úterý 11. června 2019

Špindlerův mlýn...

nám vybrali kluci do poukazu pro dárek k výročí, jak jsem již zde v dubnu psala, a tak uplynulý víkend došlo k vybrání dárku, v pátek jsme se ubytovali v daném hotelu Lesana.


Náš víkendový pobyt měl úžasný bonus navíc, nečekaný, překvapivý a o to radostnější. Shodou různých okolností, náhod či nenáhod, jsme si vybraly stejný termín pobytu s Ilonkou z blogu Oranžérka, a tak jsme se vyměnily e-mailem telefony a domluvily setkání na místě.
Mé první osobní setkání s blogerkou! Hned v pátek jsme se sešly a poseděly ve velmi milé atmosféře plné smíchu a sympatií. A aby nebyli opuštění naši manželé, vzaly jsme je na kávu sebou a to vše jsme si zopakovali ještě v neděli dopoledne, než jsme opustili Špindlerův mlýn a vydali se na cesty domů.
Ilonko, ještě jednou DĚKUJI za radost, za dárečky, za příjemný čas. Bylo mi velkým potěšením se s tebou i tvým mužem seznámit.


Na sobotu jsme si s mužem naplánovali celodenní výlet. Vyjeli lanovkou na Medvědín, došli na Vrbatovou boudu, kde se nám hezky odpočívalo při kávě na terase boudy a poté došli až na boudu Labskou. Musím konstatovat, že při pohledu na mraky lidí povalujících a sedících  na trávě kolem boudy, jsem nechápala, proč zde není vytvořeno více míst k odpočinku. Na terase boudy byly tři stoly s lavicemi, nic víc. V okolí ani jediná lavice, kde by se dalo posedět a tak všem příchozím nezbylo nic jiného než sebou plácnout na trávu. Naštěstí bylo nádherné, teplé a slunečné počasí. Na Vrbatově boudě míst k odpočinku bylo mnohem, mnohem více. Tam na turisty zřejmě myslí více. Na Labské mají na zřeteli co nejvíce vydělat a vysokohorskou přirážkou vážně nešetří.
K Pramenu Labe jsme již nedošli, sice to bylo jenom 1 km tam a 1 km zpět, nebo jsme mohli pokračovat po žluté a vrátit se jinou cestou k Vrbatově boudě, ale procesí lidí, kteří se tam přemisťovali, na nás již bylo až příliš a tak jsme se vrátili stejnou cestou zase až na Medvědín a lanovkou se svezli dolů do Špindlu. V nohách jsme měli 14 km v horské krajině, pro někoho málo, pro nás akorát.
Po návratu na hotel jsme ještě využili wellnes, který byl součástí poukazu, naložili se do vířivky, prohřáli na termolavicích (saunu raději vynechali) a po večeři se nám veškerá únava zúročila a my se raději odporoučeli na pokoj, abychom svým zíváním nevyvolávali řetězovou reakci v ostatních hostech.
Vrbatova boudaPančavský vodopádLabská boudaUžili jsme si báječný víkend, počasí se nám až nečekaně vydařilo (mělo být pátek, sobota chladno), po letech jsme si prošlápli kousek Krkonoš, seznámili se s milými lidmi, dopřáli si radosti a pohody plnou měrou.

Při cestě zpět jsme si říkali, že bychom měli vyrazit častěji.

Budu na to myslet...


26 komentářů:

 1. No vidíš, nebyly jsme daleko od sebe. Krkonoše mám skoro za humny.
  Ve Špindlu jsme byly s kámoškami od 20.5.-do 23.5. Na blogu příspěvek mám.
  My měly počasí trochu horší,ale i tak jsme si to užily. Tentokrát jsme tu vaši trasu nepodnikly. Byly jsme se podívat na Petrovu boudu. Před 3 roky byla v začátku rozestavěnosti, tenkrát nám říkali, že do 3 let bude a tak to taky je.
  Měla jsi pěkné setkání s blogerkou, takže jsi měla opravdu pěkné dny.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvědomili jsme si s mužem, že jsme tyto výlety v posledních letech docela zanedbávali a slíbili jsme si, že to napravíme. Máme tolik krásy kolem sebe!
   A ten bonus v podobě setkání s Ilonkou byl nádherný.
   Měj se hezky i ty.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko, moc děkuji za výlet s tebou. Zavzpomínala jsem si na dovolenou před nějakým rokem.
  Počasí jste měli ukázkové, stejně jako tehdy my.
  Je fajn, dostat takový dárek.
  Tak ať i další dny máte co nejhezčí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počasí bylo až nečekané, mělo být podle předpovědí 17-18°C a zataženo. Vše bylo jinak.
   Přeji ti krásné dny Hani.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko jedním slovem - NÁDHERA! Užili jste si to parádně. Tyhle dárky mají podle mého daleko větší hodnotu než ty hmotné. Člověk kolikrát plánuje, plánuje, ale nakonec je potřeba dělat něco jiného a výlet nebo pobyt se nakonec nekoná. Ale darovaný poukaz je škoda nevyužít, takže se prostě jede:-). S Ilonkou to muselo být faj, takovou náhodu by člověk nečekal:-).
  Jindra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu, kolikrát jsme si přes zimu naplánovali kam všude vyrazíme v dalším roce a pak bylo upřednostněno něco jiného, většinou nějaká práce!
   Bylo to báječné po všech stránkách.
   Jindřiško měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko,
  tyhle dárky jsou prostě Nejvíc!
  I já si je už k narozeninám přeji a třetím rokem dostávám, víkend jen ve dvou / bez dětí/.
  Letos vlastně ve čtyřech :-)
  Ještě, že máme ty blogy , viď ;-)
  Díky němu jsme se sešly a i já jsem moc ráda za to seznámení a společné rozesmáté chvíle nad kávou i s našimi muži :-)
  Moc přeji i podobné chvíle v běžném životě a budu se zase těšit na viděnou !
  P.s. Pozdravuj od nás i muže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím Ilonko, já si asi budu ke svým letošním kulatinám přát od dětí něco podobného, je to super.
   A my oba pozdravujeme i muže tvého :o).
   Přeji radost a pohodu každý den.
   Ála

   Smazat
  2. Alenko,
   nejlépe poukaz do východních Čech ;-)

   Smazat
 5. Alenko, tak to jste si užili.Já s mužem tyhle místa moc dobře známe.Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli si pamatuješ tak vloni v březnu jsem ti napsala odkaz na francouzské košíky od Woltér.Objednala jsi? Já ano a čekala jsem 15měsíců než dorazily.Vyplatilo se mi vydržet.Jsou překrásný a pořád na ně čučím.Hezký den Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martinko, už na mne také přišla řada a během pár dní obdržím zásilku, moc a moc se těším. Určitě se vyplatilo si počkat!
   Krásné dny ti přeji.
   Ála

   Smazat
 6. Alenko, zážitkové dárky jsou nejvíc, viď? My jsme měli jednu dobu v rodině, kdy jsme si je dávali navzájem furt a hodně. To je hezký, že jste se potkaly s Ilonkou. Měj pěkné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alespoň se vykopeme z domu, začínáme možná trochu lenivět :o)), teda hlavně můj muž!
   Marti, měj pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 7. Alenko, tak to jste si užili opravdu super víkend. Já už nebyla v létě v Krkonoších ani nepamatuji. V zimě jsme jezdili na lyže do Harrachova, ale to už je taky nějaký ten pátek....
  Tyhle dárky jsou stejné nejlepší. Co člověk potřebuje, to si musí koupit během roku stejně. A takhle si pěkně zavýletíte.
  Alenko, měj prima dny, Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nelyžuji, tak v zimě do hor příliš nezavítám, ale během ostatních měsíců je to má radost veliká. Hory miluji.
   Ála

   Smazat
 8. Álo, krásný výlet jste si udělali. A blogerské setkání bylo fajn bonus.
  My výletujeme docela pravidelně, ale v Krkonoších jsem nebyla už snad 30 let. Ale asi dřív jsou na řadě Krušné hory, kde jsme nebyli ani jeden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych také vyrážela s radostí častěji, ale můj muž má mírné problémy s cévami a tento terén je pro něj náročnější. Ale překonává se a šlape :o).
   Ála

   Smazat
 9. Alenko, je to asi týden, co jsem si podobný dárek užili :o) Žádnou blogerku jsme tedy nepotkali, škoda, protože jsem jich osobně poznala už několik a musím prostě říct: jsou to na 100% super ženské. Ilonku uvidím snad příští týden...
  Přeji příjemný letní den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, však já vím, že se setkáváte a vždy jsem toužila se s některou blogerkou také potkat a najednou se mi přání začínají plnit!!
   Ála

   Smazat
 10. Tak to je super..... místo, pobyt, blogerské setkání i krásná fotoreportáž.
  E.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíme brzy opět někam vyrazit, manželovi se vše líbilo, tak musím kout železo dokud je žhavé!
   Ála

   Smazat
 11. Jeee, tam jsme byli s manželem před 3 roky a taky v lesaně. okolí Špindlu je nádherné.

  OdpovědětSmazat
 12. Krásný výlet i prima setkání s kamarádkou blogerkou. Moc se mi líbí fotky. Růža

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála