středa 6. června 2018

Anglická pnoucí růže...

Davida Austina  Crown Princess Margareta 
byla další z pnoucích růží, kterou jsem si chtěla na zahradu pořídit.


V loňském roce jsem si je objednala, v jiném zahradnictví než předcházející růže Kordes, z kterých jsem naprosto nadšená, v říjnu dorazily dvě rostlinky, pečlivě jsme je zasadili a na zimu zakryli.
Letos na jaře jsem k nim každý den chodila a neustále sledovala jejich růst a doufala, že dobře zakořenily.

Začaly nasazovat lístky a já začala mít obavy, které se po pár týdnech potvrdily.
Obě růže byly plané.
Nastalo veliké zklamání a také zlost, protože růže zrovna levné nebyly.
Ještě, že mám zvyk si všechny doklady uložit a nebyl problém okamžitě dohledat fakturu a originální visačku, označující anglickou růži.
Růže jsem nafotila a poslala fotky mailem do zahradnictví s dotazem, bohužel mi bylo potvrzeno, že jsou plané. Jejich omluvy mi samozřejmě radost z růží nepřinesly. Majitelka mi sdělila, že nejsem první, kdo letos růže reklamuje a že vše již řeší se školkařem, který má k pěstování licenci a odkud ona nakupovala. Chápu, že se to v množství roubování může stát, ale pokud je nás víc, komu růže zplaněly, tak školka cosi velmi zanedbala a růže znehodnotili.A závěr?
Vrátí mi peníze a na podzim si mám objednat znovu, prý mají již dohodu se zahraničním dodavatelem, kde je záruka naprosté kvality.
Reklamovali jste někdy rostliny?

Jsem sice z planých anglických růží rozčarovaná, ale pohled na květy obsypané pnoucí růže od Kordes - červený Amadeus a žlutý Golden Gate, mi každý den rozjasní.

Nechápu, jak při suchém počasí, které panuje, dokáží nasazovat tolik poupat.

A tady malá ukázka dalšího plného nasazení květů. Po odkvetení však musí dojít k rozsazení. 
Bohužel nevím jak se rostlina jmenuje, před lety jsem dostala odnože a nezapsala si název.
Květináč skoro praská tlakem :o).

Každý den vyhlížím mraky s vodou, ale žádný nad námi svou náplň nevylije a zahrada marně volá po dešti. Trávník vypadá jak v prudkém létě v Řecku a sekačku nevytáhneme zřejmě delší dobu z garáže. 
Jsem sice teplomilný člověk a teplé dny mi vůbec nevadí, ale děsí mne veliký nedostatek vody po celém území naší země. Bouřky pak přinesou jenom záplavy a pohromy.

Jaké vlastně bude asi letošní léto?...
25 komentářů:

 1. Alenko, máš krásné růže, to je radost. Taky nechápu, jak vše v tom parnu a suchu tak kvete. Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těšila jsem se, že letos budu mít další a jak to dopadlo.
   Marti, měj se hezky i ty.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko!!! Až se rozhoupu k novému záhonu, mají na nich být jen růže od Davida Austina a levandule... Takový pěstitel s takovou letitou tradicí a někdo mu tady tu pověst tak strašně ničí...
  Doporučuji si ty další objednat přímo v Anglii, občas mají i akce bez poštovného. Už roky mi posílají katalog, ale zatím se jen kochám...
  Tu rostlinu na posledních snímcích mám myslím taky, jen s růžovými květy. Ani já nevím, jak se správně jmenuje...
  Měj krásné dny, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsme si k Margaretě také vysázela levandule, ty již kvetou a růži ožírají mšice :o). Já tu kytku mám také v tmavě růžové barvě a v této bílé, která kvete později, má ohromné květy a nádherně voní. Letos je opravu obsypaná.
   Helenko, měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 3. Alenko je to fylokaktus na posledních dvou fotkách

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za informaci, to jsem ráda, že vím jak se jmenuje.
   Ála

   Smazat
 4. Ty dvě růže ti kvetou krásně, škoda dalších dvou - snad náhrada bude OK a za rok krásně pokvetou.
  S vodou je to asi všude stejné - u nás na sídišti trávníky vypadají jako v půlce srpna :-(, na chalupě bude asi trávník na zahradě podobný (teď jsme tam 14 dní nebyli, tak aktuálně nevím). Já navíc špatně snáším vedro, což je v tomto počasi a s kanceláří bez klimatizace, zato s okny na jih kombinace vskutku vražedná.
  Hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude další pokus nákupu růží, moc bych je chtěla na zahradě mít. U nás již nepršelo moc dlouho a musíme zalévat, jinak bychom o vše přišli. Pobyt v rozpálené kanceláři ti opravdu nezávidím Stáni, musí to být vyčerpávající.
   I tak se měj hezky.
   Ála

   Smazat
 5. Pnoucí růže jsou krásné. Taky jsem kdysi měla,jenže neměla pěkné místo, nehodila se tam. Vykopala a odnesla si ji kamarádka. Krásně Ti ty Tvoje dvě kvetou. Škoda, že nové sazenice byly neúspěch. Ale není všem dnům konec.
  Taky zalévám a zalévám. Ale i když je sucho, tak plevelu to nevadí. Roste seč mu síly stačí.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem hodně dlouho přemýšlela kam s pnoucími růžemi, které jsem moc chtěla na zahradě mít. Pak najednou manžel koupil kovové oblouky a chodili jsme s nimi po zahradě a hledali místo kam je umístit. A nakonec našli, po roce vyměnili kovové za dřevěné, protože se brzy ulomily. O plevelu ani nemluvím, nechápu z čeho žije :o)), malé kořínky a stále roste v těch vedrech.
   Hani, měj pěkné dny.
   Ála

   Smazat
 6. Dobrý den milá Alenko,
  já si v loni také objednávala růže ale od manželů Pelcových http://www.ruzepelcovi.cz/
  krásně přežily zimu a krásně kvetou..jsem moc spokojená!!!Můžu jen doporučit
  krásné léto
  Danka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Danko, zahradnictví Pelcovi mám také uložené, ale loni myslím tuhle růže neměli nebo vyprodanou, tak jsem měla doporučení na zahradnictví Arónie. A takhle to dopadlo, ale paní majitelka za to nemůže, to školkař neměl takové rostliny expedovat.
   Přeji krásné dny.
   Ála

   Smazat
 7. Úžasné královny květin máš.. Nádherně se jim u Tebe daří.
  I já mám podobnou..jen jsem zapomněla její jméno 😊.
  A ta voda trápí i nás..Chudák trávník.. Bohužel zaléváme pitnou vodou tak musím trošku šetřit s vodou 😊.
  Krásný začínající víkend ti přeji.Z ❤

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S vodou je problém, chytáme do nádrže dešťovku, ale již je zásoba vypotřebovaná a jsme nuceni zalévat pitnou, což se nejenom prodraží, ale vzhledem k obecnému nedostatku vody se zalévání může za pár týdnů zakázat.
   Zdeničko měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 8. Alenko já se zamilovala do ,,AUSTINEK,, ♥ mám na zahrádce dvě a určitě se budeme rozrůstat. Dnes se u nás přehnal prudký déšť a ten růžičkám moc nesedí. Ale díky za tu vodu !!! Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad se jich také dočkám. Zatím jsem nadšená z Kordes - Amadeus, je úplně letos obsypaná květy a já nechápu jak to v tom suchu vůbec dává. Sice přilívám voda, ale konečně sobotní a dnešní déšť jí dodal tu správnou vláhu.
   Krásné dny Ivo.
   Ála

   Smazat
 9. Alenko, růžičky ti krásně kvetou. Anglické růže se mi také moc líbí, ale ještě jsem se neodhodlala a zatím jenom obdivuji. Ze sucha mám také velké obavy. Přeji ti krásné léta a ať reklamace dopadne dobře.
  Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Letos se opravdu růže překonávají. Snad vše dobře dopadne a já se dočkám těch anglických také.
   Včera a dnes u nás konečně po mnoha týdnech sucha, zapršelo.
   Přeji Ivo krásné dny.
   Ála

   Smazat
 10. Alenko, tak držím palce, aby druhý pokus vyšel. Ale i ty tvoje krásky jsou nádherné. Snad tohle zvláštní jaro-léto přečkají.
  Měj se moc hezky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si říkám, co pokvete v létě? Již nyní je vše v květu.
   Hani, měj se pohodové dny co nejvíce to jenom půjde.
   Ála

   Smazat
 11. Alenko, pohled na pnoucí růže přes dřevěné oblouky je nádherný a těch květů. Je vidět, že se jim u Tebe daří. Náš soused má krásně růžovou, přemýšlím o odkopku, ale nevím, kam s ní. Uvidím na podzim, jestli něco vymyslím, protože teď jsou v plném květu a vypadají nádherně, jako ty Tvoje.
  Přeji příjemné dny. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na červené růže vidím z okna kuchyně, takže hned ráno krásný pocit a radost. Z květů, z barvy, z hojnosti.
   Dášo, já vymýšlela několik let kam s pnoucími růžemi, pak jsme koupili dva kovové oblouky za pár kaček a najednou jsme ta místa objevili :o)). Určitě najdeš i ty.
   Měj se krásně.
   Ála

   Smazat
 12. Ahoj Álo, myslela jsem, že máš pauzu :-).
  Pokud jde o růže, chápu Tvoji zlost a rozčarování. I když mně by v zahrádce nevadily ani plané růže....ale pokud si člověk za své peníze koupí něco, co nechtěl, je to velké zklamání. Já jsem si jednou přes internet koupila rostliny jen jednou, od tzv. spolehlivého zahradnictví a přišla mi velká spousta ubohých trvalek, které po zasazení vesměs nepřežily! Reklamace byla neúspěšná, pan majitel byl velmi nepříjemný, dokonce až hrubý a stále tvrdil, že rostliny od nich jsou nejlepší a nikdo si nestěžoval....velké zklamání a poučení pro mě - přes internet už nikdy více!! Naše současné růže (nepnoucí) jsme koupili v Tescu (dovoz Maďarsko), jedna sazenice v balu stála 39,-Kč, moc jsme tomu šanci nedávali....Loni vyrostly krásné růže, ale letos jsou přímo skvostné, záplava nádherných barevných a velkých květů.... :-)))
  Jinak růžičky máš přímo nádherné a pohled z kuchyňského okna plně chápu, já je tam mám také ;-).
  Tak ať Ti dělají radost! ZaZa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZaZo, rychle jsem se oklepala :o)) a i když opravdu hodně času věnuji různým koníčkům, zahradě, na blog si tu chvilku najdu. I když ne tolik jako v zimě, to přiznávám.
   Jednou jsem si objednala pokojovky a přežily jen tři. Před dvěma roky jsem si objednala 4 rostliny růží a byly ve vynikajícím stavu, báječně se ujaly a rostou jak divé. Nyní jsem zkusila jiné zahradnictví a nedopadlo to tak dobře, ale majitelka už mi vrátila peníze a hned na vše reagovala solidně, to musím pochválit.
   Nyní zahrada dostala během víkendu závlahu přímo z nebe, tak je osvěžená.
   Pěkné dny ti přeji.
   Ála

   Smazat
 13. Doporučuji https://www.ruzepelcovi.com,mám od nic asi 30 růží:) cenově jsou velmi výhoné a všechny krásně kvetou:)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála