úterý 26. června 2018

Na kolech kolem rybníků...

a opět třeboňských, jsme se, již devátým rokem, proháněli s mým mužem minulý týden, a proto má delší odmlka. Na statku Hamr v Lužnici, kde se s radostí vždy ubytováváme, je totiž velmi špatný mobilní signál, Wi-fi se také toulá bůhví kde a nám se to vlastně líbí. Je potřebné si občas od té dosažitelnosti řádně odpočinout.

Jižní Čechy jsou mou srdeční záležitostí. Rybářský kraj plný krásných, kouzelných míst, kde se perou vlnky na rybnících s rozverným větrem, sluneční paprsky šimrají povalující se kapry při okrajích, divoké kachny pyšně předvádějí svá letošní mrňata, ptáci nám zpívají při šlapání své trylky, lesy voní pryskyřicí a člověk cítí, jak se uvolňuje, klidní svou mysl, plní své srdce radostí a štěstím.
Stačí nám přeci tak málo...


Vzhledem k prudkému ochlazení v pátek přehodnocujeme své plány a v sobotu se vydáváme do Českého Krumlova, a to časně ráno, neboť je nám jasné, že víkendové 50.výročí Slavností pětilisté růže nafoukne příliv turistů mnohonásobně více než obvykle v tomto nádherném historickém místě bývá zvykem.
A vyjádřím naše pocity stručně.
Krásné to bylo, vážení, moc krásné.
Do Českého Krumlova jsme s mužem zavítali po několika letech a byli jsme příjemně překvapeni.
Nevadilo nám množství zahraničních turistů, vždyť se máme čím chlubit!
Buďme na naše památky hrdí.

Při zpáteční cestě jsme ještě stihli plánované zastavení na zámku Kratochvíle.
Tak zase za rok, mé milované jižní Čechy...


25 komentářů:

 1. Jižní Čechy jsou také mou srdeční záležitostí, Alenko. Proto tady žiji:-). Ale stejně neznám každý kout, stejně je nemám dokonale probádané. Tahle místa ale znám, Český Krumlov teprve krátce, ale o to víc jsem si ho zamilovala. A mluvíš mi z duše...stačí nám přece tak málo...:-).
  Henrieta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tolik míst bych chtěla v naší zemi navštívit, ale ne vždy se daří plány zrealizovat :o). Nevadí, stále se máme na co těšit i tak. Vzhledem k tomu, že žiji v severních Čechách, jak říká můj muž, všude to máme daleko, ale nevadí, i vzdálenost lze překonat...
   Henrietko, je krásně tam u vás.
   Ála

   Smazat
 2. Jižní Čechy na kole - to muselo být fajn. My teď kolo úplně odložili - manžela to přestalo bavit. Takže chodíme pěšky...
  V Krumlově jsem nebyla - odrazuje nás to množství lidí, tak jsme si tam ještě nikdy cestu nenaplánovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty naše kopečky nám již dávají zabrat, elektro kola odmítáme, a tak nezbývá nic jiného než hledat roviny :o))). Nás to naštěstí stále ještě baví oba dva. Letos jsem konečně "dokopala" muže k nákupu nového, lehčího, modernějšího kola, tak si to užívá a tím pádem budeme snad cyklovat více :o).
   Stáni, měj se hezky a někdy ten Krumlov naplánujte - třeba mimo sezónu, je opravdu krásný.
   Ála

   Smazat
 3. Měli jste pěkný výlet. Český Krumlov je nádherný. Já tam byla hned z kraje měsíce, Ty teď :-) Je fakt, že turistů je tam hodně, ale já s tím velký problém nemám. Co potřebuji vidět, vidím. Je u nás spousta krásných míst a každý má to svoje. Kopce jsou i u nás, ale i tak se najde trasa, kdy člověk nešlape s jazykem na vestě. Sluší Ti to, Alenko!
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem ráda, že jsme si udělali "odpočinkový" den :o). Hani, když se občas jede do kopce, tak to pak zase sviští z kopce, že? Avšak do kopců/na horách/ chodím moc ráda, jenom muže to už tolik nebaví jako mne :o). A děkuji, většinou se na fotkách divně křením, ale občas nějaká vyjde.
   Přeji ti krásné dny.
   Ála

   Smazat
 4. Alenko, krásně jste si to užili. Jižní Čechy jsou krásné a díky za procházku Krumlovem, už jsem tam dlouho nebyla. Koukám, že jsi velmi fotogenická, vypadáš na fotkách úžasně. Já jsem fotogeničnost někde ztratila cestou životem :-) Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem ráda, že jsme měli i plán B kvůli počasí a hodil se. Marti, fotogenická vůbec nejsem, na většině fotek vypadám úděsně, ale někdy mne muž cvakne docela normální :o)))).
   Měj hezký den.
   Ála

   Smazat
  2. Krasny vylet.Miluji Krumlov,turisty respektuji,jsem hrda,ze tu mame tak hezky.A Vánoce...jsou v Krumlove uzasne!!!Malo lidi,malo stanku,mili lide,domaci atmosfera.Dekuji za hezky den.JP

   Smazat
  3. Mimochodem Alo...jste krasna zena.JP

   Smazat
  4. Teda o Vánocích bych se tam velice ráda procházela, třeba někdy... A Jiřinko, děkuji za pochvalu :o), v mých letech to potěší.
   Přeji Vám krásné dny.
   Ála

   Smazat
 5. Ali, to jste měli bezva výlet. Krumlov je Krumlov, nádhera!!!
  Díky za fotky, ráda jsem se podívala.
  Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsme kola v sobotu vynechali a zajeli se do Krumlova podívat, stálo to za to.
   Péťo měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 6. Alenko!! ty jsi byla u nás!!! tak mne to potěšilo, že se Ti jižní Čechy líbí...jooo!!
  A ta "nedosažitelnost"- ta je někdy tááák fajn.. Tak doufám, že jste si to užili u nás "u rybníků".
  Krumlov je prostě Krumlov♥ a na Kratochvíli jsem nebyla už nějak dlouho!!!
  Měj se moc hezky- jak jsi šila a tvořila pro Jonáška- TO JE TAK HEZKÝ!!!
  Jarka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Jaru, vím, že je to tvůj KRAJ, však jsem si na tebe také vzpomněla. U nás na severu je krajina úplně jiná, ty vrcholky, kopce a lesy také miluji :o). A jsem ráda, že se ti mé šití pro Jonáška líbilo.
   Zrovna jsem si před chvílí podle tebe "naložila" měsíčkovou mastičku :o)).
   Měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 7. Krumlov je nádherné město....Ila

  OdpovědětSmazat
 8. A ono je docela fajn, když připojení nefunguje a člověk vnímá ten svět nějak nepřipojeně. Krásné snímky, obletím svět a ty naše krásné Čechy si nechám na stará kolena, protože když vidím, jakou máme krásu u nás, jsem pyšná patriotka.
  Jsi kočka, tak krásné dny ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No však, proč bychom vlastně měli být neustále připojení, že? :o)))
   Neviděla jsem všechen svět, jen pouhou část, ale zjistila jsem, že to NAŠE DOMA, se mi stejně líbí nejvíc... a jsem na tu naši pidi zemičku fakt hrdá.
   No kočka, tak trochu omšelá, ale mohlo by být i hůř :o))))).
   Simi, měj krásné dny.
   Ála

   Smazat
 9. Alenko, měli jste moc krásnou dovolenou. Náš jih je opravdu půvabný, pominu-li Krumlov tak nepřelidněný, dokonalé místo k odpočinku.
  Přeji hezké dny i doma! Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, já bych tam zůstala klidně ještě týden :o))). Nyní nás čeká za 14 dní pobyt dvou vnoučat u nás a už přemýšlím, co s nimi vše podnikneme.
   Přeji ti krásné dny.
   Ála

   Smazat
 10. Alenko,měli jste nádherný výlet .My s manželem za min.režimu sjeli na kánoi všechny sjízdné úseky řeky Lužnice.Moc na to vzpomínám a občas prohlížím fotky.V Krumlově jsme byli taky a je to překrásné městečko. Snad se tam ještě někdy podíváme.Hezké letní dny přeji i když dneska u nás od oběda prší, ale nevadí.Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však mi vždy zdravíme vodáky či oni nás :o)), oni pádlují, my šlapeme.
   U nás je od rána tak divně, pak se zatáhlo, mírně poprchává a já tu nepřízeň využívám k sušení bylin, k nakládání mastí, tak se mi to docela hodí.
   Přeji také moc hezké dny Martino.
   Ála

   Smazat
 11. Tak to jste měli určitě krásný výlet muselo to být moc pěkné v Jižních čechách :)

  TheBlondieTale

  OdpovědětSmazat
 12. Je tam moc hezky, krajina kolem rybníků je prostě úchvatná.
  Ála

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála