pondělí 24. září 2018

Háčkovaná deka ...

v pořadí s číslem šest, je již kompletně hotová a začala jsem ji letos háčkovat opravdu včas, takže dárek je připravený a mně se nestane, že bych musela háčkovat po nocích, abych ji stihla zabalit pod nazdobený strom. Záměrně stále nesděluji žádný upřesňující název svátků, ale zřejmě všichni stejně tušíte o čem píšu. Já to ale stále nechci vyslovit ani napsat!
Nyní máme podzim v plné své kráse, který nás ochladí po letošním vyčerpávajícím horku během letních měsíců a v přírodě nám nabídne svou pestrobarevnou paletu jemné krásy. Je to ale skok s tvrdším dopadem, neboť musím okamžitě začít sklízet ze zahrady vše, čemu by útočná chladná rána mohla ublížit. Trochu na mne při ukládání bude padat smutek z toho, že skončí celodenní pobyt v kvetoucí zahradě a zároveň i naše večerní sedánky při sklence vína, svitu měsíce a zářících hvězd se odkládají na příští rok. Nakonec se ale celkem těším, že se budu věnovat po delší době interiéru domu, který očividně strádal mou neustálou nepřítomností a čeká na mne plno restů s úpravami, opravami, renovacemi, přemisťováním a větší generální údržba.

Vrátím se však k háčkované dece.
Opět jsem použila přízi Elian Nicky, s kterou mám ohledně údržby dek dobrou zkušenost a nakombinovala jsem odstíny hnědé se smetanovou. Deka má rozměry 205cm x 106 cm. Vzoreček všem známý - babiččiny čtverce.
Tak snad udělá radost...


36 komentářů:

 1. Alenko, je nádherná !
  Přesně v mé tónu barev :-)
  Určitě potěší !
  My jsme si ještě o prodlouženém víkendu užili houbařské žně v lesích na jihu Čech :-)
  Letos to vyšlo parádně !
  Až v neděli se venku citelně ochladilo :-o
  Také mě čeká doma velký úklid, poté podzimní ladění, svíčky, praskající dřevo v krbu, hutné polévky,...
  Tak přeji krásné podzimní dny !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jsem ráda, že se ti líbí.
   Má to být "pánská" deka, tak jsem volila zemitější barvy :o)).
   Ilonko, také se chystáme na houby, tedy jenom do lesů kolem nás, ale zrovna již druhý den prší, jen se leje.
   Měj pohodové dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Alenko, deka je krásná.Hned mě napadlo, že bude pro muže.Já pletu deky, hlavně s copánkovým vzorem.Ten mè moc baví.Sama si vymýšlím vzory.Taky až zazimujeme zahradu, začnu v baráčku ladit do podzimu a konečně budu mít čas na šití.Léto bylo krásné, ale pro mě až moc teplé.Asi to je už věkem
  Měj krásné podzimní dny.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Martino, syn má dohněda sedačku, tak mu snad bude "ladit". Podzimní stěhování všeho do domu nemám moc v oblibě, ale nedá se nic dělat, musí to být. Jen těch květináčů než nanosím do zimní zahrady a pokojovky do pokojů :o).
   Přeji také prima dny.
   Ála

   Vymazat
 3. Alenko, ta je nádherná a líbit se určitě bude. Vzor i barvičky jsou hezky vybrané. U nás se dnes strašně ochladilo, mám pocit, že je to skok z plavek rovnou do bundy a nejlépe zimní. Fouká ledový vítr. Pomalu měním výzdobu za podzimní, ale moc se mi nechce. Letošní léto jsem si opravdu užila, jenom mohlo být o trochu víc deště.
  Přeji fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Dášo, mám z ní také radost, tak snad bude mít i obdarovaný :o) a hlavně, myslím, že ji u televize užije. Ten teplotní skok je přímo raketový, dnes u nás padaly krupky, to jsem teda koukala. Já se těším do lesa na courání s košíkem a nasávání jiných vůní než těch letních květinových.
   Dášo měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 4. Však taky jo, ode dneška za tři měsíce !
  Moc se mi líbí barevně, moc.
  Krásný podzim, hodně pohody!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm, co naděláme. Ale člověk by se měl neustále na cosi těšit, tak proč ne zrovna na tyto svátky, že?
   A jsem ráda, že se ti Simi líbí.
   Měj i ty pohodu a radost každý den.
   Ála

   Vymazat
 5. Milá Alenko, každé roční období má své kouzlo.I když nám končí milované léto, věřím že i podzim nám ukáže svoji přívětivou tvář.A náramně si ho užijeme...a tvá deka, je opět bez chybičky a nádherná.A ty úžasná šikulka 😉.Měj se moc krásně.Z🖤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však já to také tak beru Zdeničko, jenom zimu přežívám trochu útrpně :o)). Mám však v hlavě plno plánů, tak mi to bude utíkat. A děkuji ti moc za chválu, mám radost.
   Přej ti báječné dny.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko deka dopadla báječně, jako vše od Tebe! Určitě synovi udělá velikou radost a bude ji opatrovat a s láskou používat! Já už také pomalu tvořím pod "ten" strom! Opravdu už za tři měsíce??? To uletí jak voda v řece...Přeji Ti krásné podzimní dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem se do ní pustila tak brzy. Určitě ji využije. Čas letí jak pominutý, ale podzim si také užijeme, že Marcelko?
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 7. Álo, deka je super. A jako dárek perfektní - zahřeje na těle i na duši. :-) Nenapadlo by mě, že je pánská, protože barvy jsi vybrala přesně ty, které mám ráda.
  Jinak já to slovo na V taky vyslovit nechci. Podzim je krásný a zaslouží si, abychom si ho užili stejně jako jiná období. O to víc jsem byla naštvaná, když na mě v Kiku vyskočil celý jeden zasněžený regál s adventními svíčkami a ozdobičkami na stromek! Hrůza!
  Takže ti přeji krásné a barevné podzimní dny, pa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Dý.
   Už mne v obchodech fakt štvou, když nectí vůbec období, které zrovna panuje a neustále nás zákazníky ženou dopředu :o(. Bojkotuji to!!!
   Mějme proto hezký podzim.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, ty jsi neskutečná šikulka.To muselo být večerů a hodin. Ale krása, myslím, že taková deka musí zahřát každého, chlapa i ženskou 😁.Fakt krásná je.
  Tak hezké dny, i když už ryze podzimní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani děkuji za pochvalu a jsem ráda, že se deka líbí.
   I tobě přeji příjemné dny v nastalém podzimu.
   Ála

   Vymazat
 9. Alenko, deka je nádherná, udělá velkou radost!
  Jsi vzorná, včasná příprava se ti nepochybně vyplatí!
  Podzim nastoupil skutečně razatně, snad nám ukáže i vlídnější tvář!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, děkuji. Určitě ji využije :o)) ve svém bytečku.
   Já myslím, že podzim si užijeme a ty vlídné dny budou. Nyní je ten nástup hodně výrazný, že?
   Přeji ti prima dny.
   Ála

   Vymazat
 10. Ta je úžasná Álo! A ty barvy, to je balzám, opravdu. Neumím si ani představit kolik času jsi nad dekou strávila a jak to bylo těžké na ruce...Každopádně se moc povedla, obdarovaná bude mít určitě velkou radost.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Henrietko. Raději ani nepočítám kolik hodin takovou deku háčkuji :o)). Tenhle vzorek je úžasný, práce krásně přibývá.
   Pěkné podzimní dny.
   Ála

   Vymazat
 11. Alenko, ta je krásná a té práce co za ní stojí. Určitě udělá pod stromečkem velkou radost. Měj krásné podzimní dny. Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivo děkuji.
   Háčkovala jsem ji mnoho hodin, ale s velikou radostí.
   Přeji ti také pohodové podzimní dny.
   Ála

   Vymazat
 12. Ta je opravdu moc pěkná. Vzor i barevnost.
  Já ještě včera užívala krásného počasí v horách Černé Hory (i ve výšce skoro 2000 m.n.m. jsme seděli v tričku) a dneska jsme projížděli Srbskem za trvalého lijáku v 10°C... Jem zvědavá, co mne čaká v Praze (momentálně se chystádo postele v motelu někde před Budapeští ;-)).
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, ta změna je hodně prudká, já čekala krásný vlahý, slunečný podzim a ono to vypadá, že se blížíme cvalem k zimě.
   To zase bude organismus vykulený :o))).
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 13. Deka je parádní. Barvy, které mám ráda. Nechce se ještě o Vánocích hovořit, ale ono to uteče. A takovéhle dárky je dobře mít připravené v předstihu.
  Počasí si s námi hraje fakt divnou hru. Z vedra do zimy. Na předních oknech mi větrem popadaly truhlíky s muškáty,jeden truhlík byl na kusy, takže jsem včera už vytvořila na ta okna podzimní aranžmá. A i věnec na vstupní dveře jsem udělala podzimní.
  No, snad si užijeme čas podzimní, ale bez kulicha na hlavě :-).
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani děkuji, jsem ráda, že se deka líbí. Nechtěla jsem háčkovat na poslední chvíli po nocích jako zběsilá :o), tak jsem začala včas a v poklidu.
   U nás také byly poryvy větru silné, ale nedošlo k žádnému poškození. Jen sebou musím nyní hnout a vše rychle uklidit do domu - což mne na podzim nikdy nebaví. Od rána je zataženo, tak netuším zda se na zahradu vůbec dostanu, asi bude pršet během chvilky.
   Pěkné dny ti přeji.
   Ála

   Vymazat
 14. Alenko, ta deka nemá chybu! Je opravdu nádherná!! To musí být snad kilometry příze, když vidím ten rozměr deky :) Jsi šikulka.
  Měj krásné dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Péťo. Deka je velká, takže i spotřeba příze byla enormní, zbylo mi od jedné barvy pidi klubíčko.
   I tobě krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 15. Álo, klobouk dolů, deka je nádherná. Určitě udělá obrovskou radost, mě by třeba udělala. Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo děkuji. Já doufám, že udělá nejenom radost, ale i bude využívaná.
   Přeji také tobě hezký den.
   Ála

   Vymazat
 16. Ali, deka je nádherná a určitě udělá velkou radost. Moc se mi líbí barevná kombinace.
  Ono se to nezdá, ale uteče to jako voda a ty nejkrásnější svátky budou tady.
  Jinak na zahradě jsem větší část sklidila minulý týden, teď už jen dodělávky a pomalu připravovat na zimu. Ale kávičku pod pergolou si ještě určitě dám.
  Ali, měj se krásně .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani děkuji, jsem ráda, že jsem barvy vybrala dobře.
   Ano, uteče, jako vždy. Už vymýšlím, pro koho co :o).
   Já jsem nějak zahradu ještě posouvala a posouvala, až najednou zima jak blázen. Musím sebou švihnout.
   Přeji ti pohodové dny.
   Ála

   Vymazat
 17. Alenko, nádherná deka a krásně barevně vyladěná. Já už se taky připravuju, i když netvořím, ale nějaké dobroty jako dárek jsem už připravila. Měj pěkné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I dobroty jsou přijímány vždy skvěle. Já budu míchat i koření - domácí kari, polévkové koření apod., jsou to pak hezké balíčky pro kamarádky.
   Marti užívej si pohodové dny.
   Ála

   Vymazat
 18. Tahle deka jistě potěší a zahřeje, má všechna nej. Álo moc se ti povedla. Prosím, kolik byla spotřeba?
  Měj se hezky. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani děkuji a po zvážení ti mohu napsat, že deka váží 1,30 kg. Je opravdu veliká :o)).
   Přeji ti krásné dny.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála