sobota 6. ledna 2018

Zazvonil zvonec...

a vánočních svátků je konec.Alespoň podle našich zvyklostí, kdy 6.ledna na Tři krále vždy odstrojuji stromeček, uklízím ozdoby a vánoční dekorace do krabic, měním svíčky, vyměňuji na stolech běhounky, dečky.
Uteklo to, vzdychnu si.
Cukroví zase zbylo, štolu jsme ani nenakrojili, neměli jsme totiž na tolik sladkých dobrot vůbec chuť, a tak si beru snad jediné předsevzetí do nového roku (nikdy si vlastně žádná nedávám).
Méně, méně, ještě méně.


A abych nebyla smutná, že vánoce skončily, zaměřila jsem se na doplňky, kterými změním obývací pokoj. Zajeli jsme se podívat do Jysku a já během chvilky měla plnou náruč drobností (ani jsme si vozík nebrali :O), že nic kupovat nehodlám),  i manželovi jsem něco musela strčit do ruky.

No, přeci jsem to tam nemohla nechat, když mi vše co jsem si vybrala barevně ladilo a já okamžitě byla rozhodnutá, že doma vše vyladím ještě trochu zimně - do šeda a do bíla.Velký ubrus na jídelní stůl v šedobílém proužku, malý běhoun na konferenční stolek s jemným šedým vzorem na bílém podkladě, jeden povlak na polštář ve stejném proužku jako ubrus, dva povlaky se světlé šedé barvě s tkanými proužky, sada třech utěrek v šedobílých vzorech, na čajové svíčky šedé květinkové dózy a velké šedé svíčky.

A něco bylo i zlevněné, manžel u pokladny ani nemrmlal :o), i když on stejně nikdy nemručí, to bych mu křivdila, protože se mu vždy líbí jak to doma zkrášlím a baví ho mé nápady.

Jak já se těším na nové ladění.

Vánoce - tak vám mávám a loučím se s vámi.
Zase příště...


36 komentářů:

 1. Krásné kousky Alenko. Raději jsem se ani nikam nešla podívat, abych využila to, co je doma :-) Hezký víkend D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsem se vlastně hlavně jeli podívat na nějakou malou komodu, ale nic se nám nelíbilo, takže pak jsem se začala rozhlížet po jiných věcech a byla najednou plná náruč. A šedou v doplňcích jsem doma zatím neměla.
   Danko, měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 2. Taky to tak u nás je. V mém původním doma jsme stromeček vždy odstrojovali na Tři krále a toto ve mně zůstalo. Já to vše uklidila už včera. Najednou mne to chytlo a bylo to. Jen věnec na vchodových dveřích nechám do konce ledne. Není až tak vánoční.
  Tak to jsi dobře nakoupila a určitě to bude hezky laděný obývák.
  Pohodovou sobotu přeji!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si pamatuji z dětství, že se odstrojovalo na Tři krále. Na dveřích a před domem to také zatím nechám, není to vyloženě vánoční.
   Hani, měj krásný den.
   Ála

   Vymazat
 3. Šedo-bílá kombinace...tak krásná a elegantní. Moc hezke kousky si vybrala, Alčo. Já se ze stromečkem kazdoročně nedokažu rozloucit. Tak jeho odstrojení oddaluji, abych se mohla kochat jeho krásou co nejdéle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zjistila jsem, že v této barvě nic moc nemám, takže rozhodování bylo rychlé :o). Když stromek již opadává je rozhodnutí lepší, ale my máme jedličku tak krásnou, dosud nespadla ani jehlička, že je mi až skoro líto stromek vyhazovat :o(.
   Míšo, měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 4. Ali, i u nás jsme odstrojovali na Tři krále. Letos nevím jak dlouho ho ještě nechám, Elišce se moc líbí baňky.
  Nakoupila jsi parádní kousky, tahle kombinace se mi velmi líbí.
  Ali, měj se krásně a přeji pěkný víkend.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kvůli dětem člověk rád nechá stromeček pro radost, to se vůbec nedivím Jani.
   Ještě přemýšlím, že si na proužkatý ubrus ušiji šedý pruh do středu.
   Měj moc hezkou sobotu.
   Ála

   Vymazat
 5. Ali, šedou mám rok od roku radši. Jak tak koukám na Tvůj výběr, taky bych si dala říct :-) Odstrojování stromečku a vánočních dekorací mám taky spojeno se stejným datem... i když občas se zapomenu a pak nějaké zapomenuté vánoční dekorace uklízím až s přípravou těch velikonočních .-)) Krásný Tříkrálový den A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko, já k šedé barvě postupně nacházím cestu a je mi čím dál, tím víc, příjemnější. Nejdříve jsem ji zařadila do šatníku a nyní ji pouštím i do bytu :o).
   Krásný víkend.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko, krásný nákup. My to máme zrovna tak, na Tři krále zmizí u nás vánoce. Jen letos to vyšlo tak, že máme dnes dalšího Ježíška pro ty, co byli pryč, takže máme vše rozsvíceno a pod stromečkem dárky a čekáme až všichni dorazí. Odstrojovat se bude zítra a moc se na to netěším. Že bych šla nakoupit? Měj hezký víkend.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, u nás to sice mělo být dnes, ale protože jsme dali přednost našemu prvnímu výletu do přírody vzhledem k příjemného počasí, odkládám vše na neděli :o)). A stromek nepadá a nepadá, jen mírně mění barvu jehličí.
   Marti tak to si to další nadělování hezky užij.
   Ála

   Vymazat
 7. Uteklo to zase hrozně rychle, ach jo... :) Tak zase za rok!
  V Jysku jsi nakoupila moc hezké věci, ty děrované svícny jsou úžasné! Také mě chytla nálada doma něco změnit, zkrášlit, vylepšit... Ale prý už máme doma serepetiček dost, další nákupy mám zakázané :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni ti chlapi tomu tolik neholdují, tak se jim to zdá zbytečné. Ale pak se jim určitě hezké domácí prostředí líbí, že? Můj muž vše snáší báječně :o)), asi si prostě zvykl.
   Lucko měj krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, krásně jsi nakoupila a věřím, že až vše nastrojíš, tak to budete mít doma nádherné. My ještě stromek míváme do dalšího víkendu, ale letos už padá, tak nevím, jestli do příští soboty vydrží. Uvidíme.
  Přeji krásný tříkrálový večer. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se také těším,ladění se mi posunulo, protože jsme využili sobotu k výletu :o)). A hlavně stromek vůbec nepadá, tak je mi ho nějak líto už vyhodit, pár dní ho ještě nechám, ale ostatní uklízím.
   Krásnou neděli ti Dášo přeji.
   Ála

   Vymazat
 9. DOBŘE SI NAKOUPILA..u NÁS STÁLE VÁNOČNĚ..ILA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás to bude tak napůl :o), stromek zatím ještě chvilku nechám.
   Měj se Ilo.
   Ála

   Vymazat
 10. Taky miluji šedou...moc hezky jsi Alenko nakoupila a děkuji Ti za pěkný komentář u mne a i já Ti do Nového roku přeji kopec zdravíčka , plnou náruč pohody a moře štěstí! Těším se na Tvé příspěvky a nové recepty. Mávám do dálky Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, také ti mávám a měj se moc hezky, těším se na tvé pletení.
   Ála

   Vymazat
 11. To jsi krásné nakoupila, budu se tam také muset podívat. My stromeček ještě máme, většinou do Hromnic, ale výzdobu už také stahují, dneska jsem uklidila anděly a betlémy. Krásný tříkrálový večer. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo, byla to taková souhra, vlastně jsem podobný nákup v úmyslu ani neměla, vyhlížela jsem nějakou komodu a takhle to dopadlo. Vlastně za to vůbec nemůžu :o).
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 12. Alenko, dobře si nakoupila, i já ladím zimu většinou do bílo-stříbrna. U nás tedy vánoční výzdoba ještě chvilku vydrží, ale i já už pomýšlím na změnu.
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, aby u nás ta výměna nebyla taková hr z červeno-zlaté vánoční, tak ta šedo-bílá hezky ještě nalaďuje zimní čas. Tak mi to nějak padlo do oka. A mám v plánu si našít další povlaky na polštářky a jeden běhounek, tak se těším.
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 13. Šedobílá bude dobrá kombinace.
  My stromeček ještě pár dnů necháme - letošní jedlička vůbec neopadává, tak je mi líto ji likvidovat... Ze stejného důvodu pořád ještě máme i chvojí s korálkovými hvězdičkami ve váze. Zato cukroví už je pryč - dnes si syn odnesl poslední malou krabičku s perníčky a lineckým. Snědlo se všechno (taky jsem přes svátky přibrala ... :-( )
  Hezkou neděli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem Stáňo překvapená, jak nám letos jedlička drží, vůbec nic nepadá, tak ještě pár dnů nechám :o). Cukroví zbylo ještě trochu, ale ani syn už nic nechce, tak to snad postupně ke kávě s mužem zbaštíme po troškách.
   Pěkný dne.
   Ála

   Vymazat
 14. Uteklo to zase velmi rychle. I náš stromeček je již odzdobený, ozdoby a výzdoba uklizená v krabicích. Jen svíčky budu ještě večer zapalovat, dokud všechny nespotřebuji. Šedo bílá kombinace se mi také moc líbí, Álo. Přeji Ti příjemné povánoční ladění interiéru.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo sobotního odstrojování jsme raději vyrazili na výlet, počasí přímo vybízelo :o), tak mé plány vzaly za své, ale vůbec to nevadí.
   Henrietko, měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 15. Alenko překulilo se to a už můžeme jen vzpomínat na ten vánoční čas.
  Já se budu se stromečkem loučit zítra...Moc pěkně jsi nakoupila. I já mám v poslední době šedou barvu v oblibě..Dokonce i na oblečení 😊. Přeji ti krásný zbytek víkendu.Z ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, vše má svůj čas, a tak je to i dobře. Jinak by se nám vše postupně okoukalo a radost bychom již takovou neměli.
   Také jsem šedou najednou začala brát do svého šatníku :o).
   Krásnou neděli.
   Ála

   Vymazat
 16. Milá Alenko.
  Vánoce Jsou za námi a nový rok už se pěkně rychle rozběhl. Dovolte mi,abych Vám touto cestou poděkovala za mé návštěvy na Srdcové cestě a popřála do nového roku spoustu zdraví, štěstí a spokojenosti celé vaší rodince.
  Děkuji Vám za návštěvy a mějte se fajnově
  Bi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bi, jsem moc ráda za Vaše přání a děkuji, udělalo mi radost. Váš blog mne hodně nutí k zamýšlení, a to mám ráda. Přeji Vám, aby nový rok k Vám přinesl štěstí, lásku, pohodu a radost.
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 17. Alenko, my jsme doma s mužem ještě stromeček neodstrojili, dáme mu jako každý rok ještě jeden týden navíc. A venku je tak nehezky, možná smog, slunko ven z té tmy ani nevykouklo, tak nám ještě budou svítit svíčičky. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iwko, ono to vypadá, že i náš stromeček dostává ještě pár dnů navíc, vůbec neopadává, včera jsme byli na výletě, tak ho nechám do pondělí. A vezmu to vše z jedné vody načisto :o)).
   U nás je od rána pošmourno, déšť padá a přitom sobota byla tak nádherná.
   Krásné dny přeji k vám domů.
   Ála

   Vymazat
 18. Uteklo to rychle, ale věřím, že za chvíli to tu je zas :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála