čtvrtek 29. března 2018

Co jsem si odnesla...

z divadelního představení

Co takhle ke zpovědi.Sídlo premiéra na Downing Street 10 zasáhne rodinná katastrofa!
Vláda Jejího Veličenstva je rozhodnuta naplnit volební slib a chystá se zatočit se zábavným průmyslem a hazardem. Jenže má to jeden háček - na šéfa vládního kabinetu George Venablese se valí skandál. Ze skříní na Downing Street 10 nevypadávají jen političtí kostlivci, ale i polonahé slečny. Sousto pro novináře, munice pro opozici, příležitost pro stranické odpůrce a k tomu všemu zvědavá manželka. Situace jako stvořená pro komediální žánr s pověstným anglickým humorem.Vzhledem k tomu, že hlavní postavu ztvárnil Petr Nárožný, vstupenky mizely tak rychle, že i přes objednávání přes internet ihned po vydání programu, zbývaly již jen vstupenky na balkón.
Tam já nerada.
Štěrbina mezi řadami je tak úzká, že sedíte celou dobu představení jako prkno, neboť se obáváte, že koleny budete žďuchat do diváka v řadě před vámi. Když o přestávce ostatní v řadě za vámi odcházejí buď kouřit nebo se nadýchat vzduchu, rozhodí vám pracně tvořený účes svými pozadími, neboť se samozřejmě otáčejí čelem k sedícím v řadě.
Pokud je divadlo naplněné až po okraj, každou minutou stoupá vnitřní teplota a jak je známo, teplo stoupá vzhůru, takže již po půl hodině cítíte jak se začínáte potit a jak vzduch houstne.
Paní v první řadě to nedává, vstává a s šeptanými omluvami ke všem vstávajícím opouští prostor. Vrací se až o přestávce a uvaděčka ji posazuje na okraj balkónu. Její manžel jí soucitně mává.
Ještě, že mám pár hašlerek v kabelce, trochu mne osvěží.
Domnívám se, že během přestávky se řádně pročistí vzduch, ale zřejmě ta půlhodina nestačila a vzduch opět těžkne velmi brzy i v druhé půlce představení.

I přes nekomfortní pocity si představení užívám a naprosto obdivuji pana Nárožného, který jak se říká "nesleze z jeviště" a textu má opravdu požehnaně.
Trochu mi vadí neverbální projev pana Čenského, který se celé představení plácá do stehen, tleská rukama, pohybuje se divně toporně, ale přikládám to úmyslu režiséra :o).

V noci se probouzím, jsou dvě hodiny, a cítím v krku nepříjemnou bolest, tlak a vnímám zúžený prostor k polykání.
No to snad ne!!
Převaluji se v posteli a snažím se usnout. Nejde to ani za nic a tak vstávám, vařím konvici zázvorového čaje s medem, hledám v lékárničce něco cucavého na bolest v krku.
Musím to nějak utnout v zárodku, v pátek mi přijede na víkend návštěva, potřebuji být fit.
Začnu kýchat a cítím tlak v oblasti očí, nepříjemno za čelem a je mi jasné, že se mi spouští rýma.

"Tak tohle jsem si na tom balkónu čapla", dochází mi postupně...


24 komentářů:

 1. Alenko, tak doufám, že sis z představení neodnesla jenom bacily :-(. Je dobře, že se to snažíš utnout hned v zárodku. Já do sebe vždy cpu všechna dostupná přírodní antibiotika - zázvorový čaj, česnečku a také mateřídouškový čaj (nebo aspoň tymiánový, jsou to příbuzné bylinky) a také je výborná šalvěj na kloktání. Tak držím palečky, aby tě to neporazilo! ZaZa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, ne ZaZo, byly to i řehtající se okamžiky :o))). Já také sázím na přírodní léčiva, ale ten krk mne vyděsil, tak jsem společně se zázvorem, medem sáhla i na mírnou chemii. Šalvěj je vynikající na kloktání, nedám na ni dopustit také.
   Dnes je již vše na ústupu, jen smrkám, ale to je snesitelné.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 2. Alenko, ať je líp a hlavně, že jsi si představení užila. Hezký večer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes se vše zklidnilo, to jsem si oddychla. Celou zimu se držím, bacilům odolávám a teď by se mi marodit opravdu nechtělo :o).
   Měj se hezky Marti.
   Ála

   Vymazat
 3. Tak aspoň, že představení stálo za to. A nepodceňuj to, byť se zdá, že je nachlazení na ústupu. Já nějakou virózu čapla minulý týden, nevyležela jsem to (kvůli práci jsem si vzala jen jeden sick-day a pak zase mazala do pracovního procestu) a nemůžu se z toho vyhrabat. Přes víkend se to zdálo OK, ale přes týden pořád ještě bojuji s kašlem a rýmou a hlavně se celkovou únavou - večer už jsem úplně nepoužitelná.
  Hezké volné dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jsem to opravdu tím zázvorem a medem zachránila, cítím se dobře, už jenom smrkám, tak snad to bude v pohodě.
   Tak ať je ti Stáni také lépe a lépe.
   Ála

   Vymazat
 4. Návštěva divadla má v sobě cosi kouzelného....alespoň já si tam vždycky připadám tak....hezky dospěle :-) Bacila bys mohla chytnout i v autobuse, v divadle je to přece jen o level ( vlastně několik) výše :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snažíme se navštěvovat divadlo víceméně každý měsíc, záleží na programu a já tu návštěvu stále beru jako společenskou událost (proto nechápu jak může někdo přijít v riflích a svetru). V autobuse jsem nejela již několik týdnů, do divadla do vedlejšího města se přepravujeme autem spolu s kamarády.
   Měj se hezky Míšo.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko já jsem docela těžký introvert a nevím jestli bych to představení za tèch podmínek dala.Přeji krásné svátky Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nu, chtěli jsme přestavení s panem Nárožným vidět, tak byl i balkón dobrý :o))), ale příště se mu budu zřejmě opravdu vyhýbat.
   Příjemné sváteční dny Martino.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko, tak snad se Ti nic vážného nerozjede a víkend s návštěvou zvládneš ve zdraví. Hlavně, že se představení líbilo, i přes malé(velké) potíže se šířkou uliček.
  Přeji příjemné Velikonoce. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě již ne, nerada bych návštěvu také nakazila :o))). V dubnu nás čeká další představení, ale to jsme již sehnala lístky v přízemí.
   Pohodové svátky Dášo.
   Ála

   Vymazat
 7. Alenko, tak to je pech..Před Velikonocemi nastydnout. Přeji ti ať to skončí jen rýmou a nerozjede se nic horšího..Teplíčko, klid, čajík a určitě bude lépe. Moc ti to přeji..Měj se krásně a užij si Velikonoce. Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inko, je to pech a rýma se mne drží stále. Měli jsme návštěvu, takže snad jsem je nenakazila :o)).
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, děkuji za recenzi a doufám, že ti bude brzo dobře a užiješ si návštěvu ve zdraví!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, rýma si nedala říct a v pondělí už nebylo dobře ani mému muži, tak jsem to na něj asi prskla :o).
   Pěkné dny ti přeji.
   Ála

   Vymazat
 9. Ali, tak koukám, že sis odnesla z divadla nejen zážitek. Snad budeš fit co nejdříve. Držím palce a přeji tobě i tvé rodině krásné Velikonoce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začalo to nepříjemnou bolestí v krku, přešlo do rýmy a ta se stále drží.
   Pohodové dny ti Evo přeji.
   Ála

   Vymazat
 10. Milá Alenko tak si tak říkám,že jsem dlouho nebyla v divadle.. To bychom měli napravit.. Představení muselo být moc pěkné při takovém obsazení.
  Ty bacily ách jooo... Přeji ti ať je brzičko vyženeš.
  Krásné velikonoční svátky ti přeji.Z ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My se snažíme jít do divadla každý měsíc, ale ne vždy nás v programu představení osloví, tak to pak vynecháme :o).
   Bacily se u nás najednou drží, celou zimu nic...
   Pěkné dny Zdeničko.
   Ála

   Vymazat
 11. Tak doufám, že jsi zvládla útok jakéhosi bacilu hned v zárodku. V plném divadle jsou lístky na balkón za trest. Teplý vzduch stoupá nahoru s koncentrací všeho možného.
  Hezké Velikonoce Ti přeji!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc nezvládla, rýma se rozjela naplno, tak jak to ona umí. Balkonu se opravdu raději vyhýbáme.
   Přeji hezké dny.
   Ála

   Vymazat
 12. Krásné Velikonoce tam u vás:-))) Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo, svátky byly deštivé, chladné a větrné, takže z výletů sešlo, což mne velmi mrzelo.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála