středa 14. března 2018

Skvostná neděle...

teplá, slunečná, lákající k malému výletu.
Sedáme po obědě do auta a přemisťujeme  se do malé obce Mezná, odkud se vydáváme po žluté značce směrem k Pravčické bráně.

Náš první letošní výlet do přírody.
České Švýcarsko máme na dosah a bývá cílem našich výletů hlavně před turistickou sezónou, kdy je na cestách mnohem méně lidí.
Příroda je zde prostě kouzelná.Všude kolem nás jsou stále viditelné následky vichřice, která lámala stromy jako malé sirky.
Příroda se probouzí ze zimního spánku pomalu, ale ve vzduchu cítíme tu nezaměnitelnou vůni jara, nejhezčí, která nás přinutí dýchat opravdu z plných plic, nasávat ten čistý vzduch.
Posloucháme trylkování ptáků.
Zdravíme se s úsměvem všichni navzájem, Čech nebo Němec, máme stejnou radost z příjemných pocitů, které hladí po duši.K Pravčické bráně nedocházíme, její návštěvu si necháváme na jindy, máme v plánu ji zahrnout do celodenního výletu až k nám přijede návštěva.
Domů se vracíme s příjemnými pocity, s nadšením, elánem, získanou energií a je nám moc dobře.


Příroda nás pohladila po duši...


24 komentářů:

 1. Alenko, díky za výlet, který je od nás přes celou republiku.Jsem vděčná za zprostředkování.Jestě zelená v trávě a slunce do tváře a bude jaro jak má být.Měj se moc hezky.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však ono vše Hani přijde v ten správný čas, musíme být trpělivé. Já jsem ráda, že žijeme v tak krásné koutu naší země. I když, ono těch nádherných míst je tolik :o))po celé republice.
   Hezké dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Álo, úplně s Tebou souhlasím! Je tam naprosto náádherně :o). Byli jsme tam asi před pěti lety nebo víc....ten čas letí :o)), o prodlouženém víkendu. Pohled z Pravčické brány je prostě kouzelný! A i my jsme potkávali příjemné lidi, zdravící se navzájem - přiznám se, že se mi to moc líbí, když se naprosto cizí lidé takto zdraví - snad je to tím kouzlem přírody ;-). Děkuji za připomenutí i našich krásných zážitků :o). Moc Tě zdravím. ZaZa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZaZo, i nám se pozdravení v přírodě zdá takové víc od srdce. Ve městech se cizí lidi nezdraví a tady to jde tak nějak samo. Tak snad nám bude počasí o víkendu trochu více přát a zase vyrazíme.
   Krásné dny přeji.
   Ála

   Vymazat
 3. Krásný výlet jste si udělali.Bylo nádherně.My byli v Podtroseckém údolí a šli jsme podél Žehrovského potoka až za Podsemínský mlýn a k rybníku.Potkávali jsme lidi v tričkách a dokonce skoro každý zdravil s úsměvem. Už se těším,až rozkvetou bledule,tam jich je ohromné množství.Do Hřenska jsme jezdili, když jsme bydleli v Liberci.Hezký den Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý z nás má ty své "kouty" kam se rád vrací, že? U nás na severu to ani v neděli ještě na tričko nebylo, ale to vůbec nevadilo.
   Martino, pěkné dny.
   Ála

   Vymazat
 4. Alenko, krásný výlet. Díky. Hezké dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na fotkách je vidět, že příroda se pozvolna nadechuje, ještě to bude trvat pár týdnů, ale nevadí, i tak to stálo za toulání se tam.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 5. Pro nás výlet nikterak blízký :-). Ale myslím, že jsem Ti to už tady psala, že Hřensko - hotel Mezná byla naše svatební cesta.Jako dnes si pamatuji, že jsem si v Děčíně koupila letní šaty- tenkrát se mi líbily, teď když si je vybavím- no divím se, že jsem v tom mohla chodit :-).
  Už si všechna místa, která jsme prochodili, nevybavuji, ale je to hezký kousek naší zemičky.
  Měj se!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste měli svatební cestu v krásném koutu Hani. Třeba tě někdy vítr sem k nám zavane :o).
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko, krásnou procházku jste zvládli a venku bylo nádherně. Moc se těším na tu další, k Pravčické bráně. Tam jsem nikdy nebyla, ale slyšela jsem o ní.
  V Hřensku jsme kdysi dávno byli a pluli na lodičce nějakou soutěskou. Pak na nás průvodce pustil nějaký vodopád, který dopadl těsně před lodičku a také říkal, že na jedné skále je hlava hada a ocas je někde opodál, ale už si ten příběh moc nepamatuji. Zážitek to byl ale nezapomenutelný.
  Je u vás krásně.
  Přeji příjemné dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádi bychom si letos v těchto místech prošlápli znovu spoustu míst, tak doufám, že se nám zadaří a budu zde moci fotkami tento krásný kout představit více.
   Dášo měj se hezky. A pamatuješ si to celkem dost dobře :o).
   Ála

   Vymazat
 7. Krásný výlet, byli jsme tam nedávno a moc se nám tam líbilo. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem Evo ráda, že jste měli dobrý zážitek.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 8. Krásná příroda i výlet, jsou to moc hezká místa.
  Měj se hezky Álo. J

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý z nás má ty svá oblíbené kouty, že?
   Jani, krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 9. Tahle neděle byla pro výlety jako stvořená (taky jsme vyrazili). A zrovna do okolí Hřenska je lepší vyrazit před sezónou, kdy ještě na turistických stezkách neproudí davy. Zrovna okolí Hřenska prochozené nemáme (byli jsme tam jen jednou), takže jsem se ráda koukla na fotky
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Stáňo, tam je opravdu lepší vyrazit před turistickou sezónou, pak jsou tam proudy lidí :o). Je tam prostě krásně. Doufám, že stihneme několik variant výletů.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 10. Tohle je kout země, který vůbec neznáme, zatím stále čeká na naše objevení, dík za fotky!
  Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě někdy zavítejte Pavle, spojit výlet i s Tiskými stěnami, Sněžníkem a poznáte ty hlavní krásy.
   Měj se pohodově.
   Ála

   Vymazat
 11. Milá Alenko tak tomu říkám úžasná neděle.Parádní výlet.Tak si tak vzpomínám kdy jsem tam byla naposledy..To už bude pár let.Tak to musíme brzy napravit.Je tam moc krásně viď.Měj se moc krásně a děkuji za nádhernou procházku s Tebou.Z ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, když se dívám ven, pochybuji velmi, že následující víkend bude tak pěkný, nebude to je jasné. Takže já se budu věnovat zřejmě šití, místo hezkého výletu.
   Ráda bych letos zde na blogu nabídla více výletů po našem krásném kraji.
   Pěkné dny.
   Ála

   Vymazat
 12. Alenko, nádhera! Snad se tam k vám co nejdřív dostaneme.
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, kdyby ano, dej mi vědět na mail, třeba bychom našly chvilku na kávu :o) a osobně bychom se poznaly.
   Krásný den.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála