pátek 1. prosince 2017

CAFÉ SANTO DOMINGO-Soutěž ...


Adventní čas se blíží a ke svátečním dnům by měla patřit nejenom dobrá nálada, společnost milých lidí kolem nás, ale také chutná a lahodná káva.
A já stále hledám a zkouším nové značky, nové chutě.

Tak by to mělo být vlastně se vším. Vyhledávat věci a zkušenosti nové, neustrnout na zavedeném.
Před rokem jsem se rozhodla zakoupit kvalitní kávovar a udělala jsem si velikou radost, z které čerpám každý den. Manžel sice tvrdošíjně vyžaduje "turka", ale občas neodolá vůni, která se line z mého šálku a přidá se k mému rituálu.

 Káva většině z nás nabízí chvíle odpočinku, s kávou si nejraději posedíme v křesle, zaposloucháme se do hudby, která je našemu sluchu příjemná, či si vezmeme do ruky knížku a potichu obracíme stránky. A já se vždy snažím čas kávě věnovat.
 Nesnáším kávu z automatu, nechodím s kelímkem v ruce po chodníku či v obchodním centru, nekupuji si kávu do auta.

Na to mám kávu příliš ráda.Objevila jsem další zdroj dobré kávy, balení 100% Arabiky jsem si objednala a těšila se na umletí prvních zrnek, zasyčení kávovaru, nasávala vůni z  prvního šálku, vnímala jemnou nadýchanou kávovou pěnu. Chuť kávy z Dominikánské republiky předčila mé očekávání.


Přivřela jsem oči a představovala jsem si, že ležím na pláži, nad hlavou mi šustí listy palem, kapky mořské vody mi sprchují tvář, občasný závan větru z mořských vln mi obrací listy knížky, mhouřím oči a najednou si uvědomím při svém lenošení, že je čas na dobrou kávu.

-zdroj Wikipedia -

Otvírám oči a jsem doma v obýváku.
Snít je tak krásné...Vzhledem k tomu, že jsem člověk celkem zvídavý, tak si vždy pečlivě u dovozce kávy čtu o jakou kávu se jedná, z jakých plantáží se dováží, jakou chutí se daná káva vyznačuje.
O této kávě jsem se například dočetla :


Obvykle se káva označuje jako jednodruhová nebo směs. Ve směsi jsou namíchaná kávová zrna z nejrůznějších pěstíren  a zemí. Je to typicky komerční typ kávy pro běžné spotřebitele. Na obalu se o původu kávy a složení směsi nedozvíte prakticky nic. Jednodruhové kávy naopak pochází z jedné země. Ty nejkvalitnější, mezi které patří i café Santo Domingo, pak dokonce z jedné farmy.
Když už se rozhodnete pro nákup jednodruhové kávy, jak poznáte v obchodě tu skutečně kvalitní? Se stručnou informací, že se jedná o 100% arabiku si nevystačíte.  Na trhu existuje řada 100% arabik nevalné kvality. Měli byste vědět, že u těch nejkvalitnějších káv se obvykle uvádí řada informací, které Vám s výběrem pomohou. Jedná se především o region původu, odrůdu, zpracovací proces a chuť. Café Santo Domingo je 100% čistá Arabika, pocházející z horské provincie Rancho Arriba, San José de Ocoa a Hato Mayor. Prémiové kávové třešně jsou pěstovány a ručně sbírány několikrát ročně na úrodné horské půdě v tropických podmínkách typických pouze pro tuto karibskou oblast.

A já mám pro vás malou soutěž.
Pokud se o kávu zajímáte a rádi se dozvíte něco nového, či zajímavého, zkuste se podívat na stránky 
Café Santo Domingo a najděte odpověď na mou otázku :

Jak se jmenuje odrůda zrnkové kávy, kterou firma dováží do České republiky?

Ze správných odpovědí vylosuji dne 8.12.2017 vítěze/vítězku a budete moci využít při  nákupu 20% slevu na celý sortiment kávy.
Slevový kód vám následně zašlu na váš e-mail.

Třeba uděláte někomu blízkému radost pod stromečkem, například
 kávou zrnkovou, mletou, nebo pššš .... vyberete rum :o).

Zkuste ŠTĚSTÍ.
Vždyť čas  VÁNOC se blíží ...

19 komentářů:

 1. Alenko odrůda Barahona..Moc krásný článek o určitě skvělé kávě.Já kafomilka mám své chvilky s vonící kávou také moc ráda.A ráda se dobrou kávou rozmazluji 😊... Přeji ti krásný advent.Z ❤

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hned několik druhů kvalitní mleté kávy. Tou nejlepší je Induban Gourmet. Jde o nejkvalitnější mletou kávu. Molido je pak výběrová jednodruhová arabica
   pěkný adventní čas Alenko ♥
   zb19@seznam.cz

   Smazat
 2. Alenko, taky si kávu vybírám, dělám si francouzské kafe a tam je kvalitní káva zapotřebí. Mám pár svých značek, které kupuji a vždy je to 100% arabica. Měj hezký víkend.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to odrůda Tostado en Grano. Děkuji za soutěž a zdravím. Vroni

  OdpovědětSmazat
 4. Zdravím, moc ráda nahlížím na Váš blog a ráda se zúčastním Vaší soutěže, protože jsem také milovníkem dobré kávy. Jedná se o odrůdu Barahona. HelenaK
  e-mail: avolabulk@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 5. Původně jsem soutěžit nechtěla, protože kávu nepiju. Žádnou, jsem čajová. Ovšem monžost získat slevu na rum - ta mne dostala. Takže se do soutěže hlásím taky
  Odrůda kávy je Barahona - 100% arabica

  OdpovědětSmazat
 6. Tak s kávou to mám jako ty:-)
  Dobrá káva se musí vychutnat:-))
  Hezký advent přeji. Eva

  OdpovědětSmazat
 7. Alenko, mám takovou chuť se zvednout a přes pokročilou hodinu si ještě jedno ristretto připravit... Píšeš o kávě opravdu s láskou a já to skutečně dovedu pochopit a ocenit!
  Na stránky jsem se podívala, odrůda se jmenuje Baranina.
  Měj hezký večer. Helena

  OdpovědětSmazat
 8. Alenko, byla jsem na pláži s tebou :o))) Zaslechla jsi i toho racka?! Naprostý luxus. :o)
  Užívej si své šálky kávy, voní až sem.
  Díky.
  K.

  OdpovědětSmazat
 9. Alenko, kávu mám ráda, moc. Stránky jsem navštívila a četla...Café Santo Domingo je 100% čistá arabika. Jedná se prémiovou kávu odrůdy Baranina.
  Měj krásnou adventní neděli. Jana

  OdpovědětSmazat
 10. Dobrý den. Velmi ráda navštěvuji Váš blog a kávu miluju.Je to odrůda "Barahona"pocházející z horské provincie Rancho Arriba, San José de Ocoa a Hato Mayor v Dominikánské republice. Do České republiky se dostává do 4 týdnů od upražení. Magda

  OdpovědětSmazat
 11. Alenko, sleduji tvůj blog od doby, kdy jsem od tebe dostala knížku v knižní výměně a vždycky se těším na nový příspěvek :o) Ráda se zapojím do slosování. Jedná se o úžasnou voňavou kávu odrůdy Barahona.
  Přeji krásné adventní dny, Vlaďka

  OdpovědětSmazat
 12. Alenko, krásně nafoceno, z foteček čiší pohoda, klídek... :-) Odrůda se jmenuje Barahona, jak jsem se dočetla na stránkách prodejce.
  Přeji pohodový předvánočn čas. Dáša

  OdpovědětSmazat
 13. Jedná se prémiovou zrnkovou kávu odrůdy Barahona pocházející z horské provincie Rancho Arriba, San José de Ocoa a Hato Mayor v Dominikánské republice.
  Přeji krásné dny provoněné kávou :-)
  mirvas@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 14. Milá Alenko, je to odrůda BARAHONA, čekám na balíček s kávou, kterou jsem si objednala, už se moc těším na dobrou kávičku. Měj krásné adventní dny. Jarmila

  OdpovědětSmazat
 15. Ahoj Ali. Kávu znám, kupuji a všem doporučuji. Právě dnes mi přišla nová zásilka. Krásné dny s kávou přeji. Jarka
  jarca.p@email.cz

  OdpovědětSmazat
 16. Ahoj Ali. Kávu znám, kupuji a všem doporučuji. Právě dnes mi přišla nová zásilka. Krásné dny s kávou přeji. Jarka
  jarca.p@email.cz

  OdpovědětSmazat
 17. Dobrý večer, kávičku mám moc ráda, a proto se zkusím zapojit do soutěže.Jedná se o odrůdu Barahona.konecnamirka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 18. Je to 4 roky co jsem milému darovala moka konvičku a od té doby je v každodenním provozu. Ta chuť je nesrovnatelná a instant už nemá šanci :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála