pátek 24. května 2019

Jaycee...

je jméno mého nového upleteného kardiganu, autorka návodu Isabell Kraemer, která se stává mou oblíbenou. Její pletená díla se mi moc líbí a styl mi sedí. Už mám hotový i  Dexter, jen chybí přišít knoflíky, které jsem dnes konečně sehnala.

Jaycee je teplejší svetr, pro chladnější dny či večery na šaty, ke kalhotám, ideální. Zvolila jsem přízi od Scheepjes Stone Washed č.802, spotřebovala jsem 538 g, pletla na jehlicích č.3,5 a 3,25. Podle vzorku a přeměření mi vyšla velikost M1, ale měla jsem zvolit o číslo menší, velikost S by mi bohatě stačila. Nevadí, je prostě volnější. Ale pokud se mi praním zvětší, budu mít problém, komu já ho nabídnu.
Dnes jsem využila oblečených šatů a požádala mého muže o vyfocení svetru. Když jsem pózovala pár minut u dveří, řekl mi, že mám hlavu ve stínu. Už jsem se začínala potit, svetr je opravdu teplý, a rychle jsem se přemístila na jiné stanoviště, kde jsem tedy byla ve stínu celá. Když jsem si prohlížela později stažené fotky, zjistila jsem, že spolu se mnou v pozadí vyfotil i pasoucí se krávy, vedle sloupu se válely pytle s mulčovací kůrou a nacházela jsem další všelijaké nechtěné detaily, se kterými se můj muž při focení vůbec nezaobírá. A tak má zkušenost s jeho focením mi vždy velí ho ponoukat -  ještě foť a ještě tady, protože vím, že výběr fotek bude těžký.


No prostě hlava ve stínu - no a co, že?Tak já jdu přišívat knoflíky.

Mějte krásný víkend...

P.S. V posledních pár dnech blog zanedbávám, vím. Má kamarádka těžce onemocněla a já jsem z toho celá rozhozená, mé myšlenky každý den patří jí. Snad budu moci napsat více, zatím to bez slz nejde...

35 komentářů:

 1. Posílám zdraví kamarádce a Vám klid na duši.Hezký víkend.JP

  OdpovědětSmazat
 2. Alenko, svetr se ti opět povedl a moc ti sluší! Chtěla bych ti moc poslat slova podpory, ale když jde o nemoc, tak často dochází...naděje je ale vždycky a já moc držím palce, aby přišlo uzdravení..Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inuško, děkuji. Fotografování s mým mužem je většinou náročnější proces.
   Stále se naděje držím, ale prognóza není dobrá.
   Krásné dny ti přeji.
   Ála

   Smazat
 3. Álo, svetr je moc pěkný a sluší ti. A kamarádce držím palce.
  Hezký den

  OdpovědětSmazat
 4. Alenko, svetr to moc sluší! Jak se zdá, je těžší ho vyfotit na modelce vyfotit než uplést:o) Tím nijak neshazuji tvou šikovnost, je opravdu parádní!
  Dovětek je moc smutný, doufám, že budeš mít brzo důvod k úsměvu.
  Posílám pozdravy! Drž se! Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, moc ti děkuji za pochvalu. Můj muž bere fotoaparát do ruky pouze v případě, když potřebuji vyfotit na sobě upletené. A tak výsledné fotky jsou většinou komplikované.
   Stále jsem v šoku z té zprávy, ale i slabé naděje se člověk musí držet.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 5. Alenko, ten svetr vypadá úžasně a sluší ti. Rozumím, že jsi teď myšlenkami jinde. Tak ať je líp oběma. Měj pokud možno klidný víkend.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, moc děkuji.
   Mé myšlenky se zaobírají tou nespravedlností ve zvratu, který najednou nastal v jejím životě, je to těžké.
   I tobě přeji hezký víkend.
   Ála

   Smazat
 6. Ali ten svetřík je překrásný. Moc se mi líbí sedlo a to, jak krásně je zajímavě dělaná lištička na knoflíčky. Krásná práce. Dovedu si představit jak ti je. Kamarádka byla hodně nemocná, brala jsem si dovolenou, jen abych byla s ní. Pak onemocněl její muž. Navštěvuji je tak často, jak to jde. Jdu s nimi pobýt pár hodin po práci, prozářit chvilku s nimi smíchem, nahodit témata pro společné debatování, navést je na jiné myšlenky. Nechci radit, tak to tak prosím neber. Zdraví Iwka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Iwko děkuji, jsem ráda, že se svetr líbí i ostatním, já jsem z něj nadšená.
   Kamarádka bohužel bydlí trochu dále od nás, tak ji podporuji zatím jenom telefonicky. Kéž by prognóza byla lepší.
   Ála

   Smazat
 7. Álo, svetr je nádherný a moc Ti sluší. Kamarádce přeji, aby vše dobře dopadlo.
  D.
  PS: Krávy za zahradou jsou super podívaná. :o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášo já ti děkuji za pochvalu.
   Nyní dobírá první dávku, pak pojede do Plzně na kontrolu a uvidí se.
   Ála

   Smazat
 8. Svetr jsi upletla zase parádní a sluší Ti moc. Je tak nespravedlivé, když z ničeho nic přijde vážná krutá nemoc. Vím jaké to je, zažila jsem to u kamarádky. Ale naděje umírá poslední. Moc přeji Tvé kamarádce,aby se to zlé obrátilo v dobré. Držím malíčky!
  Klidné dny, Alenko!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani děkuji ti za pochvalu, potěšila si mne.
   Já to beru jako velikou nespravedlnost, nechci tomu stále uvěřit, je to prostě šok.
   Ála

   Smazat
 9. Super!Tak přesně tak,fotí i můj manžel:-)Krásné dny přeji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky. Já mu vždy napovídám - přibliž si mne, zaměř se na ten svetr, počkej až odmrknu, na všech fotkách od tebe mívám zavřené oči, a tak to jde při každém focení :o).
   Hezké dny Věrko
   Ála

   Smazat
 10. Skvele vyzeráte,. skvelý outsider:-)
  Alena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvelý outfit, prepáčte:-))))

   Smazat
  2. Kontrolovala som si slovo outfit v prekladači a ten mi ukázal aj outsider a ja som ho podvedome napísala, to som skôr ja, ešte raz mi prepáčte omyl:-)

   Smazat
  3. :o)))) díky, jsem se pobavila...
   Ála

   Smazat
 11. Alenko, svetr se ti povedl.Já si bohužel moc nezaštrykuju s tou naší prťkou. Jde mi po vlně a nerada bych jí měla rozcupovanou.Taky jsem zažila s kamarádkou,bohužel bydlela taky daleko a tak jsem jí podporovala každý den po telefonu a na pár dní jela za ní domů.Bohužel boj prohrála.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alenko, původně jsem nechtěla psát, ale bohužel takový je život.Kamarádce samozřejmě přeji uzdravení.Já jsem ten týden , když jsem byla u kamarádky jí podpořit věděla od lékařky,že je to moc špatné, ale aby nevěděla jak na tom je předepisovala jí ampulky s vitamínama, které si sama píchala do břicha.Já jsem ten týden u ní vůbec nespala a snažila jsem se chovat jakoby nic a že se uzdraví. I jsem si s ní naplánoval dovolenou, o které jsem věděla, že už nebude.Tak se snaž jí taky povzbuzovat a věřím, že to zvládne.Martina

   Smazat
 12. Alenko, ten je krásný! A tobě to moc sluší :)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětSmazat
 13. Alenko, svetřík je parádní , má moc pěknou barvičku. Moc Ti sluší!!!
  Kamarádce přeji, aby vše dobře dopadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuji. Původně jsem chtěla tmavší šedou, ale zrovna ji neměli,tak jsem vybrala světlou a nelituji.
   Ála

   Smazat
 14. Álo, lepší hlava ve stínu, než kdyby Ti jí půl chybělo:-). Svetr opět chválím a kamarádce přeji moc zdraví. Snad bude vše v pořádku.
  Jindra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško, to máš pravdu, hlavně, že drží na krku!!
   Děkuji za přání.
   Ála

   Smazat
 15. Alenko, ty snad ani nemáš klasické ruce a den má snad u tebe 48 hodin? Neskutečné, jak sršíš jeden svetr za druhým. Paráda, moc ti to sluší a stán neřeš :o).
  A k nemocem? Spravedlnost, nespravedlivost...nevím, ale já říkám, je toho prostě hlavně nějak všude kolem víc a víc, až z toho mrazí. Moc i lidí kolem mě mají divné a strašné nemoci, kéž by všichni měli šanci na vratku do období "zdráv"...
  Každopádně moc držím palce ať kamarádce pomůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdou je, že pokud nepracuji na zahradě, nevařím, neuklízím, nežehlím, mám jehlice v rukách :o).
   Každé vážné onemocnění je rána, šok, nechce se uvěřit, že to potkalo buď nás či někoho blízkého. Také mi připadá, že je nemocných víc a víc.
   Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála