středa 12. prosince 2018

Obrázky...

Při focení svícnů do výzvy jsem si uvědomila, že nemám nafocené obrázky z mého období používání techniky Découpage, které mám umístěné v přízemí domu. A tak jsem to  napravila. 

Je to již několik let, kdy mne ubrousková technika okouzlila a já vytvářela jeden obrázek za druhým. Mnoho jsem jich rozdala, darovala.

A těchto pár mi jich zbylo.Découpage je možné použít na různé podklady, dřevo, sklo, keramiko, plátno, karton, kámen, modelovací hmoty. 
Při této technice se používá pro dekorování předmětů motiv natištěný na ubrousku dvou až třívrstvém, který se nůžkami, nebo jemným vytrháním prsty, vystřihne a poté se odstraní spodní vrstvy ubrousku, nalepí se pouze vrchní potištěná vrstva. Na lepení se používá lepidlo na découpage. Pro barvení rámečků jsem používala akrylové barvy, po jejichž zaschnutí se může ještě nanést vrstva krakelovacího laku a vznikne popraskaný efekt. Na závěr se vše přetře lakem. A mne bavilo dokreslovat na rámečky části motivu.

Tyto obrázky zdobí naši chodbu v přízemí, kde samozřejmě není dobré světlo na focení.

Připomněla jsem si své období tvoření technikou découpage.
Znáte?

Mne to tenkrát velmi bavilo...


16 komentářů:

 1. Jj byly doby, kdy jsem ubrouskovala každou volnou chvilku, doma toho moc nezbylo, dokonce jsem nalákala na tuhle techniku i tchyni... Ale ten obrázek s citrony doma taky máme.... Krásný advent, Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě mám kupičku ubrousků nasyslených :o).
   Přeji ti Evo krásný čas adventní.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko no jéje, dělala jsem truhličky, krabičky, ale nejvíce obrázky na dřevěná prkénka do kuchyně. Vloni když jsem byla na dovolené, jsem celou sadu dala kamárádce pro dceru jejího přítele, tak doufám, že to zkusila a tvoří jako my. Ty máš obrázky moc pěkné! Měj se hezky Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bohužel v okolí nikoho tak tvořivého nemám, ale zbyly jenom ubrousky, lepidla jsem vypotřebovala a zbytečky ztvrdly, ty jsou již dávno vyhozené. Moc mne to tehdy opravdu bavilo.
   Marcelko, mávám do Irska a přeji ti pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko, máš je krásné.Já jsem nikdy nezkoušela, ale dostala jsem od snachy takto nazdobené dva květináče a tácek
  Měj se moc hezky.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Květináče jsem také dělala, ale tam jsem spíše jen natírala barvou a krakelovacím lakem, ony krásně "popraskaly" a vypadalo to moc hezky.
   Martino přeji ti pěkné zasněžené dny.
   Ála

   Smazat
 4. Hezoučké máš obrázky. Nevím proč, ale já jsem tuto techniku nikdy nezkoušela. A přitom je to hezké tvoření.
  Měj se fajn!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se k ní dostala přes Moniku Brýdovou a naši lektorku na keramickém kurzu, která nás seznamovala s různými technikami.
   Hani přeji ti pohodové zachumelené dny.
   Ála

   Smazat
 5. Alenko, moc pěkné. Já jsem před lety vyzkoušela tuhle techniku na ozdobu skříně, už jsem ji taky dávala na blog, ale nějak mě to nechytilo. Ale tu skříň máme pořád a pořád se mi líbí. Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, mne to drželo dost dlouho, obrázky v dřevěných rámečcích vedly.
   Měj pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 6. Alenko, také jsem kdysi byla ubrouskováním posedlá. Ještě nyní občas s dětmi něco s ubrousky vyrábím. A ubrousků mám stále hodně. Oni totiž vyrábí pořád hezčí a hezčí..Měj se moc krásně. Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já jim Inko tehdy podlehla a všude nakupovala ubrousky :o)). V létě bych chtěla tuto techniku naučit vnučku až přijede na prázdniny, snad jí to bude bavit.
   Hezké dny měj.
   Ála

   Smazat
 7. Álo, techniku znám, ale nikdy mne nezlákala, nějak práci s lepidlem moc nemusím. A v kombinaci s jemným ubrouskem zvlášť. Navíc bychom to neměli kam věšet. Vlastně jediné, co jsem rukodělně vyráběla, byla přáníčka technikou teabag folding, kterou jsem recyklovala čajové přebaly, co už se mi nehodily ani do sbírky ani na výměnu. Teď už jsem taky ale nějakou chvíli neskládala.
  Pěkný večer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mne to "patlání" bavilo. Hodně obrázků jsem rozdala jako dárky, protože kamarádky vzdychaly nad těmi mými, tak jsem jim dělala radost. A já zase neznám tebou zmiňovanou techniku s čajovými přebaly.
   Měj se hezky Stáni.
   Ála

   Smazat
 8. Alenko, obrázky touto technikou máme pověšené ve školce, já jich tolik kdysi udělala a nejen obrázky.
  Měj se hezky. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já ubrousky používala hodně na dna z překližky a oplétala pedigem různé podnosy, mísy a podobně.
   Jani, pěkné dny ti přeji.
   Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála