úterý 9. ledna 2018

Humor...

a smích prodlužují náš život.


Příhoda, která se stala ke konci loňského roku mé kamarádce, nás natolik rozesmála při silvestrovském posezení, kdy nám ji vyprávěla, že si ji zde prostě musím zapsat.


ilustrační foto-Wikipedie

Musela jsem jet na pracovní školení s kolegyní. Víte, že všude jezdím autem, ale potřebovali jsme jet s Mírou do Prahy a tak jsme se domluvili, že on pojede z domova autem a  mne vyzvedne po školení.
Přes třicet let jsem nejela autobusem.
"Kolik stojí jízdenka Zdeni?"
"Já ani nevím, připravím si vždy 50,-Kč a řidič mi něco vrátí."
"Aha."
Připravila jsem si do ruky kovovku.
Přijel autobus, kolegyně byla přede mnou, seděla již na sedadle, když jsem se dostala k řidiči.
Vidím takový strojek před sebou a tak tam cpu tu kovovku.
Nešlo to, nevešla se tam a tak to zkouším znovu.
Pak se bezradně podívám na řidiče a vidím jeho vykulené oči.
Zarazím se.
Něco není v pořádku, ale já nechápu co.
"Paní, to asi nepůjde. Dejte tu minci mně."
Tak jsem mu ji podala a čekám.
On také čeká.
Kulím na něj oči a myslím si své - Co čučí, dědek?
On se stroze ozve.
"No kam jedete"????
Jsem celá červená, vykoktám ze sebe město kam jedu, vezmu si jízdenku, vrácené drobné a s očima visícíma až na podlahu mířím ke kolegyni.
"Prosím tě, ty jsi měla nějaký problém, že si tam byla tak dlouho? Za tebou byla fronta..."
"To neřeš"!!
Víc jsem ze sebe nedostala, tak jsem se styděla.


Následoval hurónský smích nás všech.
Vtipná historka, že?


Ať nás humor a smích provází celým rokem.

Vždyť přeci s humorem jde všechno líp...
32 komentářů:

 1. Teď už se tomu kamarádka asi směje, ale u řidiče jí určitě do smíchu nebylo. :-) Vtipná historka. Já sice autobusem jezdím často, dokonce i vlakem, tramvají nebo metrem, ale když se ocitnu poprvé v jiném městě, cítím se podobně - nevím kde koupit jízdenku, jestli se cvakají přímo v autobuse, jestli ji stačí ukázat řidiči, bojím se, že je zastávka na znamení, já o tom nebudu vědět a přejedu místo kde chci vystoupit a tak dále.... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to směje a proto příhodu dala k dobru. Já ji úplně vidím před očima, jak ona zírá na řidiče a ten zírá na ní. On to v tu chvíli jako humorné nevzal a ona se fakt styděla :o))). Zastávky na znamení je také dobrá záležitost-ať ve vlaku nebo v MHD. Jo všichni pospíchají a tak to za chvilku bude - Dneska nezastavujeme, jenom přibržďujeme... :o)))).
   Měj se hezky Lucko.
   Ála

   Vymazat
 2. něco podobného se stalo kamarádovi. Dlouho nejel šalinou, ale auto v opravě a tak musel. Stoupl si na zastávku, přijela šalina, dveře se neotevřely, šalina odjela. Tak se to stalo asi u třech šalin, až konečně přijela jedna, otevřely se dveře a vystoupila paní Tak honem nastoupil a jel. Měla už být stanice kde chtěl vystoupit, stoupl si ke dveřím, šalina zastavila ale dveře se neotevřely. Tak jel dál. Takto přejel asi o tři stanice. Domů už šel potom raději skoro přes celé Brno pěšky. Doma vykládal svoji cestu a osmiletý syn mu povídá - tati, to musíš zmáčknout takové kolečko a dveře se ti otevřou, Druhý den mu to šel synek ukázat. Nestačil se kamarád divit, že za těch deset a víc let, co nejel šalinou jak se změnil systém, že už neotevírá řidič ale cestující si otevírají sami,
  Pěkný den, s úsměvem jde všechno lépe Dana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je taky dobrý :o)))Dani. Takže ta šalina dveře neotevře ani k nástupu pokud nezmáčkne venku stojící cestující, tlačítko? Já MHD nejezdím, tak bych asi taky byla jak vejr...
   Díky za pěkný příběh a přeji hezké dny.
   Ála

   Vymazat
 3. Výraz: "Co čučí dědek". Tak to mne odrovnalo zcela. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne odrovnala představa, jak rve tu pajdu to toho strojku na jízdenku :o) Iwko. Ale pan řidič to moc humorně prý nevzal, koukal jak kakabus :o).
   Pěkné dny přeji.
   Ála

   Vymazat
  2. .. i mně ten výraz o čučícím dědkovi zcela odrovnal - víš Alenko on je ŘIDIČ zodpovědný za majetek , který mu byl svěřen - bože kam ta naše mluva spěje...
   Zdraví Martina   o je sou

   Vymazat
  3. Na úsloví - čučí - není nic vulgárního, v tom je ten náš jazyk hezký, že se dají použít i neurážlivá slova. Určitě chápu, že řidiči mají během své směny náročnou práci a zodpovědnost. To nebyl žádný výsměch vůči řidiči, ale jen konstatování, že se navzájem nechápali. I já mám zkušenost z autobusů, že řidiči bývají velmi nevlídní, nepříjemní a arogantní. A tím, že strkala kovovou minci do strojku zajisté nic nemohla zničit, neboť skulinka je tenká pro jízdenku.
   Tolik na vysvětlenou. A že se ti Martino tento výraz nelíbí - myslím, že v hovorové řeči je celkem běžný a nikoho nepohoršuje.
   Přeji hezký den a berme vše víc s humorem.
   Děkuji za pochopení.
   Ála

   Vymazat
  4. čučet (ob. expr.)
   1. vejrat, čumět, (hovor.) koukat, (neutr.) dívat se, hledět, zírat
   2. (hovor. expr.) civět (nečinně), (expr.) okounět, (neutr.) lelkovat, zevlovat

   - cituji ze slovníku českých slov

   Vymazat
  5. Ali, u nás se říká, že čučí jak puk. Přijde mi ten výraz také zábavný. Zdraví Iwka

   Vymazat
 4. Smích je kořením života, tak pěkně okořenit, prosím :o) J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes mi volala jiná kamarádka a vyprávěla mi svůj zážitek ze Silvestra se svým manželem a já se málem u telefonu počůrala smíchy :o))). Takže Jani, kořenit, kořenit seč to jenom jde.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 5. Opět se nezobrazil komentář Hanky ze Šťastných dnů:

  Pobavila jsem se, ale dovedu se vžít do pocitu kamarádky, která si zřejmě připadala jako Alenka v říši divů.
  Tak usměvavé odpoledne !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, našla jsem tvůj komentář v mailu, ale na blogu ne, v poslední době se to již stalo několikrát, že se na blogu ztrácí komentáře, nevím čím to může být.
   Ona z toho byla fakt úplně vedle. Prostě jezdí všude svým autem a pak ty změny v hromadné dopravě nemůže vědět :o)).
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 6. Tak to by se mi stalo asi taky.Co bydlíme na vesnici a to už je přez 22let jsme jeli jen několikrát autobusem a dost jsme se nasmáli.Připadali jsme si jak z jiného světa.Vlakem je to v pohodě,protože jezdíme na výlety
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já občas autobusem jezdím, takže v pohodě. Ale jednou jsem jela s neteří vlakem (zavedené nové vozy) a vše už na tlačítka, některé zastávky na znamení, neteři se otevřeli dveře u WC když to nejméně potřebovala, protože si zevnitř nezmáčkla myslím také tlačítko. To bylo také povedené. Ale už jsme si také zvykli, jezdíme také na výlety občas vlakem.
   Martino, přeji prima dny.
   Ála

   Vymazat
 7. Alenko, pobavila jsem se a vzpomněla jsem si na mou první jízdu metrem. Když vesničan přijede do Prahy. Když jsem chtěla vystoupit ze soupravy, stoupla jsem si jako první ke dveřím, za mnou fronta a když metro zastaví a dveře se stále neotvírají, tak nějaký pán z davu za mnou zmáčkne na dveřích jakési tlačítko a už se valíme ven. Tenkrát jsem se musela smát sama sobě.
  Přeji fajn večer. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ó, jak to Dášo chápu :o)). A proto já si nikde, nikdy, první ke dveřím nestoupám :o).
   Tak přeji krásné zážitky, a třeba i ty trapné, však jsou většinou veselé, že?
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 8. Historka pobavila. My jeli loni v létě po dlouhé době na výlet vlakem a taky jsem byla jak v Jiříkově vidění, protože mezitím začali jezdit nové moderní soupravy a my si nebyli jistí, jestli zvládneme otevřít dveře a vystoupit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy je těch novot až moc najednou :o)), že? A jakmile má člověk pár let prodlevu, je celý vykulený.
   Hezké dny.
   Ála

   Vymazat
 9. Milá Alenko, nestyď se.Kdyby jsi slyšela cestující na nádraží u mého okénka. Nejčastější odpověď na to kampak jedete bývá.. No přece DOMŮ.
  😊 😊.A má veselá historka - při platbě kartou v obchodním domě jsem si ji přiložila a otočila jsem terminál a požádala jsem paní prodavačku ať si zadá PIN.. Její výraz vidím dodnes a mužův smích zněl přes celičký obchod.
  Smíchu je mezi námi tak málo,tak proč se nezasmát viď 😊. Přeji ti krásné dny a pohodové příští cestování.Z ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, to se nestalo mně, ale kamarádce, jenom jsem její historku převyprávěla, jako že to vypráví ona :o). A s tím terminálem jsi mne rozesmála, to je také dobrý.
   Tak ať se nám daří se smíchem procházet životem.
   Měj se krásně.
   Ála

   Vymazat
  2. Jů já jsem matla... první větu jsem nějak spolkla...
   Omlouvám se😊😊

   Vymazat
 10. Pro mě dnes vtipné rano :))))). Jezdím autobusem stále, ale dovedu si sebe představit ve vlaku :))). Krasny den,Kája.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda Kájo, že jsem ti nabídla hezké ráno s úsměvem na rtech :o).
   V sobotu, když jsme jeli na výlet vlakem, jsem manželovi říkala, že bychom měli jezdit častěji. Řidič se nemusí nervovat na silnici s bezohlednými kolegy za volantem. Je to čím dál horší. Takže budeme studovat vlakové jízdní řády a plánovat trasy :o).
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
 11. Alenko, jako by to bylo o mém muži :o) On v dopravních prostředcích nejraději spoléhá sám na sebe. Autobusem nejel asi 100 let, teprve v poslední době létá (i když nerad). Občas jedeme třeba do divadla trolejbusem (abychom si pak mohli dát skleničku) a on trpí a nejraději by ho řídil sám. A jízdenku by si koupit asi neuměl....
  Měj hezký a veselý den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj muž také nerad létá, má opravdu strach, který špatně snáší a je úplně vedle, že mně to nic nedělá. ON trpí a já se těším :o). Ta má kamarádka je trochu zmatkařka, bývá roztržitá a nesoustředěná :o)), takže neustále něco hledá, ztrácí, zapomíná. A to je mladší než já!! Prostě o zážitky nemá nouzi.
   Helenko, radost, humor a pohoda ať i tebe provází.
   Ála

   Vymazat
 12. Alenko, vtipné, pobavila jsem se :-) Už jsem slyšela o podobným případech :-) Měj se krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Názorný příklad co vše se může stát :o).
   Marti měj pohodový den, u nás je velmi pošmourno.
   Ála

   Vymazat
 13. Tak to jsem se pobavila Álo! Je ale vidět, že i když prvotní pocity Tvé kamarádky byly minimálně rozpačité a nejraději by se někam propadla, bere to nakonec s humorem. A k Silvestrovskému dni je tato historka jako dělaná:-). Já jezdím autobusem téměř denně a jednou se mi stalo, že jsem místo cílové stanice nahlásila řidiči tu, ze které jsme odjížděli. Chvíli na mě koukal a pak říká:,,To asi ne..." A mě to došlo:-).
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělat si legraci sám ze sebe je také potřeba :o).
   Henrietko, ani se nedivím, člověk si o něčem přemýšlí a pak vyhrkne cosi, co vlastně asi ani nechtěl říct.
   Měj se hezky a úsměv prosím...
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála