úterý 16. července 2019

Ztracená v čase...

letních prázdnin, pohlcena vnoučaty. Tak začalo naše léto.
Poslední sobotu v červnu odjíždíme na týden do Lužnice nedaleko Třeboně, našeho milovaného místa v jižních Čechách,  vezeme na autě čtyři kola, plný kufr bagáže a na zadních sedadlech dva dvanáctileté skoro puberťáky, Andrejku a Máťu, kteří, jak tvrdí, se moc a moc těší. My dva máme mírné obavy, zda jim na kolech budeme stačit, zda se nebudou při pobytu nudit, zda nebudou probíhat mezi nimi slovní ataky, zda slečna nebude občasně nafouknutá.
Po týdnu navečer balíme a povídáme si dojmy, ti dva hodnotí vše na výbornou a ujišťují se, zda je vezmeme příští rok opět. Obstáli jsme!

v zámeckém parku v Třeboni

v Táboře

příprava na jízdu na koních 

zážitek z koňského hřbetukrásný historický Táborodpočinek na trase
Po návratu domů předáváme Máťu mamince a Andrejka zůstává ještě další týden, v neděli s kufříkem dorazí Jonášek. "Babí, budu u vás spát šestkrát a pak si mne vyzvedne tatínek. Babííí já jsem se na vás tak těšil. Babííí, já tě miluju!"
Veškerá únava odchází a užíváme si neutuchající slovní nálož den co den od rána do večera. Pusu zavře jenom u pohádky.
Máme v plánu učit mrňouse plavat, ale průběh počasí nám vše hatí a jsme nuceni vymýšlet malé výlety po okolí, avšak kvůli dešti nám vychází jenom návštěva rozhledny Růženka v Růžové, návštěva místní mýdlárny, narozeninová oslava u tety, grilování, lítání po zahradě, kreslení a vystřihování. I tak těch pár dnů uteče jako voda.

V sobotu mají děti připravené kufříky a čekají na odvoz. Loučíme se, pusinky rozdáváme na všechny strany a ještě na čelíčko. Máváme.


A najednou je doma neskutečné TICHO...


26 komentářů:

 1. Alenko, já chci tak takovou babičku a dědu a jet s nimi na prázdniny, klidně i na kole😉Vůbec se nedivím, že vnoučata se k Vám na prázdniny těší!Jak jsem Vás měla možnost poznat,tak bych přijela hned taky nebo alespoň Šímu bych Vám přivezla 😉V dnešní době to vůbec není samozřejmost, hlídání vnoučat se veškerým servisem!Hluboce se Vám klaním a snad i Vaše děti si toho váží!Ale teď vyražte na tu dovolenou Vy dva!Máváme z východu🤗

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, ty jsi tolik milá. Nás těší, že se děti u nás nenudí a stále zatím rádi přicházejí. Děti celý týden nezavolaly ani domů, neměly čas, ale v pátek se jim již začalo stýskat. I když 12 let, stále jsou to ještě děti! A tak jsem objímala a hladila :o)).
   Naši kluci si hlídání váží, to ano, vědí, že děti se k nám vždy těší, i na víkendy, nejenom o prázdninách. Dokud můžeme, bereme si je k nám moc rádi.
   Zdravíme vás srdečně Ilonko, my si budeme nyní užívat klidu zahradního a dojde i na malé výlety. Čekají nás kulaté oslavy, tak to bude také náročné.
   Mějte se tam u vás krásně letně.
   Ála

   Smazat
 2. Tak to jste měli krásný kus léta i když trochu rušný, ale o prázdninách se s tím tak nějak počítá. My už máme toto za sebou. Naše vnoučata už si svůj prázdninový čas řídí po svém, takže přijdou, nakouknou a jdou :-).
  To věřím, že najednou bylo kolem vás ticho. Tak si ho užívej a měj-mějte pěkné dny!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyšlo to hned dva týdny za sebou, snad ještě v srpnu některý z nich dorazí, uvidíme jak bude potřeba.
   Já celých 14 dní jen vždy letmo zavadila o počítač a spíše pracovně co bylo potřeba, na nic jiného nebyl čas. A musím říct, že mi to ani nevadilo :o))). Nyní už začalo zavařování, a tak je fofr zase jiného rázu.
   Hani, měj pohodové a krásné letní dny.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko, měli jste s manželem pěkný začátek prázdnin a Andrejka s Máťou i Jonáškem si to u vás hezky užili, je to vidět i z nádherných foteček.
  To ticho znám, naše Eli je taky pěkně upovídaná.
  Ali, měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vběhli jsme do léta plnou parou :o). Užili jsme se navzájem a to je moc hezké.
   Jani, měj pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, dnes jsem na tebe myslela, když jsme jeli přes Lísku.Výhledy byly k Růžové skvostné!
  Krásné prázdniny přeji. Jiřina z N.
  novatrvalkadahlia.blog.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, tak to vidíš, takový kousek od nás jsi projela.
   Měj krásné letní dny.
   Ála

   Smazat
 5. Alenko, krásně jste si ten čas užili - všichni. Takovou babičku a dědu by si mnozí dospěláci i děti ze srdce přáli. Moc tleskám.
  Zrovna včera jsem si říkala, že jsem o tobě dlouho neslyšela, že asi dovolenkujete. A dnes už vím i jak .o)
  Krásné léto
  Katka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo by škoda dětem neposkytnout tu radost a pohodu být pár dní bez rodičů :o))) a naopak. Máme tu možnost, tak ji rádi nabídneme. Můj muž dodnes vzpomíná na prázdniny u babičky na vsi.
   Na počítač nebyl vůbec čas a tak odmlka byla opravdu delší. Zjišťuji, že čím jsem starší, tím víc aktivit mi přibývá :o).
   Katko, měj i ty krásné letní dny.
   Ála

   Smazat
 6. Álo, obstát na dovolené s dvěma vnoučaty na počátku puberty je úspěch na medaili :-). Podle fotek je vidět, že jste si to pěkně užili všichni. Tak hezké další letní dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však jsme měli trochu obavy, ale nakonec byla spokojenost na všech stranách a vše dobře dopadlo.
   Stáňo, přeji ti krásné dny.
   Ála

   Smazat
 7. Alenko, tak k tobě bych jela na prazdniny i já. Tomu říkám dokonalá pohoda u babi s dědou.
  Jste skvělí, vím, že na tohle vnoučata jistě nezapomenou.
  Tak užívejte letních dní i samotní, ať čas plyne pomaleji...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad ještě dorazí v srpnu, uvidíme. Ono to léto hrozně rychle utíká, že?
   Hani, měj se krásně.
   Ála

   Smazat
 8. Alenko, krásné prázdniny jste připravili dětem. A je vidět, že jste si to užili všichni. Měj pěkné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, však u vás také připravujete nádherné prázdniny pro vnoučata. Nestíhala jsem psát, ale přes mobil nakukovala :o).
   Užívej si krásných dní.
   Ála

   Smazat
 9. No, a já si říkala, kde se nám touláš :o) A ty jsi, Alenko, dokonalá babička! Tyhle dny si sebou děti ponesou celý život a budou na ně vzpomínat a děkovat.
  Moc tě zdravím a přeji krásné dny, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Helenko, byla jsem ve víru babičkovských radostí. Před odjezdem jsme s mužem upravovali zahradu, po týdnu jsme se vrátili a mohli začít znovu. A nyní začíná sklizeň a zavařování.
   Doufám, že děti vzpomínat budou :o)).
   Přeji ti krásné letní dny.
   Ála

   Smazat
 10. Život a radost s vnoučaty má úplně jiný rozměr než s vlastními dětmi.
  Je dovolené skoro vše a je to blahodárné pro obě strany a jednou budou vzpomínky zahřívat. Nemám je z mého dětství, tak vím o čem to celé je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani já jsem Simi tohle nezažila, už z prarodičů nikdo nežil a tak jsem vždy naslouchala mému muži jaké krásné vzpomínky má na babičku, trochu záviděla :o). Naši kluci měli objímající babičku (moji mamku), která s nimi trávila mnoho času, občas si je vzali i ti druzí. A já si vždy říkala, že až budeme mít vnoučata, chci, aby s námi trávili co nejvíce času od malička. Tak snad se nám to pouto podařilo hodně upevnit.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 11. Alenko, to jste dostali od vnoučátek krásné prázdninové výzo :) obstáli jste na výbornou právem. S dětmi je to radost .... Ale i starost, jak je zabavit. A vám se to podařilo dokonale.
  Měj se hezky a odpočiň si. Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potěšující, když dají najevo, že je to s námi baví, to je moc milé. A my se snažíme vymýšlet stále něco nového.
   Evo měj krásné letní prázdninové dny.
   Ála

   Smazat
 12. Alenko, já si neumím představit, že bych ten nejméně týden prázdnin s vnučkami nebyla.Vždy hodně dopředu vymýšlím kam je vezmeme a co jim ukážu, už pojedeme asi po jedenácté. Holky letos mají 15 a 13 let a už je to jiné, než když byly malé, ale mně ubývá sil a jim přibývají, tak se to vyrovnává.
  Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I nás to s nimi prostě baví a ty týdny si užíváme i my. Jsme rádi, že tu možnost máme a můžeme jim nabídnout zase trochu něco jiného.
   Jiřinko měj se krásně.
   Ála

   Smazat
 13. Alenko, krásně jste si zavýletovali.Všude kde jste byli to také s mužem máme několikrát v mladším věku projeté.Nádherný kraj.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to opravdu nádherný kraj a každý rok se rádi vracíme.
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála