úterý 22. října 2019

Cobblestone...

je pánský svetr, který jsem pletla do podzimního společného pletení s Vlněnými sestrami. Opatrně jsem sondovala, zda vůbec by můj muž chtěl pletený svetr. A kupodivu, byl nadšený. Vybrala jsem několik návodů a on si z nich zvolil Cobblestone/Dlažební kámen. Pro mne dobrá volba, svetr je jednoduchý a protože nosí rád v zimě teplé, silné svetry, objednala jsem přízi vlněnou.


Cobblestone

autor návodu Jared Flood

příze firmy BC Garn - Loch Lomond 100% Organic Wool, barva č.LL008,
jehlice č. 5,
spotřeba 7 přaden á 50g
Tělo svetru se plete odspodu, zvlášť se upletou oba rukávy, které se následně připojí k tělu a plete se sedlo, pomocí německých zkrácených řad se tvaruje výstřih.
Ač svetr pánský, velký, pletení rychle přibývalo a vypadá to, že u jednoho svetru nezůstane. Už má vybraný další.


Můj muž mne v mé pletací vášni velmi podporuje, proto jsem přivítala podzimní KAL věnovaný mužům, zaslouží si ho. Jakmile nemám v rukách jehlice a sedím jen tak, už se dotazuje - Ty dnes nehoníš očka?

A když je doručen nový balíček s přízí, ihned nakukuje a komentuje, která se mu líbí víc.

Ale hlavně!
Neptá se co to stálo... :o)
29 komentářů:

 1. Alenko, tak tohle už nechápu, jak můžeš tolik svetrů zvládat? Ty jsi snad vážně chobotnice :o))). Manžel bude fešák, je to navíc moc hezká barva i neokoukaný vzor a zpracování. Není to taková ta "tuctová klasika". Jsi prostě šikulka.
  Tak ať se dobře nosí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, já už mám opravdu hodně volného času, jsme s mužem doma sami, do práce již NEMUSÍM :o) a tak se mohu věnovat svým koníčkům dle svého. Manžel je opravdu spokojený a já mu neustále zdůrazňuji, že to má za odměnu, že mne tolik podporuje v mých různých aktivitách.
   Děkuji a měj se moc hezky.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko, máš krásnou vášeň a vím, že není levná:o))! O to úžasnějšího máš manžela. Svetr se mi moc líbí a určitě by se líbil i mému muži..barva i střih je super! Máš můj velký obdiv a díky tomu, kolik svetrů jsi už ukázala, tak věřím, že honíš očka skoro pořád! Měj se moc krásně a ať ti to jde bez párání. Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inko děkuji :o). Svou vášeň musím trochu krotit, tolik svetrů, které se mi líbí, bych prostě neunosila. Jehlice vezmu do rukou každý den, to je pravda. A s nástupem podzimu velmi často během dne.
   Měj se krásně.
   Ála

   Smazat
 3. Ali, povedený kousek :-) Měj se krásně propleteně. P.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlí moc ti děkuji a proplétám se báječně každým dnem.
   Ála

   Smazat
 4. Álo, moc pěkná barva. Obdivuju, jak to stíháš. Vždyť to není tak dlouho, co jsem obdivovala tvůj nový svetr a už je tu svetr pro manžela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Barvu si vybral muž sám, já jsem si myslela, že zvolí modrou, ale ta šedá je také moc hezká. Můj další svetr čekal na chybějící přadeno, nevyšlo mi na rukávy :o), a další příze čeká na zpracování. Nyní pracuji již na dárcích pod stromeček.
   Měj se Stáni hezky.
   Ála

   Smazat
 5. víc takových muzů, taky takového doma mám...který mě podporuje snad ve všem, co zrovna dělám...a když vedle něho sedím večer s jehlicema a nekecám mu třeba do fotbalu, tak mě miluje asi nejvíc:-))) svému muži jsem upletla v životě jeden svetr a to asi tak před 18ti lety...dalších se nedočkal..na jeho postavu vysokou 206 cm to přibývá opravdu pomalu...ale i když už nepletu pro něho, tak stejně pořád po večerech něco motám...né vždy to domotám až do konce, ale to v tý chvíli vůbec není podstatný...hlavně že motám.-)..je to vášeň a relax nade vše...a děkuji za inspiraci:-) svetr je moc povedený

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlo, když zvolíš silnější přízi, silné jehlice, bude svetr přibývat rychleji :o). Já u televize, kterou mám spíše jako kulisu, musím neustále něco motat. Tebe obdivuji, že pleteš na rovných jehlicích, já si zvykla na ty s lankem, pletenina dobře leží v klíně a není to taková zátěž na ruce. Už jsi je zkusila?
   A děkuji za pochvalu.
   Krásné dny.
   Ála

   Smazat
 6. Alenko, je nádherný! Líbí se mi název, barva i svetr samotný. klidně bych ho, a ráda, nosila sama.
  Manželovi v něm bude jako v pokojíčku.
  Přeji hezké dny, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svetr je jednoduchého střihu i vzoru, muži se na fotce líbil, a mně šlo pletení rychle od ruky. Už se ani nebojím anglických návodů, docela si poradím :o).
   Helenko, víš že mne také napadlo, že by byl hezký i v dámské velikosti?
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Smazat
 7. Ach jo, zase ta Alenka je tady s novým svetrem !!! A já jsem pořád u těch síťovek :-).
  Svetr se Ti povedl, moc se mi líbí. Myslím, že i můj muž by ho neodmítl.
  Jsi šikulka!!!!
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani :o)))), tak vytáhni jehlice a nahoď očka. Já teď jedu samé čepice,nákrčníky a pak mne ještě čekají palčáky. Letos budou hřejivé dárky.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 8. Alenko, další hezký kousek. Měj pěkné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda Marti, že se mi povedl a nemusela jsme párat :o).
   Krásné dny.
   Ála

   Smazat
 9. Alenko,
  tvůj muž se má, už je stylově připraven na zimu :-)
  Krásné podzimní dny !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme zda letošní zima bude na hřejivé svetry :o).
   Ilonko měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 10. A great post! I love your blog. Your content is very interesting < 3
  I am following you and invite you to me
  https://milentry-blog.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 11. Četla jsem s nostalgií. Už nepletu, protože ruce jsou namáhané denně na počítači a víc nezvládají. Milovala jsem různé vzory a vyplétat obrázky... Je to úžasná tvořivá práce a je fajn, když máš i podporu a obdivovatele .-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím být také opatrná, ruce občas zabolí, ale dlouho bez jehlic nevydržím.
   Lenko měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 12. Šikovné ruce, tvé. Dobrý výběr manželův. Úžasný výsledek.
  Měj hezký sváteční den, Álo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla to vzájemná souhra a dopadlo to báječně.
   Jani, krásné dny.
   Ála

   Smazat
 13. Alenko, krásný svetr, elegantní.Škoda, že ten můj muž už nechce žádný pletený.Nosí mikyny a nebo saka a košile.Ale já mám pořád co plést.Teď doplétám povláček na polštářek a začnu další.V zimě je to krásná a hřejivá dekorace.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já byla také překvapená, že pletený svetr po letech znovu chtěl. Teď se zaměřuji na pletené doplňky.
   Marti, měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 14. For instance, happen to be many people with the online for getting more knowledge about easy methods to accomplish criminal stuff, of your house to generate explosives, tips on how to get rid of people today, toxin consumers, as well as any its. https://imgur.com/a/DOPUx2F https://imgur.com/a/gBYUtW8 http://ecvw1acql1.dip.jp https://imgur.com/a/FcPPjnG https://imgur.com/a/ggkivyN https://imgur.com/a/ZraosFL http://w9tjbkcsl6.dip.jp

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála