středa 27. listopadu 2019

Pivní lázně...

v místě Klášter Hradiště nad Jizerou byl náš další dárkový poukaz z letošních narozeninových kulatin a půlkulatin. Nastal čas ho již vybrat.
To ráno se mi najednou vůbec nechtělo nikam vyrazit, den začínal podzimně pošmourně a já se přistihla, že vůbec nemám vnitřní touhu na výlet do neznáma. Manžel mne zná velmi dobře a tak jenom prohodil: " Uvidíš, že to bude prima."

A měl pravdu.


Bohužel jsem si doma zapomněla fotoaparát, tak jsem si fotky musela vypůjčit z reklamní brožury, kterou jsem získala na recepci hotelu. Tak alespoň pro představu, jak interiér hotelu vypadá.


Historické prostory areálu spadají do poloviny 12.století, kdy si tuto lokalitu vybral řád cisterciáků ke stavbě svého kláštera, dnes pivovaru.
Z té doby pochází podzemní prostory restaurace Skála, jež volně navazují na hotel, a které byly ručně vytesány do skály právě mnichy, kteří stavěli klášter. Vykutané jeskyně sloužily během staletí řádovým bratrům jako dočasné obydlí a úkryt před nezvanými hosty.
Samotné budovy hotelu spadají do druhé poloviny 16.století, kdy vznikly spolu se stavbou renesančního zámku, který byl vystavěn na ruinách kláštera.


Dle poukazu jsme si měli užít pivní lázeň s ochutnávkou Klášterského piva během terapie a v
restauraci si vybrat oběd z několika druhů menu.
Celý prostor jsme měli pro sebe a musím říct, že to byl naprosto nečekaný luxus a velmi příjemný prožitek.
Pivní lázeň je založena na koupeli v přírodních extraktech, ze kterých se vaří české pivo - vybrané odrůdy chmele, pivovarské kvasnice a slad. Neleží se vyloženě v pivu, takže z těla opravdu není cítit žádný alkoholový odér.
Vůbec se mi nechtělo po necelé hodině z vany vylézat, nikdy bych netušila, že perlička v této lázni bude natolik příjemná a uvolňující, ale čas jsme měli vymezený.
Byl to naprosto úžasný zážitek, který si opravdu budeme chtít po zimě zopakovat a našemu tělu dopřát tyhle přírodní extrakty.

Přemístili jsme se do historické restaurace, vybrali si z široké nabídky menu a obdivovali kamenné prostory s osobitou atmosférou. Bylo zde velmi příjemně.


Nevěřila bych, že doma na nás padne taková únava, kdy jsme oba dva usnuli odpoledne v obývacím pokoji na gaučích, což běžně vůbec neděláme.

Organismus si dopřál...15 komentářů:

 1. Alenko, děkuji za skvělou reportáž! A hlavně osvětlení věci - pivní lázně mě dost odrazovaly, pivo piji jen zcela vyjímečně a ten odér...
  Lázně vypadají moc hezky, děkuji za typ. Třeba jednou...
  Přeji hezké předadventní dny, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko i já se kdysi domnívala, že je to opravdu lázeň naplněná pivem :o)), ale již před časem mi to bylo vysvětleno. A musím říct, že to bylo naprosto báječné. Já si malé pivo dávám ráda k obědu, ale ležet bych v něm nemusela. Tohle bylo prostě fajn.
   Krásné dny.
   Ála

   Smazat
 2. Tak to jste měli pěkný zážitek. Líbil by se mi taky, protože já pivo mám ráda. :-)
  Takže díky za reportáž a měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zážitek to byl opravdu nádherný, byli jsme nadšeni. Na jaře vyrazíme znovu.
   Hani měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko,
  vidíš to Klášter Hradiště není daleko od mého rodného města a přesto tyto lázně vůbec neznám !
  Vůbec se Ti nedivím, že jste po pivní lázni usnuly. Já totiž usínám už po jednom malém pivu ;-)
  Těším se na další cestovatelské zážitky !
  Mějte u Vás krásný adventní čas !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No prosím Ilonko, tak jsem tě třeba nalákala a můžete si s mužem naplánovat příjemný víkend, či třeba jenom ty koupele. Je to prostě báječné.
   Měj se krásně.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, tak tohle jsem taky nevyzkoušela :-) A já to mám s tím nechtěním naprosto stejně. Přestože si vybíráme akce většinou sami, někdy se nám tam prostě nechce, když nastane Den D. Měj pěkné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezva to bylo Marti, pokud máte možnost v blízkém okolí, vyzkoušejte s mužem. Já se vždy těším, těším dopředu a pak v den D bych nejraději zůstala doma :o)), jsem ráda, že to nemám jenom já.
   Měj pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 5. V pivních lázních jsme taky kdysi byli, ale v Chodové Plané (to je u Tachova, vaří se tam pivo Chodovar). A mají tam restauraci Ve skále :-D v prostorech, které dřív sloužily ke skladování piva. Byly to tenkrát pěkné dva dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi zažila Stáňo něco obdobného. Je to prima, viď? My si to určitě zopakujeme.
   Měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 6. Odpovědi
  1. Ono to na těch přefocených záběrech není tak hezké jako ve skutečnosti. A personál byl moc milý, což také nikdy není na škodu :o).
   Ála

   Smazat
 7. Alenko, Klášter je blízko nás a v lázních jsem ještě nebyla, ale ve Skále už ano a moc jsme si tam tehdy pochutnali. Je to úžasné prostředí. Měj se moc krásně a užívej. Inka

  OdpovědětSmazat
 8. Inko, tak to si naplánujte opravdu i poležení ve vanách, případně i masáže či vířivku a pak ten dobrý oběd. Stojí to za to.
  Měj pohodové dny.
  Ála

  OdpovědětSmazat
 9. nice post dear :) I follow you on gfc # 115 , follow back?

  https://bubasworld.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála