úterý 12. prosince 2017

VYSOKO DO OBLAK...

se pyšně ční každým rokem vánoční strom na našem náměstí.
Vždy je pečlivě vybírán a pokaždé je krásný.
Alespoň mně se líbí.


Bohužel jsem sebou neměla fotoaparát, takže jenom mobilem.
Těší mne, že jesličky opravdu nikdo dosud nezničil a jsou vystavené každý rok.Jenom mne mrzí, že krásné dřevěné stánky jsou tak málo využité, marně jsem očekávala o první i druhé adventní neděli jejich otevření a prodej vánočních nezbytností.
Obsazené byly pouze při rozsvěcení stromu a na Mikuláše.
V neděli zřejmě není zájem z řad prodejců.
Je to škoda.Večerní záběry, když jsem šla na vánoční setkání s kamarádkami.A doma mne již vánoční atmosféra také provází každý den.


Užívejme si předvánoční čas...


15 komentářů:

 1. Strom máte hezký. K těm stánkům. Asi je to problém malého města. U nás taky bývaly stánky a už bohužel vzaly trhy za své. Je to dané kupní sílou a ta je u nás teď v současné době malá. Ale o atmosféru Vánoc ve městě nepřijdeme. V muzeu je krásná výstava, za hojné účasti lidí se strom, kterému se na náměstí v jeho růstu daří,rozsvítil. Na Štědrý den se opět sejdeme ve dvě na hodinku na náměstí, kde městská hudba bude hrát koledy, ohřejeme se horkou medovinou. Na druhý svátek vánoční už se tradičně podíváme na oživlý betlém v režii církve katolické.
  Taky už doma postupně zdobím, aby v domě bylo vidět, že Vánoce jsou tady coby dup.
  Měj se Alenko, moc hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máte Hani hezké tradice a pospolu. U nás v galerii (takové malé městské) bývá výstava betlémů, ale letos nic. Co jsem se dívala na stránky města, tak ani letos vánoční koncert v kostele zatím napsaný není, tak nevím co se děje. Musím se zeptat starostky, bydlí vedle nás :o)).
   Užívej si prima dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Když je rozsvícený, tak bych trochu světel ubrala :o), ale zase tak velikému stromu to i tak sluší.
   Ilo měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 3. Krásné adventní dny přeji...Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, děkuji a i ty si užívej adventní čas v pohodě.
   Ála

   Vymazat
 4. U nás jsem taky čekala vánoční trhy na místě, kde bývajív sezóně dvakrát týden trhy farmářské. Ale ještě minulý týden nic moc vánočního - jeden stánek s vánočními vazbami a zbytek moc vánoční není (loni tam byl třeba stánek s dřevěnými výrobky, medovina, proutěné zboží, keramika, vykrajovátka na cukroví...). A je to pořád ve frekvenci pondělí + středa, ostatní dny nic. Asi není opravdu zájem ...
  Uvidíme, až se teď vrátíme dommů...
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera jsme byli na cestách v Litoměřicích a tam náměstí také bez jakýchkoliv stánků. Pak jsem se dočetla, že to zahajují až 15.12., tak jsem měla fakt pech... V sobotu je vánoční jarmark v Úštěku a to máme zabíjačku :o(. Nějak mi to letos vůbec nevychází.
   Užívej si.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko, strom máte hezký! A stánky, ty se letos nějak nevyvedly skoro nikde. U nás prý prodejce odradila astronomická částka za pronájem domečku. Kouzlo Vánoc nějak nefunguje, naštěstí doma se spoléháme jen na sebe.
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I to mne napadlo, že město třeba zvýšilo pronájem stánků, nevím. Musím odchytit sousedku starostku a zeptat se. Je to taková škoda. V pondělí v Litoměřicích, kde je překrásné náměstí, byly dva stánky se jmelím, jinak vůbec nic.
   Helenko, máš pravdu, kouzlo vánoc je opět na nás :o)).
   Pěkný den.
   Ála

   Vymazat
 6. I u nás zejí dřevěné stánky prázdnotou Alenko. Ze šesti jsou otevřeny jenom tři a je to velká škoda. Vloni byly v provozu všechny. Ale snad se s blížícími Vánocemi prodejci a jejich zbožím zaplní:-). Stromek máte moc pěkný.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je opravdu zvláštní. Tak budeme doufat, že nasajeme tu správnou atmosféru do Štědrého dne. V supermarketech jsou v předstihu a hýří jak výzdobou, tak otravnými songy a tam, kde to člověk chce mít, na náměstích a návsích, tam to pomalu mizí.
   Henrietko tak já si zase pustím doma koledy a hotovo :o).
   Pěkný den.
   Ála

   Vymazat
 7. Alenko, máte nádherný strom a vypadá opravu obrovsky. A ke stánkům, když jsem slyšela cenu za pronájem,(nevím, jestli je to pravda, ale jsou to prý desetitisíce), tak se ani nedivím, že se vystavovatelé nenajdou.
  Doma máš krásně, Vánočně.
  Přeji příjemný večer. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někde zádrhel bude, buď na straně města nebo o vánoční prodej není opravdu zájem ze stran výrobců či prodejců.
   Doma mám jenom pár zákoutí, zbytek až příští týden.
   Dášo, měj prima dny.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, ten klučík v misce s hvězdičkou v ruce je rozkošný!
  Užívej advent plnými doušky.
  K.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála