sobota 12. ledna 2019

Právě dnes...

jsou to čtyři roky, kdy jsem napsala první příspěvek na tento blog. Na můj vlastní blog. Do té doby jsem čítávala na těch vašich a snila o svém.  Dlouho mi trvalo než jsem se odvážila, měla jsem obavy, že si budu psát "do šuplíku" a nikoho mé úvahy, tvoření, fotky, zážitky bavit nebudou. Vůbec jsem netušila, že můj blog nebude mít jepičí život, že nezhasne do roka a do dne, že uběhnou další roky a já stále přispívám a vy komentujete. Bez vás všech by blog neměl smysl, byl by to sice hezký zápisník, deník i s fotkami, ale bez komentářů by byl podstatně chudší. Všechny vaše názory, každá věta mi dělá radost. Zvyšující se počet čtenářů mi říká, že můj blog neuvadá jako květina bez vody, neboť váš zájem mne udržuje při psaní a jeho životaschopnost mi přináší potěšení.jak ráda bych vám nabídla na oslavu kousek dortu :o)

Blogy, které mne na mém počátku inspirovaly, jsou dnes mnohé opuštěné, jejich autorky přešly na jiný způsob komunikace, třeba na Instragram, kde je prý vše jednodušší, rychlejší, má to švih, nebo se odmlčely úplně. Chápu to, protože vše má své pro i proti. Je to o čase, chuti, nápadech a vše dohromady by mělo přinášet radost. Není to jako si jít sednout s kamarádkou do kavárny, posedět, poklábosit, zasmát se a jít opět domů. Zde se jedná o kontakt virtuální, neznáme se navzájem, mnohdy nevíme jak vypadáme, jaké vlastně jsme, jak žijeme. Pro někoho je svět blogů zbytečnost. Nikomu žádný názor nikdy neupírám, ale mně můj blog přinesl spoustu krásných okamžiků, s mnoha z vás věrných bych se ráda v reálném životě potkala osobně, mám pocit, že bychom si rozuměly. Jsme z různých koutů naší republiky, některé žijí i za hranicemi, ale čas si dokážeme vyšetřit, abychom o sobě věděly. A to je v dnešní hektické, uspěchané době velmi potěšující. Mám tolik oblíbených blogů, kde nacházím nejenom tvůrčí inspiraci, ale zároveň často témata k zamyšlení. A to ani nemluvím o tom, že mi až přechází zrak z krásy, kterou některé z vás dokáží ztvárnit svou ruční prací, svými nápady. Občas vůbec nechápu, kolik nadaných lidí kolem sebe máme. 


Vám všem patří mé veliké DĚKUJI.

- zdroj Pinterest -
- zdroj Wikipedie -

Za váš čas, který trávíte čtením mých příspěvků, za vaše milá slova v komentářích, za vaši chválu mého tvoření, za podporu, když mi je někdy ouvej. 

A když dnes oslavuji, ráda bych odměnila jednu/jednoho z vás malým dárkem. Jednoduše v pondělí 14.1.2019 v poledne vylosuji z komentářů jedno jméno. Vždyť udělat radost druhému je tak snadné.

Stále mám chuť v psaní pokračovat a tak otvírám pomyslnou stránku pro další rok blogu


ŠTĚSTÍ V MÉM ŽIVOTĚ
Tak pokračujme opět spolu...77 komentářů:

 1. Milá Alenko, přeji ze srdce do dalšího roku tvého psaní, jenom samé hezké důvody je tady zaznamenat.
  Ať máš co nejvíce štěstí ve svém životě, ať tě další dny jenom těší.
  Moc ráda se budu vracet, jsi od začátku i mojí stálicí.
  Měj se zkratka napořád jen fajn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc ti děkuji, vím, že se vracíš ke mně a já zase ráda chodím s tebou na virtuální výlety do přírody na blogu tvém.
   Ála

   Smazat
 2. Vsechno nejlepší, blogu! :-)
  Alčo, moc ráda čtu blogy dospělých žen, na YT či IG je plno mláďátek, která mají trochu jiné starosti i radosti než my.
  Přeji spoustu hezkých chvil při tvoření článků, ať máš stále o čem psát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Míšo, děkuji ti za přízeň. Co já mám od tebe zapsaných knih v zápisníku, které bych si na tvé doporučení chtěla přečíst.
   Ať se dál navzájem "potkáváme".
   Ála

   Smazat
 3. Alenko,blahopřeji,jste velice upřímná ve svých příspěvcích a píšete o všem, co Vám život vzal i dal.Jsem každý den ráno natěšená na vše ,čím nás těšíte.Ať Vám elán,zdraví a láska vydrží i v letošní roce.Eva z Kraslic:-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evičko, já Vám moc děkuji a jsem ráda, že se s potěšením vracíte. Víte, on přeci život není vždy jednoduchý, občas se přihodí plno kotrmelců a když to je třeba u dětí, každá máma tím žije a šeptá si přání.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, přijmi gratulaci a zároveň přeji, ať se Tvému blogu daří i v dalších letech.

  OdpovědětSmazat
 5. Alenko, moc Ti blahopřeji k výročí Tvého blogu. Chodila jsem k Tobě moc ráda už v době kdy jsem svůj blog neměla. A moc ráda v tom i nadále pokračuji.Mám to tu u Tebe prostě moc ráda.
  Takže Ti přeji ať se Ti v tom virtuálním světě (ale i v tom reálném) stále dobře daří.
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani a já mám potěšení z tvého blogu, tvoření, loutkaření, výlety vždy doplníš hezkými fotkami.
   Děkuji ti moc za přání.
   Ála

   Smazat
 6. Alenko, moc gratuluju k blogovému výročí :) Čtyři roky, to už je dlouhá doba, kus práce a mnoho příspěvků! Ať tě i nadále psaní baví a my tím pádem k tobě a za tebou můžeme stále chodit "na návštěvu".
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netušila jsem, že můj blog bude mít takovou životnost, samu mne to překvapilo. Témata přináší život sám, někdy jsou radostná, ale někdy i padne smutek z toho co se děje okolo nás. Tak to prostě je a bude vždy.
   Péťo moc děkuji za přání a těším se na další tvé návštěvy!
   Ála

   Smazat
 7. Milá Alenko,gratuluji a současně moc děkuji za krásné chvíle u Vás na návštěvě.Leckdy mi děláte svět růžovéjší,když řeším nepříjemné věci..Mějte se moc krásně.JP

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko já Vám moc děkuji. A zrovna dnes mi byla sdělena jedna zpráva, která mění život mého prostředního syna a mé myšlenky jsou celý den s ním. Vím, že vše zvládne, učinil rozhodnutí, ke kterému se odhodlával 2 roky, nejméně...
   Ála

   Smazat
  2. Rozumím...držím palce.Klidný víkend.JP

   Smazat
 8. Alenko,blahopřeji blogu k narozeninám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maruško, já moc děkuji a těším se na další setkávání zde.
   Ála

   Smazat
 9. Já na založení svého blogu odvahu nemám.Ale moc ráda obdivuji a nahlížím do soukromí Vás,které a kteří jste to zvládli.Tedy i k Vám Alenko a moc se mi to líbí.Jindra z Valašského Meziříčí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško z dalekého Valašského Meziříčí děkuji. Třeba jednou nastane ten správný čas, tak jako u mne, a vy se do psaní pustíte. Kdo ví?
   Ála

   Smazat
 10. Blahopřeji k výročí. Ráda se vracím k vám na blog, Alenko. Taky jsem koketovala s myšlenkou mít svůj vlastní, ale..... tak se inspiruji u jiných, u u vás. a ráda. Věrka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věrko, já moc děkuji a co není dnes, může být zítra. Vše má svůj čas. A já jsem ráda, že ke mně nahlížíte.
   Ála

   Smazat
 11. Milá Alenko, vše co píšeš je svatá pravda a tak jako Tobě přirostly k srdci jiné blogy, tak mně přirostl ten tvůj! Je velmi inspirativní, pohodový, milý a tvá slova mají co říct a mají smysl. Doufám, že si zůstaneme a pojedeme pořád dál. Tvému blogu přeji hodně moc písmenek, spoustu čtenářů stávajících i nových a samé krásné pozitivní komentáře, které potěší! Vím o tom své:o). Tak jen tak dál...Krásné a pohodové dny přeje tvoje věrná čtenářka Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inko moje, to víš, že zůstaneme! Dokud to bude bavit nás i čtenáře/řky, je pro koho psát, tak vydržíme.
   Zrovna tady u počítače smrkám, frkám, kašlíkuji, horečka i nastoupila a muž mne honí do postele. A já chci dopsat ještě odpovědi na všechny komentáře.
   Ála

   Smazat
 12. Alenko, moc krásně jsi to napsala a je to pravda. Srdečně blahopřeji k výročí a mám velkou radost, že Tě psaní stále baví.
  Když mám chvíli a usednu s kávičkou k PC, je právě Tvůj blog první na který se dívám.
  Mám ráda Tvé tvořeníčko , recepty, tady najdu spoustu inspirace a o zahradě už vůbec nemluvím, tady se vždy kochám !!! Prostě se mi u Tebe velmi líbí.
  Ali, měj se krásně a přeji pěkný víkend. Jana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, to mne velmi, velmi těší a moc ti děkuji za přízeň, hezky se to čte a hřejí mne tvá slova u srdce.
   Víkend je ve znamení nepohody zdravotní, ale tak to někdy přes zimu na člověka prostě skočí, ani neví kde.
   Ála

   Smazat
 13. Alenko,blahopřeji k vyroči blogu a přeji si,aby jsi pořad psala.
  Rada k Tobě nakouknu a když dlouho nepišeš,jsem napnuta dalši a dalši den.
  Moc hezky napsane,měj se krasně.
  Vlasta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlasto, teda to mne opravdu moc těší. A je to veliké povzbuzení do dalšího psaní, to mi věř.
   Ála

   Smazat
 14. Milá Alo těší mě chodit k tobě na blogovou návštěvu je u tebe hezky. Přeji k blogovym narozeninám hodně inspirace a těším se na další četbu. Zdraví Jana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pro mne potěšující Jani a jsem za tvá slova moc ráda.
   Ála

   Smazat
 15. Krásné sobotní poledne...jsem moc ráda,že jsem Vás blog objevila��Pro mně jsou blogy pohlazení a takové malé "dortiky "na každý den.Rada si počtu a prohlednu jak žijí druzí.Je to vlastně i takový malý zdroj rád a inspiraci.Tak přeji i Vašemu spousty dalších krásných příspěvků. Andrea K.Teplice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Andreo, i pro mne jsou tvá slova pohlazení a moc děkuji za přání.
   Ála

   Smazat
 16. Přeji nevyčerpatelnou studnici inspirace, nápadů, návodů a receptů. S pozdravem Mirka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mirko, děkuji velmi a je fakt, že život nám přináší témat mnoho, jenom je uchopit a podělit se o prožitky. A třeba i o ty horší, však jsou také důležité.
   Ála

   Smazat
 17. Alenko,i ja patřím k tvým stálicím😊 Tvůj blog sleduji od prvních krůčku!Vse co pises,mohu také podepsat!Vzdyt ja sama na blogu našla spřízněné duše--Helenku, Věrku,Jitku se kterými se scházíme pravidelně už osmym rokem a jsou ty vždy milá setkani s darecky,které vždy potěší😍 Mě sice oslovil i instagram,ale s blogem rozhodně nekončím, protože by mi prostě chyběl! Přeji Ti,Alenko, ať Tě blogování, tvoření a zivot dál bavi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ilonko moc děkuji, však já vím, že jsi mi věrná od počátku. A v dobrém závidím vaše setkávání, to musí být tak krásné.
   Ála

   Smazat
 18. Álo, tvůj blog patří mezi oblíbené už pěkných pár dnů (no spíš už několikátý rok) a věřím, že ještě dlouho patřit bude - mám ráda tvé články s recepty, fotkami z procházek a obdivuji tvé tvoření s jehlicemi nebo háčkem. Do dalšího blogování ti přeju hodně nápadů a spoustu tak spokojených čtenářů jako jsem já.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, děkuji ti za milé přání. Však já zase obdivuji tvé výlety po celé republice a beru si tipy!
   Ála

   Smazat
 19. Alenko, moc ráda k tobě chodím a jsem ráda, že jsem tě v tom velkém virtuálním světě objevila. Přeji hodně nápadů na další tvoření a hodně nápadů na další příspěvky. Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji ti a tvůj blog mi přináší hodně témat k zamyšlení, za to jsem vážně ráda. Jsi tolik činorodá, opravdu!
   Ála

   Smazat
 20. Velká gratulace:-) Chodím k tobě moc ráda a těším se na tvé příspěvky. Blogování mě zatím taky baví:-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evo a já zase k tobě, tvé cestování mne opravdu baví a vždy bych nejraději hned balila kufr! A děkuji.
   Ála

   Smazat
 21. Aleno, hodně radosti při psaní blogu, při sdílení svého vnímání světa. Velká gratulace, Pavel

  OdpovědětSmazat
 22. Alenko, přeji pohodové další roky psaní blogu.Chodím k tobě moc ráda a přiznám se,že se pořád přemlouvám k založení svého ,ale já jsem těžký introvert a pořád váhám.Vše co stvořím si vyfotím i krásnou zahradu a kytičky co miluji a nemám odvahu zveřejňovat.Přeji ti ať se ti v životě vše daří.Máš krásný blok plný nádherných nápadů a pletení, co vytvoříš je pro mě srdcovka. Přeji hezký zbytek víkendu.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martinko, já ti moc děkuji. Vím, že máš tolik krásných zálib, že je skoro škoda je schovávat jenom pro sebe. Třeba jednou přijde ta chvilka, viď?
   Ála

   Smazat
 23. Milá Alenko i já spěchám popřát tvému úžasnému blogu mnoho krásných příspěvků a spokojených čtenářů..🖤🖤
  Moc dobře víš, že na návštěvu tady k tobě chodím celičkou dobu a pořád jsem tu moc ráda. Jsi úžasná,tak jako tvůj blog. I já moc děkuji za naše virtuální přátelství. Krásný zbytek víkendu ti přeji. Z🖤

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, ty jsi má věrná čtenářka, to já dobře vím. A já pokaždé na tvém blogu obdivuji tvou šikovnost, nápaditost, zručnost. Jsi moc milá.
   Ála

   Smazat
 24. Alenko,moc blahopřeji k vašemu čtvrtému výročí blogu.
  Moc ráda se u Vás na blogu zastavuji-skoro každý den a děkuji za vaše příspěvky.
  Přeji hodně nápadů a spokojených čtenářů.
  Pěkný zbytek soboty a krásnou neděli.Lenka C.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenko, moc děkuji a velmi mne těší, že vám můj blog přináší radost, vážím si toho.
   Ála

   Smazat
 25. Alenko, moc Ti gratuluji. Čtyři roky je už kus života, a co si budeme povídat, čas, který věnuješ svému blogu, ale i jiným, rozhodně zanedbatelný není. Napsala jsi to moc hezky, v podstatě se se vším ztotožňuji.
  Přeji Ti, aby Tvůj blog byl stále místem, kam se my ostatní budeme rádi vracet. Je mi potěšením být tady s Tebou.
  Jindra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško, děkuji za gratulaci, vážím si tvé přízně. Jsem ráda, že jsme se v blogovém světě našly.
   Ála

   Smazat
 26. Alenko, gratuluji, ráda chodím na tvůj blog odpočívat, inspirovat se. Ať se ti i nadále daří a blogování tě baví. J.

  OdpovědětSmazat
 27. Alenko, moc gratuluji. 4 roky, to už je kus života a kus životních příběhů. Přeji ti do dalších blogových let hodně skvělých zážitků a tvořivých nápadů a hlavně hodně čtenářek. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášo, děkuji ti a jsem ráda, že patříš mezi mé čtenářky i ty, vždy se těším na tvé fotky z cest.
   Ála

   Smazat
 28. Moc ráda vás čtu i když sama moc nepřispívám. Jen tak dál 😊.
  Jarka

  OdpovědětSmazat
 29. Gratulujem a prajem ešte veľa blogových príspevkov a nových priateľstiev.
  Pekný večer,
  Aďka

  OdpovědětSmazat
 30. Alenko.
  dobrý večer a moc moc gratuluji k výročí.Strašně ráda k Vám na blog nakukuji a ráda čtu vaše příspěvky.Také si pohrávám s myšlenkou,založit si svůj blog
  ale zatím k tomu bohužel nedošlo.Snad někdy.......Přeji vám do dalšího blogování mnoho nápadů a spoustu spokojených čtenářů. Jana
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuji za přání a až si založíte blog svůj, určitě mi napište, bude mi potěšení nakouknout k vám.
   Ála

   Smazat
 31. Alenko, moc gratuluji k blogovým narozeninám! Nemusíme se nic nalhávat, dny člověk nemá vždycky růžové, ale chvilka s kávou a blogy je prostě potěšením, pohlazením, inspirací i poučením. Ten tvůj splňuje všechno vrchovatě! Moc ti za to děkuji!
  Měj krásnou neděli, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, čtenářko má věrná, děkuji ti za přání. Však víme obě, že růžové zámky si dávno nestavíme, jsme ve věku, že dokážeme přijmout realitu a život tak, jak přichází. Vše má svůj smysl.
   Ála

   Smazat
 32. Alenko, až dnes jsem si přečetla větu o tykání. Mně tykání také nevadí, a protože jsem pravidelný čtenář, ale také nepravidelný komentátor, začnu Ti k výročí tykat, jelikož Ti chci popřát hodně dalších krásných příspěvků, které jsou psány velmi lehce, čtivě a sama ze svého blogu znám, jak je příjemné, když jsou čtenáři.
  Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marcelo, děkuji ti za krásné přání a jsem ráda, že se u mne zastavuješ s potěšením.
   Ála

   Smazat
 33. Alčo, ty jsi to do posledního slova tak krásně napsala. Máš pravdu, v tom co píšeš, plně s tebou souhlasím. Gratuluji k tak pěknému výročí. A určitě pokračuj dál, mám tě ráda :-) Ivana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, moc ti děkuji, tvá slova mne potěšila, udělala radost. A to není opravdu málo!
   Ála

   Smazat
 34. ALENO, GRATULUJI K VÝROČÍ :-). KAŽDOU NEDĚLI JDU K TOBĚ NA NÁVŠTĚVU A TĚŠÍM SE, ČÍM MNE POTĚŠÍŠ. NIKDY NEJSEM ZKLAMANÁ, VŽDY ODCHÁZÍM S POHLAZENÍM NA DUŠI A ZA TO TI DĚKUJI. PŘEJI HODNĚ RADOSTI NA CESTĚ ŽIVOTEM :-). MARTA Č.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marto, to jsou milá slova, jsem potěšená a hřejí mne u srdce. Opravdu moc.
   Ála

   Smazat
 35. Alenko , gratuluji k výročí blogování !! Jsem ráda ,že vytrváváš a stále nás zásobuješ inspirací :-)) Přeji spoustu sluníčka do dalších let blogu !! Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivo, děkuji ti velmi. Někdy se inspirace ztrácí, ale převažuje stále radost z psaní, to je důležité.
   Ála

   Smazat
 36. Alenko blahopřeji k výročí a přeji ti ať blogový svět stále baví.
  Já mám to štěstí, že se se třemi blogerkami scházím i osobně a jsou to moc krásné chvíle, jsme naladěné na stejnou vlnu.
  Přeji ti krásné zimní dny, Jitka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitko, moc děkuji, můj život s blogem je pestřejší, a proto mne stále jeho vedení baví. A ta setkávání - já vím a tak trochu závidím, ale v dobrém, samozřejmě.
   Ála

   Smazat
 37. Gratuluji a přeji ti do dalších let nejdříve, pevné zdraví, nevyčerpatelnou studnici nápadů a inspirací, špičkové parťáky a stejně příjemnou a stálou blogerskou základnu, která potěší příjemným komentářem.
  Ať se daří zde, ale hlavně v životě, to přeji od srdce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Simčo, já ti děkuji a jsem moc ráda, že i s tebou jsem se mezi blogy potkala. Tvé psaní mi je velmi milé.
   Ála

   Smazat
 38. Alenko gratuluji blogu k výročí! Přeji hlavně Tobě, aby Tě blog stále tak bavil, jako dosud, aby se mu dařilo i v letech dalších, abychom tu stále nacházely Tvé příspěvky, často přinášející inspiraci, recept na něco moc dobrého a nebo jen zamyšlení .... Moc ráda Tvůj blog navštěvuji ! A těším se na další , i když jen virtuální setkání! Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, děkuji ti za krásná slova a moc mne těší, že na můj blog zavítáš vždy s radostí. Je to velmi povzbuzující, to mi věř.
   Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála