čtvrtek 15. srpna 2019

Změna čísla...

Dnešním dnem mi končí období, kdy na začátku mého věku byla pětka, dnešním dnem se objevila šestka. Ano, je mi šedesát let.
Dívám se na napsané číslo a nechce se mi věřit, že již uplynul tak neskutečně dlouhý čas od mého narození.Neohlížím se zpět, vše již proběhlo a vrátit nelze. Ani bych nechtěla. Život plyne tak, jak má a já si ho užívám se vším, co mi přináší každý den.

Oslavy proběhly, spousta přání zazněla, olíbaná a objímaná jsem byla, dárky dostala. Není proč být nostalgická, věk je jenom číslo, odvíjející se od data narození. Cítím se šťastně, jsem zdravá, ráno vstanu z postele a nehekám, tedy pokud to nepřeženu s prací na zahradě, mám radost ze všech maličkostí, které naplňují můj život.

Přijímám tu šestku, těším se co spolu vše prožijeme.

Mám širokou a báječnou rodinu, mám úžasné kamarády a kamarádky, pohodové přátele, milujícího manžela a ti všichni mi nadělili spoustu radosti.Mezi všemi dary a dárky nechyběly poukazy - pojedeme do Jeseníků do lázní, na lodi poplujeme do Drážďan, namočí nás do piva, protáhnou nám těla na thajské masáži. Píši záměrně MY, neboť můj muž slavil půlkulatiny, tak jsem to vzali spolu jedním vrzem a oslavovali ve velkém společně.

Přípravy jsem zvládla bez komplikací, všem chutnalo, počasí nám na každou oslavu vyšlo vstříc a vše proběhlo podle mých plánů, představ, jsem spokojená.

Dort jsem nepekla, manžel mi ho jako překvapení objednal :o).DOBRÝ ROČNÍK 1959 DOZRÁL K DOKONALOSTI...


Jsem obyčejně šťastná
51 komentářů:

 1. Milá Alenko, tak to je krásné. Připojuji se mile ráda k řadě gratulantů s přáním všeho jen a jen toho nejlepšího! Tobě i muži. Posílám velké obejmutí a pusu na obě tváře.
  Dárky jsi dostala pro potěchu těla i duše, šité tobě přímo na míru (duhová příze je boží :o). Je vidět, že tě mají přečtenou, vědí, čím ti udělají radost a hlavně - mají tě rádi. To je v dnešní době to nejcennější.
  Píseň pro tebe, právě pro teď :o): https://www.youtube.com/watch?v=XdppvTFqkjA
  Užívej života plnými doušky, raduj se - o tom život je!
  Krásné srpnové dny
  Katka ♥

  OdpovědětSmazat
 2. Alenko, obrovská gratulace. Moc krásně napsáno. Věk je opravdu jen číslo a na nás záleží, jak se cítíme. Na Tobě je vidět, že jsi šťastná a spokojená. Nejdůležitější je zdraví, bez toho nic moc nejde, tak ať Tě i nadále provází. Dále přeji i trochu štěstí, to se hodí vždy a spoustu lásky, s tou se lépe žije.
  Tak si tu 6 na začátku skvěle užívej. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášo, děkuji pěkně za přání. Tohle je již opravdu věk, kdy záleží na každém dni jak ho prožijeme, a je to jenom na nás :o). Já se rozhodla to vše brát pozitivně.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko, už jsem Ti přála u jednoho z předchozích příspěvku, ale ještě jednou Ti přeji všechno nejlepší. Ano, je to o tom, jak se člověk cítí, jak si věk připouští a že je na světě rád. A z Tebe to pozitivní vyzařuje. Tak ať i roky za tou šestkou Ti přinesou to Tvoje obyčejné štěstí! Protože jak říká ,,Věrka" každý den je dar!
  Prima den!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, já ti ještě jednou děkuji a jsi moc milá!!
   Vážím si každého dne.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, přeji všechno nejlepší, pohodu a zdravíčko. Krásné dárky, kolo je nádherné, učarovalo mě, osobní přání doplněné dobrůtkami, je paráda. Několik už jsme jich vyrobili a vždy potěšilo a smíchu u něj bylo.... Užij vše plnými doušky.
  Měj krásné slunné dny. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dostala jsem tolik krásných, zajímavých, veselých dárků a opravdu jsem si říkala, jak mne mají přečtenou :o)))).
   Jani moc děkuji.
   Ála

   Smazat
 5. Alenko, máš pravdu, že věk je jen číslo a záleží na nás jak se k němu postavíme!A ty to zvládáš bravurně 😊 K tomu je potřeba být zdravá,tak ti přeji aby tě žádné zdravotní problémy netrápily!Taky je potřeba mít kolem sebe lásku, rodinu s přátelství a to ty všechno máš!K tomu nějaké ty radosti v podobě výletů nebo tvoření. Ještě jednou ze ❤️ tedy všechno Nejlepší!A já osobně jsem moc ráda, že jsme se mohli ve čtyřech setkat osobně, vzpomínám!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ilonko děkuji ti za krásná, milá a hřejivá slovíčka. Já pevně věřím, že naše setkání nebylo náhodné a hlavně určitě ne poslední.
   Ála

   Smazat
 6. Milá Alenko,jen to nejlepší,štěstí,zdraví a pohodu...vlastně totéž i Vašemu muži.Velmi Vás obdivuji.Mějte se krásné.JP

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, já Vám ze srdce děkuji, jste milá, opravdu.
   Ála

   Smazat
 7. Alenko, přeji Ti krásné další roky ve zdraví a pohodě.Martina

  OdpovědětSmazat
 8. Připojuji se k "frontě" gratulantů a přeji VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!! A není se proč obávat z dalších let, protože jak si to uděláte, tak to budete mít a věřím, že si užijete další roky v dobré pohodě, což Vám moc přeji !! Šá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šárko, děkuji. Já se všemu stavím čelem, jen tak se nebojím a když bude sloužit zdraví, hlava myslet, tak si všeho budu užívat naplno.
   Ála

   Smazat
 9. Milá Alenko, moc, moc gratuluji k tvým narozeninám..Máš pravdu věk je jen číslo a v tvém případě to platí na sto tisíc krát!!! Jak jsem měla možnost tě poznat, tak vypadáš báječně a šedesát by ti nikdo nehádal..Moc Ti přeji, ať Ti slouží zdraví, ať se máš pořád z čeho radovat a těšit a pořád si krásně užívat života! Samozřejmě má gratulace putuje i k tvému manželovi, protože o něm platí totéž. Jakmile se vrátím domů, tak ti pošlu nějaký mnou vyrobený náramek :o) třeba právě pro štěstí a tu radost! Měj se moc krásně! Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inuško, děkuji ti za krásná slova, manželovi vyřídím, bude mít radost. Já jen doufám, že naše setkání se někdy zopakuje, není mezi námi vzdálenost tak daleká.
   Ála

   Smazat
 10. Alenko, gratuluji jak k narozeninám, tak zpětně i k svátku. Hodně štěstí, pevné zdraví a spousty lásky. Krásných dalších nejméně 40 let přeji. Jiřina z N.
  Věk je jen číslo a počkej, až budeš psát sedmičku, osmičku a devítku, to bude teprv jízda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, děkuji pěkně za přání. Nevím nevím, těch 40 navrch už je fakt hodně :o)).
   Ála

   Smazat
 11. Taky se přidávám k řadě gratulantů a přeju všecko nejlepší,hlavně zdraví,štěstí,pohodu..
  A taky hodně námětů na psaní na blogu-chodím tu ráááda.Zdena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, já ti ze srdce děkuji a jsem moc ráda, že můj blog navštěvuješ s radostí.
   Ála

   Smazat
 12. Milá Alenko, také se ráda připojuji k řadě gratulantů a přeji Ti jen to nej, stále si jen užívej, hodně štěstí, pevné zdraví, čas na všechno co Tě baví! A stále ráda nahlížím na Tvůj blog, tak ať je i nadále plný inspirace a krásných fotografií Tvých výtvorů i výpěstků. HelenaK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, děkuji za milé přání a jsem moc ráda, že se ke mně na blog vracíš.
   Ála

   Smazat
 13. Cožeee????T to je určitě nějaký překlep v rodném listě. Takové báječnéa šikovné ženské a ve svetrech tak šik, přece nemůže být šedesát?:-):-)
  Je to vážně jenom číslo....
  Přeji ti, Alenko ze ❤️, ať máš pořád kolem sebe kopu lidiček, co tě znají tak dobře, že jim nemusíš ani svoje přání říkat. Ať tě všechno na co sáhneš baví a ať se tě zdravíčko drží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda Hani, čísla jsou platná :o). A moc ti děkuji za milé přání, jsem potěšená.
   Ála

   Smazat
 14. Alenko, taky jsem si myslela , že se taková kočka spletla při psaní :-)))) Vůbec nevěřím tomu číslu.
  Přeji Ti všechno nejlepší, hodně zdraví, pohody, optimismu a spoustu napletených skvostů. Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evo, ty jsi vážně milá! Děkuji ti za krásná slova.
   Ála

   Smazat
 15. Alenko, i já se připojuji a přeji Ti vše nejlepší, hodně zdravíčka ,štěstíčka, pohody, zkrátka to nej, nej, nej !!!
  Určitě jsi se nespletla ? Já myslela, že máš tak jako já 53. Ale ono je to jedno, jak píšeš... věk je jen číslo . A Ty jsi kočka !!!
  Dárečky jsi dostala parádní.
  Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Janičko, datum v rodném listě je neoblomné a i když se cítím na mnohem méně, je ta šedesátka platná.
   Moc ti děkuji za pochvalu, za přání, za milá slova.
   Ála

   Smazat
 16. Aleno, hodně stěstí, radosti, a Božího požehnání! Prožívej krásně letní dni. Měj se, Pavel z mezilesy

  OdpovědětSmazat
 17. Alenko, moc a moc gratuluji! Je skvělé, že tvých 60 let života můžeš popsat tak hezky, jak jsi je popsala - že máš milujícího manžela, skvělou rodinu, atd. Já ti přeji ať ti všechny tyto hodnoty zůstanou i nadále, ať jsi zdravá a šťastná a stále aktivní zde na blogu :-) Ivana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkuji ti moc milá slova a přání, jsou pro mne potěšující.
   Ála

   Smazat
 18. Alenko, málem jsem to nestihla, ale jsem tu a ještě jednou ze srdce gratuluji!
  Přeji tobě i manželovi ještě hodně láskyplných a spokojených let prožitých ve zdraví a pohodě.
  Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, a já ti ze srdce děkuji. Jak se říká, zdraví si nekoupíš a tak si musím to své hýčkat, co to jenom jde.
   Ála

   Smazat
 19. Álo, myslím, že už bylo všechno řečeno, tak už se jen připojuji do řady gratulantů a přeji ti ať se i další život hezky odvíjí jako klubíčko vlny, ze kterých vytváříš svá pletená dílka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, moc ti děkuji za hezká slova. Budu si to své "klubíčko" pořádně užívat.
   Ála

   Smazat
 20. Alenko, i já ti moc gratuluji ke krásnému číslu. A do dalších let ti přeji plno optimismu, který máš v sobě zakódován, plno krásných zážitků, krásné další tvoření a samozřejmě hodně zdraví a štěstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji ti za hezké přání. Je lepší být optimista a vidět svět z té lepší strany - dokud ještě ta lepší existuje :o)).
   Ála

   Smazat
 21. Alčo, je tak hezké číst nestezovaní si, neohlizeni se....brát to tak jak to je. Strašně moc ti přeji pevné zdraví a dobré lidi kolem sebe. Z celého srdce.

  OdpovědětSmazat
 22. Alenko, blahopřeji a přeji Vám, nechť vše dále běží k Vaší spokojenosti a ve zdraví. Mě toho číslo potkalo před třemi týdny, a přestože šestku nemám ráda, přijímám ji s pokorou a děkuji za vše, co kolem sebe mám. Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marcelo děkuji Vám a dodatečně přeji krásné žití, plno radostí, kupu zdraví a velmi mnoho šťastných dnů k narozeninám.
   Ála

   Smazat
  2. Děkuji a navrhuji tykání, neboť jsem přece o trošku starší.:) Marcela

   Smazat
  3. Alenko, a tak to vidím já. M
   http://dobrechvile.cz/ctenikekave/?menu=clanek&id=325

   Smazat
 23. Alenko, dodatečně všechno nejlepší a nejen k narozeninám ale také k svátku.... týden jsem si dala internetovou pauzu a pak prošvihnu takovou událost! Hodně zdraví a spokojenosti... a hodně blogových nápadů a příspěvků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evo moc ti děkuji. A někdy je ten odpočinek od internetu potřeba, také to občas dělám.
   Ála

   Smazat
 24. Připojuji se k dlouhému zástupu přejících, z tvého příspěvku jsem vyčetla to nejdůležitější, jsi šťastná.
  Já jen přidám, buď zdravá a tvé kroky, ať ještě dlouho spokojeně kráčí životem.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála