úterý 21. listopadu 2017

TIPY NA DÁRKY...

pro děti, které se jako každý rok nejvíce z  nás všech na Vánoce těší.

To těšení, ta radost, to vše děti dají nejvíce najevo a proto mne také ohromně baví vymýšlet dárky pro naše děti v rodině. Avšak nesmím nic háčkovat, ani plést. Jsou příliš chytří a dobře znají mé koníčky :o). Jedině Jonáška bych ještě obloudila, tomu je 3,5 roku.

Nikdy nenechávám vymýšlení a nakupování na poslední chvilku, začínám již v září a tak i letos mám většinu dárků již doma.
Ráda se s vámi dnes podělím o pár tipů na dárky knižní.

Vždy kupuji dětem knížky. Za jedno mám knihy moc ráda (to o mne již víte), za druhé se snažím, aby knížky byly součástí jejich dětství. Vím, že konkurence v počítačových hrách na tabletech je ohromná, ale já na to nehledím.

Pro našeho nejmenšího.
Miloš Kratochvíl a jeho dětské příhody nikdy nezklamou.
Nádherné ilustrace Markéty Vydrové.





Výběr pro holčičky nebyl snadný, jedna čte sice hodně,  ta druhá se se čtením hodně pere, moc jí to nebaví, tak snad jsem při výběru nesáhla úplně vedle.

Ta, co moc ráda nečte, je občas jako kluk - do všeho jde s vervou a tak příběh party Zlobilek od Martiny Drijverové by se jí mohl zalíbit. A opět překrásné ilustrace Markéty Vydrová.




A pro čtenářku a milovnici zvířátek jsem vybrala příběh také od Miloše Kratochvíla-
A jak jinak, ilustrace Markéty Vydrové.



A zbývá mi knížka pro našeho nejstaršího vnuka. 
Měla jsem připravené určité tipy, s kterými jsem šla do Knihkupectví, bohužel jednu zrovna neměli v obchodě a další se mi po prohlédnutí moc nelíbily. Povídala jsem si s prodavačkou o knížkách, že preferuji české autory, o dětech, o jejich zájmech a ona najednou sáhla do regálu a vytáhla knížku s tím, že sice není od českého autora, ale třeba by se mu zrovna mohla líbit.
Čtu název a začala jsem se usmívat.
Minecraft je počítačová hra, o které mi neustále něco povídá a já vždy odvětím, že vůbec nevím o čem mluví, že to neznám a celkem mne to ani nezajímá :o) (asi bych neměla být takový velký odpůrce počítačových her).
V mžiku jsem přehodnotila své rozhodnutí ohledně knížky pro něj.
Vím, že touto knížkou mu udělám velikánskou radost.
A o to přeci nám dospělým jde, aby pod stromečkem byly balíčky, které po rozbalení rozzáří jejich oči a přivodí ten nádherný pocit radosti.




Příště vám nabídnu další tipy na dárky pro děti.

A já knižní dárky mohu již zabalit ...


27 komentářů:

 1. Álo, krásné tipy na knihy. Já bych je brala hned! Ale už mám také nakoupeno, loni měly vybrané knížky obrovský úspěch u dětí i manžela, který také předčítal. U nás máme hodně rádi takové "dobrodružné příběhy ze života" - ano, je to (zdánlivě) neskloubitelná kombinace :-) Ale píšu si do deníčku jako tipy k nákupu pro další vhodné příležitosti .-) Mimochodem, nemáš náhodou nový font? Tohle skoro psací písmo se mi moc líbí. Měj se krásně - k Tvému "válčení" s lapačem se ještě ozvu .-) Pa A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mé srdce knihomolky u každé knížky jásalo a doufám, že si knížky s nimi řádně prohlédnu, či počtu :o).
   Aničko konečně jsem našla písmo skoro psací, ano je nové. A k lapači budu vděčná za radu.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 2. Akenko,knížky nesmeji ani u nas chybět!I kdyz velky čtenář je jen babička,ja a Šima.Nejvic ho zajimaji auta,takze Doprava od Larrouse ho snad nezklame.Jinak Zlobilky i Nezbedniky doma mame ještě od dcery,ktera skoro necte:-( Ale tyhle knizky se ji moc libily!Mej pekne úterý! P.s.U nas se opet marodi:-o

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já čtu hodně, z našich tří kluků žádní velcí čtenáři nejsou a manžel celé dny louská papíry, tak knihu vezme do ruky jenom na dovolené a o Vánocích :o).
   Náš Jonášek marodí již třetí týden, pořád kolem dokola - to je tak když do školky ráno vezmou i nastydlé děti, chytnou to okamžitě i ty zdravé.
   Ilonko tak ať se marodovi daří lépe.
   Ála

   Vymazat
 3. Taky hodně kupuji knížky, ale s pěknými ilustracemi - tohle je opravdu děsné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vám se ilustrace Markéty Vydrové nelíbí?
   Ála

   Vymazat
  2. To bude asi otázka vkusu každého, označit je však jako "děsné" mi přijde hodně přehnané...osobně je hodnotím jako mimořádně vydařené :-)

   Vymazat
  3. Aničko, mám stejný názor :o) jako ty...

   Vymazat
 4. Ali, nakoupila jsi moc pěkné knížky a vnoučátkům udělají určitě velkou radost.
  Naše Eliška má taky strašně ráda knížky, vždy když přijede , tak je babi číst a už si chystá knížky. A tak mám při taky připravené knížky a jednu i pro tu menší princeznu, té dcera taky čte pohádky.
  Ali, měj se krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snažím se vybírat trochu humorné knížky, zjistila jsem, že je baví. Čtení před spaním těm malým, to je nejlepší chvíle. Muž sice nerad, protože u druhé stránky začal klimbat a děti ho opravovaly co to prý čte :o).
   Pěkné dny Jani.
   Ála

   Vymazat
 5. Álo, díky za inspiraci. Jedna knížka je zajímavější než druhá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se také ráda nechávám inspirovat. Od Miloše Kratochvíla loni nadělil Ježíšek Modrého poťoucha a měl u vnuka úspěch.
   Pohodové dny Diano přeji.
   Ála

   Vymazat
 6. První tři knihy znám, děti měly všechny půjčené z knihovny. A Zlobilky si dcera vybrala k narozeninám. Od M. Drijverové čte moc ráda a nejraději má Sísu Kyselou. Ať se Ježíšek líbí!
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad jsem vybrala dobře Zuzko. Tvé děti je četly a asi se jim líbily. Ta poslední kniha sice není úplně dle mého gusta, ale vím, že vnuk tuhle kostičkovanou počítačovou hru miluje a jsem přesvědčená, že bude nadšený. Uvědomila jsem si, že můj vkus ohledně dětské knihy, nemusí korespondovat s jeho očekáváním :o)) a tak jsem to při rozhodování zohlednila.
   Zuzko měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 7. Super tipy,jedna knížka hezčí než druhá.Taky mám v plánu podporovat u naší Lolinky čtenářství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem moc ráda, že máme dostatek výběru mezi našimi českými spisovateli dětských knížek. Z toho jsem opravdu nadšená.
   Tak Evi podporuj, podporuj.
   Ála

   Vymazat
 8. Alenko, jak Miloš Kratochvíl, tak Martina Drijverová jsou opravdu skvělí autoři. Knížka je prostě knížka!
  Dobře si nakoupila!
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to také Helenko myslím. Jejich příběhy jsou prostě čtivé :o) a zájem dětí o tyto knížky to jenom potvrzuje.
   Pěkný večer také přeji.
   Ála

   Vymazat
 9. I já v knihkupectví strávím dost času....čteme a čteme, zatím Budulínka, Cipíska, Traktůrky atd. Kupuju, balím a těším se, moc. Měj se hezky. J.

  OdpovědětVymazat
 10. Nemůžu si pomoct, ale knihy k Vánocům prostě patří! Taky je ráda naděluji a ještě raději je dostávám:-). Vybrala jsi moc pěkné kousky a obdivuji Tě, že jsi s dárky tak kupředu.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako malá jsem si nedovedla představit, že bych pod stromečkem nenašla knížku, to bych snad obrečela :o). Dárky už mám skoro všechny doma, některé ještě musím vytvořit jehlicemi a usilovně na nich pracuji.
   Pěkné dny Henrieto.
   Ála

   Vymazat
 11. Tak pro mne tyhle tipy zatím nejsou - nemáme v rodině aktuálně odpovídající věkovou kategorii. Jinak se mi ale knížky líbí, vybrala jsi dobře.
  U nás taky pod stromečkem nesmí kniha nikdy chybět. zatím mám jen jednu - pro maminku. Měla jsem vybráno i pro manžela, ale on mi ten titul koupil k svátku ("francisovky" máme prostě v oblibě oba), tak musím vybírat nanovo.
  Také jsem zaznamenala nový font (a přiznám se, že se mi to psací písmo nějak hůř čte... :-( )
  Hezký večer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však o tu možnost zajisté nepřijdeš a jednou vybírat budeš Stáňo :o). S tím písmem - já mám pocit, že jsme si všichni odvykli číst psané písmo, kdo dnes píše ručně třeba dopisy? A počítač za nás vše napíše... Vždyť nově zaváděný typ písma ve školách Komenius se skládá z nespojovaných písmenek, vypadají jak tiskací.
   Pohodové dny.
   Ála

   Vymazat
 12. Prima knížky jsi vybrala. Moje vnoučata jsou už těmto titulům odrostlá, ale když jsem v knihkupectví ráda do těchto dětských knížek nahlížím. Taky to mám tak, že Vánoce bez knížky si představit neumím.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těm malým se dětské knížky vybírají dobře, těm odrostlejším to bývá trochu horší, oni již na čtení čas moc nemají. I když náš prostřední syn mne nedávno překvapil, že si u nás "vypůjčil" nějaké knížky.
   Hani, ať se ti daří.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála