středa 24. dubna 2019

Když odpočívám...

- pletu. Stále a neúnavně.

Nyní je však na prvním místě veškeré naší fyzické činnosti zahrada, na druhém místě zahrada a na třetím místě, světe div se, opět zahrada. Počasí přímo vybízí mazlit se s každým napučeným keřem, vzdychat nad každým rozkvetlým květem, jemně záhony zbavovat plevelů, které by zahlcovaly prostor svým nabubřelým růstem, pozorovat pilné včelky, jak hledají i malinkaté květy s tolik potřebným nektarem. Nevadí, že záda večer bolí, nohy občas otékají, to vše se kvalitním spánkem  vrátí zase do správného režimu a ráno opět svou nabytou energii věnujeme všem zahradním koutům. 

A během přestávek, večerního klidu na gauči, nemohu nevzít do ruky jehlice a neuplést alespoň pár řad. Vždyť PLETENÍ JE TERAPIE, PLETENÍ JE RADOST.

Další můj dokončený projekt - svetr Mira od Justyny Lorkowské.

Vybrala jsem si přízi Vivacious 4Ply, spotřebovala na velikost M 335 g.Svetr se pletl krásně, plástvový vzor je jednoduchý, ale jakmile jsem se trochu zamyslela, občas vklouzla chybka a musela jsem se kousek i vracet.
Zadní díl má být delší a u lemů rozparek. Naučila jsem se opět pro mne novinku, ukončování jehlou - Tubular Bind off, díky videu u Vlněných sester jsem techniku naštěstí rychle pochopila.Po vymáchání svetru jsem zjistila, že merino vlna zapružila více než bych očekávala a celý svetr byl  delší, což mne mírně vyděsilo. Po konzultaci s Vlněnými sestrami bylo jasné, že jsem zvolila na přízi příliš silné jehlice. A jak je vidno na první fotce, přední díl je příliš krátký oproti dílu zadnímu a tak jsem lem ukončení uvolnila a lem jsem napletla do stejné výšky jako u zadního dílu, svetru to pomohlo.

Snad mne v upraveném svetru ještě fotograf vyfotí.


 Někdy...
27 komentářů:

 1. Alenko, je mi jasné, že řádíš celé dny na zahradě! Dny jsou jako malované, všechno roste a kvete před očima.
  Svetřík ti moc sluší, líbí se mi moc celé fotka - ladí s tebou i ten keř!
  Přeji hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, je to tak. Počasí ideální být celý den na zahradě. Jen nyní foukalo tři dny tolik, že nám lítalo vše, co nebylo zatížené :o).
   A děkuji za pochvalu.
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Super relax s ještě lepšími výsledky (dílky).
  Já poslední dobou při odpočinku nedělám vůbec nic:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo, já občas také chvilku, jak říkám - lelkuji :o).
   Měj se krásně.
   Ála

   Vymazat
 3. Já jsem exemplář, co na zahradě pracuje nikolv proto, že by ho to bavilo, ale proto, že není zbytí. Takže tě obdivuji. Mně baví až případné zužitkování výpěstků. Na to předtím bych potřebovala zahradníka :-). Navíc to letos vypadá na poněkud beznadějnou práci - pokud bude pokračovat počasí, co je, tak nám na chalupě na zahradě stejně všechno uschne :-(.
  Hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý to má jinak, mne to bavilo už jako holčičku a pomáhala jsem tetě při pletí záhonů s kytičkami, moje mamka to nechápala :o))).
   Dalšího sucha se letos obávám, proto nebudu plnit nádoby s letničkami jako obvykle. Nedá se nic dělat, dešťovky bude asi málo.
   Měj se hezky Stáňo.
   Ála

   Vymazat
 4. Jsi pilná jako včelička. Svetřík vypadá moc dobře a sluší Ti. Na zahrádce jsem teď taky docela často. Jen to sucho je nepříjemné. Včera to vypadalo, že zaprší- nestalo se tak. :-(
  Hezký den, Alenko!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, občas ale jako velmi unavená včelička :o))), přibývající roky jsou znát. Na podzim jsme zasadili nové ovocné stromky, tak musíme hodně přilévat a nádrž s dešťovkou je již prázdná. Ani u nás včera nespadla kapička, ale vítr naopak řádil velmi silně. Dnes je konečně poklidno.
   Měj se krásně.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko, krásný svetr. Jo a je vidět, že zahrada tě zkrátka baví. To já o sobě říct nemůžu. Měj se krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baví a to velmi. Nyní je rozkvetlá skalka, to je taková záplava barev. A zase jsem vymyslela další dvě místa pro keře, už je vše osázené. Musím nafotit a zařadit si do blogu. Nějak nestíhám :o).
   Marti měj pohodové dny.
   Ála

   Vymazat
 6. Svetr nádhera i delší zadní díl se mi moc líbí.Zahrádka mě baví též od malička.Nikdo to nechápe.Hezký den.JP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji JIřinko. Mám kamarádku, které zahrada, kytičky, záhony vůbec nic neříkají :o), prostě jí to nezajímá. Každý to máme v sobě jinak. A tak to má být.
   Hezké dny.
   Ála

   Vymazat
  2. Álo, také jsem pletla a háčkovala od mala a na zahradě mě práce vždy bavila. Mám dobrou kamarádku a ta to obojí nesnáší. Vnutila jsem jí kytky ( třeba denivky ) ke vchodu do domu a její dcera se o to stará a jak to tam prokouklo!
   Těším se na další příspěvky ze zahrady, na upletená očka. ( jsi KOČKA ).
   Jiřina z N.

   Vymazat
  3. Jiřinko, moc děkuji za pochvalu :o).

   Vymazat
 7. Alenko, jsi šikulka a svetr vypadá moc krásně a hlavně ti to v něm moc sluší. Práce na zahradě je vždycky dost, ale té radosti, co to nakonec udělá. Je to prostě práce k nezaplacení, ale hlavně pro radost! Měj se moc krásně a užívejte! Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško, to byla jediná použitelná fotka ze záběrů mého muže. On je fakt antitalent na focení. Na jedné byl v pozadí kompost, na druhé mi zabral i domácí zahradní pantofle (což jsem výslovně nechtěla), na další byl jeho stín vedle mne. Jsem se fakt pobavila.
   A děkuji za pochvalu, jsi milá.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 8. Když odpočívám, pletu nohama, to tak akorát zvládnu.
  Začala jsem už v únoru, protože příroda už byla v předstihu a nyní už je třeba druhé kolo, protože všechno bují a šílí před očima.
  Zahradě a pletení všeho a vším ... jedno veliké Zdar !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však máš Simi svou zahradu vymazlenou, vypiplanou, vyladěnou, výstavní, prostě nádhernou a já se těším na tvé fotky.
   Dneska mi sestra konečně přivezla tři kousky zahradní juky, kterou jsem moc chtěla a já se těším na její zasazení jak malá holka :o). Vloni jsem některou kamarádku požádala o odnože žluté denivky a nyní marně vzpomínám, u které to bylo :o). Obvolávám je a zatím nejsem úspěšná.
   Jo a ke všemu ještě pečlivě natírám vše co jsem vloni kvůli horku neudělala, začala jsem raději hned nyní.
   Zdar, zdar všemu a všem.
   Ála

   Vymazat
 9. Vypadáš báječně ty i svetr..... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé děkuji Naďo, no popravdě - svetr šel opravit, u mne je to již neměnný stav směrem ke stáří, který již nevylepším, ale nestěžuji si :o)))), mohlo by to být i horší.
   Ála

   Vymazat
 10. Alenko, mě se ten tvůj svetřík líbí.Já jsem si upletla žlutý z dvojité flóry , u krku s norským vzorem a taky jsem ho zakončila jako ty.Ještě jsem v barvách svetru upletla k němu šátek.Měj se moc hezky.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi také pilná jako včelička Marti, škoda, že nemohu vidět tvé pletení.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Vymazat
  2. Alenko, jestli chceš, můžu občas poslat ,ale neznám tvůj Email.Martina

   Vymazat
 11. Alenko moc pěkně a užitečně umíš odpočívat, svetr se Ti móc povedl, jen tak dále.Krásné jarní dníky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já odpočívám,ale většinou mám pletení či háčkování v klíně :o)).
   I tobě Luďko krásné dny přeji.
   Ála

   Vymazat
 12. Příze krásně vzoruje, Alenko, svetr je parádní a Ty jsi neúnavná a pracovitá ve všech směrech. Zahrada Ti Tvou píli jistě vrátí.
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z příze jsem úplně nadšená, krásně barvy prolínají.
   Zahrada se mi nyní odměňuje nádherně rozkvetlými skalničkami a déšť konečně přišel, což jí udělá jenom dobře.
   Jindřiško měj se krásně.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála