Satisfaction
   *24×7 Support
   *Money-Back Guarantee
   *Privacy Protection

   Please visit our service link: Buy Instagram Followers

   Smazat
 13. Buy Soundcloud Likes

  Why Buy Soundcloud Accounts from us?

  Since we are the most reduced value great quality administration. Numerous individuals say that your record is useless yet the records are the bad waste. In this way, we will state in the event that you need to get a decent quality record then we will propose purchasing from here.

  Please visit our service link: Buy Soundcloud Likes Buy Soundcloud Likes

  Why Buy Soundcloud Accounts from us?

  Since we are the most reduced value great quality administration. Numerous individuals say that your record is useless yet the records are the bad waste. In this way, we will state in the event that you need to get a decent quality record then we will propose purchasing from here.

  Please visit our service link: Buy Soundcloud Likes

  OdpovědětSmazat
 14. Buy Instagram Followers

  Buy Instagram Followers with Instant Delivery

  If you’re looking to gain more exposure for your brand and increase your follower count, buy real Instagram followers from OnlineBoostup. Whenever your Instagram profile has many followers, people will sense there is a fantastic community that’s interested in the goods or services which you offer. We promise to deliver high-quality Instagram followers instantly (no password required!) get more clients and improve your company profits at the close of the day.

  *Quality Real Followers
  *No password required
  *No need to follow others
  *Fastest delivery online
  *100% Satisfaction
  *24×7 Support
  *Money-Back Guarantee
  *Privacy Protection

  Please visit our service link: Buy Instagram Followers

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála