sobota 28. října 2017

PŮLNOČNÍ RŮŽE...

je další knihou autorky
Lucindy Riley.

A opět nezklamala.


Anotace:

Román Půlnoční růže líčí osudy čtyř generací, jeho děj provádí čtenáře pohádkovými paláci indických mahárádžů i velkolepými panskými sídly anglické šlechty, od idylických časů starosvětských pořádků před první světovou válkou až po hektickou globální společnost moderní doby. Na pozadí dějin sleduje pozoruhodný život krásné a inteligentní Indky Anahity. Anahita pochází z urozené, ale zchudlé indické rodiny. V dobách, kdy Indie bývala britskou kolonií a všechno britské bylo předmětem toužebného obdivu, se Anahita spřátelí s bohatou princeznou Indirou, a jako její společnice ji krátce před vypuknutím první světové války provází do Anglie, kde obě dívky nastoupí na dívčí internátní školu. Tam se Anahita seznámí s mladičkým Donaldem Astburym, jediným dědicem panství… Osmdesát let poté přijíždí na panství Astbury točit historický film mladá americká herečka. Aby na chvíli unikla slídivým očím bulváru, ubytuje se na panském sídle uprostřed odlehlých vřesovišť Dartmooru. Tam se nečekaně objeví i Anahitin pravnuk, který pátrá po minulosti svých předků. Spolu začínají odhalovat temná tajemství rodu Astburyových, která dosud visí jako kletba nad životem jejich jediného žijícího potomka…Vyprávění Anahity, prababičky Ariho, který po její smrti pátrá dle odkazů v jejím deníku, začíná v roce 2000 v Indii. Je jí právě sto let a ví, že její dny se chýlí ke konci. Při oslavě svých narozenin právě jemu předává příběh svého života, který sepsala pro svého ztraceného prvorozeného syna Moha. I když jí v Anglii předali jeho úmrtní list, nikdy neuvěřila v jeho smrt. Do Anglie, kde zažila svou jedinou velikou lásku, ale také plno smutku a neštěstí, se však již nikdy z Indie nemohla vrátit, aby sama pátrala.Ari se po velkém váhání, po deseti letech od její smrti, vydává do Anglie a ocitá se na panství, kde podle deníku měla žít jeho babička. Seznamuje se zde s Rebekou, americkou herečkou, která přijala roli ve filmu, který se natáčí na zdejším panství. Oba se spřátelí a společně pročítají zápisky v deníku. A pomalu  začínají odhalovat tajemství. Proč je lord Anthony, poslední potomek, tak zatrpklý, osamocený? Panství je zadlužené a on se snaží získat finance na opravy i tím, že připustí natáčení v této lokaci. Avšak přítomnost Rebeky začíná odkrývat jedno tajemství za druhým a postupně jejich kroky následné situace vygradují. Proč je lord tak fascinován podobou Rebeky s Viktorií? Jak zemřel Moha? Zemřel opravdu? Co se stalo Viktorii a Donaldovi? Jejich smrt dělí jenom pár dnů od sebe. A kdo za všemi tajemstvími, tragédiemi vlastně stojí v pozadí?Opětovné propojení minulosti a současnosti v tomto příběhu čtenáře neustále drží v napětí a zvýšené touze všemu přijít na kloub.

A to se mi moc líbí...6 komentářů:

 1. V pondělí jdu do knihovny, tak dopisuji na seznam. I když mám před sebou úkoly, které musím do Vánoc splnit, tak i na knížku si čas udělám.
  Klidný víkend, Alenko! I když předpověď počasí o klidu není.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani také si na knížky vždy čas ráda udělám.
   U nás víkend bude zřejmě ve znamení deště a zatažené oblohy.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 2. Už si píšu na seznam knih k přečtení. Vypadá to hodně zajímavě. Díky za tip. Přeji krásný zbytek víkendu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baví mne to prolínání přítomnosti s minulostí a tajemství kolem opředená...
   Pěkné čtení Evo a krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 3. Knížka je moc hezká, čtivá a ten příběh. Blížím se ke konci, jsem zvědavá, jak to dopadne. Určitě to nebude poslední kniha od této autorky. Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím mne žádná z jejich knih nezklamala. Nyní čtu Sedm sester, první díl. A opět se příběh poutavě rozbíhá.
   Majko hezké dny.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála