pátek 23. března 2018

"Zvonečky z Číny...

jsem ti mami přivezl", říká syn a vytahuje z malé taštičky dva kovové zvonečky.
"To máš pro štěstí".
V duchu si říkám "Chlapče můj zlatý, ty ho potřebuješ plnou náruč a mnohem více než já, a kdybych mohla, dala bych ti zvonečky pro štěstí z celého světa, aby si již měl konečně ty to své". Syn v posledních letech jezdí často do světa na montáže, montují pro svou firmu svítidla a tak se dostane do Dubaje, Indie, Kataru, Anglie, Francie, Austrálie, Honkongu - no už to bylo nepřeberné množství zajímavých míst. Vždy se jedná o cestu pracovní a tak 12-14 hodinové nasazení není nic neobvyklého a na poznávání dané lokality jim času příliš nezbývá. V hotelích mají třeba naprosto vymezený čas pro práci, aby nerušili hosty, někdy mohou pracovat jenom v noci,  pracují v palácích, které se připravují pro děti bohatých šejků, vybavovali také svítidly jachty v Itálii, montují na výstavištích svítidla ve stáncích pro propagaci své firmy . Je to práce náročná, ale bohatá na zkušenosti a zážitky.V pondělí měl přiletět z Číny, kde byli 14 dní a montovali a následně demontovali svítidla ve firemním stánku na výstavišti.
Dopoledne mi přišla sms, že je odbavovali a kontrolovali tak dlouho, až jim o 5 minut uletělo letadlo. Letiště narvané a fungovali jen 4 kontrolní přepážky.
Museli s firmou řešit nové letenky, jiný termín odletu, pak se ubytovali na jednu noc v hotelu vedle letiště a čekali na další možnost odletu.
Odlétat měli časně ráno, letadlo však mělo 2 hodiny zpoždění, opět se nervovali, zda stihnou přestup na trase.
Domů se vrátil naprosto vyčerpaný, ale měli možnost se trochu porozhlédnout i mimo město a ukázal nám krásné fotky, vyprávěl o tom, že je zavezli do jedné lokality (kde firma bude také něco vybavovat svítidly) asi 400 km od Šanghaje a zde se na ně místní dívali jak na zjevení a jejich průvodce jim říkal, že tam nikdy turisté nejezdí, takže jsou pro ně jak nějaké celebrity.
 Malé děti si na ně ukazovaly a mávaly jim, jeden mladý pár se
 s nimi chtěl fotit :o).Byla jsem moc ráda, že je zase doma, moc jsem potřebovala ho obejmout.


A kam asi poletí  příště?...


----------------------------------------------------------------------------
Pod čarou :

Ač venku mrzne, mírně chumelí a je velmi nevlídno, po ránu nevidím z okna ani protější kopec jak je zataženo, musela jsem se přinutit a trochu té jarní atmosféry domů dodat. Opravdu velmi malé velikonoční dekorace. Nemám tu správnou náladu, jsem roztěkaná a ne úplně veselá. A dnes mne tak bolí pod žebry, že se otáčím s hekáním a nic mne nebaví :o(. Vše souvisí se vším. Včera jsme ještě s malou návštěvou dodatečně oslavovali mužův svátek. No oslavovali, spíš jsme si hodně, hodně povídali. Ke kávě jsem připravila malý dezert do skleniček a měl veliký úspěch.

Mascarponový dezert

- mandarinkový kompot, šťávu slít a doplnit do 500 ml vodou, mírně přisladit a dle návodu na sáčku uvařit dort želé /používám čiré/
- na dno skleničky ovoce, zalít vychladlým želé, nechat ztuhnout
- vanilkový puding zastudena Olé olé připravit dle návodu
- puding prošlehat s mascarpone a troškou kysané smetany /asi 1/2 kelímku/, dosladit dle chuti
- na ztuhlé želé navrstvit krém a dát, nejlépe do druhého dne, do ledničky
- pak už jen ozdobit a servírovat

A všem chutná, chutná a chválí. Zbyl mi jeden pohárek k vyfocení...28 komentářů:

 1. Alenko, krásné zvonečky. Já mám zrovna dceru s rodinou v Hongongu a Číně:-) Krásné dekorace. Měj pěkný pátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cestují nám ty děti po celém světě Martinko, viď? Já je obdivuji a moc jim to přeji. Syn je velmi manuálně zručný a šikovný, jsme na něj pyšní. I když je často ve stresu - nedorazí bedny s materiálem včas, něco chybí, něco dorazí rozbité a musejí si na místě poradit, vše zvládnou.
   Pěkný den ti přeji.
   Ála

   Smazat
 2. Alenko, máš být na co pyšná, když máš syna takového světoběžníka.Zvonečky ať cinkání jen radost a šťastné dny pro vás všechny.
  Moc ti přeji, aby všechna trápení zahnaly, ne náhodou jsou od syna...
  Ať je brzy dobře a všechny bolesti pominou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý z našich synů je jiný, jinak zručný, ale všichni mají práci, jsou šikovní, nejsou žádní lenochové, takže jsme opravdu na ně pyšní. Trápení a starosti jsou od toho, aby se řešily a tak nezbývá nic jiného nám rodičům, než držet palce, naslouchat.
   Bolest se pomalu zmírňuje, bude to určitě v pohodě do večera :o))).
   Hani, měj se pohodově.
   Ála

   Smazat
 3. Milá Alenko moc Vám všem přeji, ať Vám zvonečky šťastné dny přinášejí.
  Jsou kouzelné❤... Občas se to nachumelí na jednu hromadu,ale věřím že opět bude vše v pořádku. Držím palečky...
  A ten dezert bych si s chutí dala teď ke své kávičce. Vypadá úžasně.
  A jarní výzdobu máš moc pěknou. A vidím dráteničku, to mne moc těší 😉
  Krásný víkend ti přeji.Z ❤

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy není vše "růžové", nu tak to prostě chodí. Dezert je lehounký, žádný slaďas, jednoduchá příprava, určitě by ti chutnal Zdeničko. A tvá drátenička se na dřevěný "koláč" ke slepičkám moc hodí, že?
   Měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 4. Zvonečky jsou krásné a určitě krásně zvoní pro štěstí. Je to tak, prožíváme se svými dětmi spoustu záležitostí i když si říkáme, že nebudeme. A taky každý máme jinou povahu, jinak k sobě záležitosti pouštíme. Takový je prostě život a pokud o něj nejde, tak.......
  Zdobení máš moc pěkné, vkusné. A tu dobrotu určitě někdy udělám. Už teď se olizuji, protože já to, co zavání pudingem, ráda :-)
  Hlavně už aby to počasí dostalo rozum.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý zvoní jinak, jsou opravdu moc hezké. Člověk jako rodič moc nechce být součástí určitých problémů u svých dětí, kteří jsou dospělé, ale jednoduché to není...
   Hani, ani nemám výzdobu venku a asi ani nijakou dělat nebudu, počasí je šílené. Doma vystačíme s touto jednoduchou.
   Krásné dny ti přeji.
   Ála

   Smazat
 5. Alenko pořad mame o ty sve děti starosti,at jsou male nebo velke.
  Dezert určitě zkusim vypada lakavě.
  Přeji ti,aby bolesti ustoupily a bylo lepe.Omlouvam se za tykani.
  Vlasta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou jsou naše a to navždy, vždy mají dveře otevřené a i když budeme jenom naslouchat, i tak málo jim udělá dobře...
   Bolest je zmírněná, tak to bude určitě zítra v pohodě.
   Vlasti, tykání nabízím ve svém profilu nahoře, takže není potřeba omluvy, ráda přijímám.
   Přeji Ti pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 6. Syn má zajímavou práci a přivezl ti krásné zvonečky.
  Hezký víkend. Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidí velké bohatství - Dubaj, Katar, ale také hroznou chudobu - Indie atd. Ze zvonečků jsem měla velkou radost, krásně jemně cinkají a jsou hezky zdobené.
   Evo měj pohodové dny.
   Ála

   Smazat
 7. Tak ať ti Alenko zvonečky přinesou štěstí a to samé přeji i tvému synovi. Stále to s těmi našimi dětmi prožíváme viď? Já to mám stejně. Když se Terinka trápí, trápím se s ní. To už je holt úděl nás maminek. Pa pa M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to nemohu potlačit, abych v duchu s nimi necítila, nevnímala jejich starosti, bolesti. Když jsou šťastní, tak to je viditelné, ale když se trápí, uzavírají hodně věcí v sobě a každá mám to i tak vidí. A co nám zbývá než otevřít náruč a dát najevo - tady jsme a vždycky budeme, sice nevyřešíme, ale můžeme naslouchat, říct zkušenost...
   Martinko, jiné to nebude viď?
   A přeji Terce, ať jí vše vychází jak si přeje, ať je šťastná.
   Ála

   Smazat
 8. Člověk je spokojený, když vidí, že ratolest se v práci daří, že? Ať už je jakákoliv.
  Ať vám všem darované zvonečky vyzvoní štěstí a pohodu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na zvonečky si každou chvilku ciknu, když jdu kolem nich, zavěsila jsem si je v kuchyni a mám je stále na očích.
   Je to tak STáni.
   Ála

   Smazat
 9. Alenko,každá cesta i zkušenost vždycky obohatí, ať už je pozitivní či negativní. Syn si určitě své místo v životě najde, hlavně když má stále dobré zázemí a otevřenou náruč!Všechny se o ně bojíme, ale zároveň jim musíme nechat volnost a možnost si tu svoji cestu najít....Hodně štěstí vám všem!! ZaZa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mu to také říkám a vidím na něm, že o všem hodně přemýšlí, ale rozhodování je jenom na něm. On si musí zvolit cestu...
   ZaZo děkuji.
   Ála

   Smazat
 10. Alenko, jsi úžasná, skvělá a všeobjímající máma. Máma, co má radost i strach zároveň, co dokáže být pevným pilířem a oporou všem svým blížkým. Syn jde však po své cestě a každé zvládnutí nesnází jej posouvá dál. Stejně tak, jako se to stalo již mnohokrát třeba nám. Přes nepříjemné nesnáze získává neocenitelné zkušenosti, které se mu záhy zcela jistě hodí. Je milé, že Ti přiveze malou pozornost, kterou ti řekne... mami, mám Tě rád! Moc rád!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dianko, já ti opravdu moc děkuji za milá slova, je to pohlazení. Máme tři syny a každý z nich si musel zvolit a vybrat. Vše má svůj čas. Ale život utíká, tak by se možná neměl "marnit" tam, kde není nikdo šťastný...
   Přeji ti krásné dny.
   Ála

   Smazat
 11. Dostala jsi úžasný dárek, Alenko. Nejen že je krásný a originální, ale je pro štěstí od milované osoby a to je nejvíc. Jsi určitě pyšná na to, co synek dělá, je úspěšný. A že potřebuje trochu více štěstí v životě? Však ono se mu vrátí , vždyť právě jedno daroval.
  Měj klidný víkend
  Henrieta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky nám z cest přiveze drobnost, je hezké že na nás myslí a my máme rádi jeho vyprávění o zážitcích, shlédneme fotky.
   Jsem přesvědčena, že k svému štěstí dojde, má to sice krkolomné, ale asi to tak vše má být.
   Henrietko měj pohodu.
   Ála

   Smazat
 12. Alenko krásné zvonečky Ti syn dovezl, je milé,že na svou maminku při cestách myslí! A určitě to darované štěstí ,až přijde čas, donese náruč štěstí hlas zvonečků i Tvému synovi!!! Moc se mi líbí Tvá výzdoba a pohár bych si s chutí dala, jak pěkně vypadá nafocený. Musel návštěvě MOC chutnat. Měj se krásně Alenko a věř, bude lépe! Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z dalekých cest nám vždy něco malého doveze, na památku.
   Letošní výzdoba je jednoduchá, to panující počasí mne utlumuje v nápadech či co. Dezerty ve skleničkách máme moc rádi a když je udělám, každé návštěvě chutnají, že jsou lehké a osvěžující.
   Marcelko měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 13. Alenko, je hezké, že na Tebe syn na cestách myslí a že Ti vozí dárky. Projede kus světa, takže se nedivím, že máš o něj strach a že jsi ráda, když se vrátí domů. No, to s tím odbavováním by mne naštvalo, nechat si uletět letadlo a pak řešit náhradní. To musel být strašný pocit. Hlavně, že vše dobře dopadlo a je zase doma. (Asi jen na chvíli, než zase někam vycestuje.)
  Tak ať Vám oběma zvonečky štěstí stále přináší.
  Měj krásnou neděli. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byli s kolegou docela prý "vyšťavení", ale vše dobře dopadlo. Vzpomínám na jeho úplně první cestu, letěl sám do Honkongu, anglicky moc neuměl, poprvé letěl letadlem. To jsem byla opravdu vynervovaná. A zvládl to :o).
   Na zvonečky cinknu každé ráno - pro jeho štěstí...
   Dášo, měj se hezky.
   Ála

   Smazat
 14. Alenko, ty zvonečky štěstí jistě přinesou. Jsou koupené z lásky a přeletěly půl světa! Syn má zajímavou práci, pokud má možnost z těch zemí i něco vidět, je to nádhera!
  Dezert i tvé jemné jarní zdobení vypadá úžasně!
  Měj hezké nedělní odpoledne, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já pevně věřím, že v jeho životě zase vše bude v rovnováze.
   Ne vždy se jim Helenko podaří mít i trochu volného času, většinou je to jenom o práci, vyspat se a druhý den zase znovu. Tentokrát to vyšlo lépe a má moc hezké fotky.
   Helenko, jaro sice nepřichází, ale i tak se měj pohodově.
   Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála