pátek 13. října 2017

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA...

ke které se obracíme nyní s mou neteří v případě jejích kožních problémů, ekzémů a hledáme, zkoušíme. 
Kožní specialisté zvolí mast a buď zabere, zasažená místa se zklidní, nebo nezabere, předepíší jinou. Málokterý chce jít do hlubšího vyšetření (asi je příliš drahé) a hledat příčinu, občas se stane, že nechtějí napsat větší balení, protože za daný měsíc mají překročený limit.
To vše zažívá má neteř, která již od dětství trpí těmito problémy a ve svém životě mívá proměnlivé období, kdy jsou její ruce, které má zasažené nejvíce, v pohodě, s obdobím, kdy jí praská kůže až do krve. Nehty již začíná mít značně zdeformované. 
Navštívila již za svůj život mnoho různých kožních lékařů. 
Obrátila se i na jednoho léčitele, který jí zjistil plísně v těle a sdělil jí, že je potřeba hlavně vyčistit organismus. Popíjela poctivě jeho čaje, potíže se tehdy velmi zlepšily, ale bohužel tím, že dotyčný je jiné národnosti, přijíždí do Čech (přímo do našeho města) pouze několikrát v roce, neteř nebyla trpělivá a jím navrhovanou další léčbu z jeho namíchaných směsí bylin vlastně 
nedotáhla do konce.
To jí tak trochu zazlívám.
Nyní se souhrou okolností dostala do péče jedné paní doktorky, která se přímo zhrozila jejího stavu, divila se jí, že vůbec chodí do práce. Chválu si zaslouží za to, že okamžitě nechala udělat odběry a zjistila - plíseň v těle. Okamžitě nasadila kortikoidy, další mastě, chtěla vystavit neschopenku na 3 měsíce a doporučovala jí, že by i měla změnit zaměstnání.
Nějak nepochopila, že problémy má neteř již od dětství, že pracuje v ústavu pro mentálně postižené, kde je naopak obzvláště skoro sterilní prostředí, jak se tam dbá na čistotu a že nemůže ze dne na den kvůli kožním problémům přestat chodit do práce i vzhledem ke službám a už vůbec neví, jakou vhodnou dle paní doktorky, a kde blízko bydliště, by vůbec práci našla. 
Paní doktorka byla nerudná, strohá, až prý skoro zlá a mou neteř naprosto psychicky rozhodila, což v těchto případech také není dobré. Klid a pohoda jsou potřebné i pro lepší hojení potíží.
Našla jsem ve svých bylinkářských knihách bylinky, které by mohly pomáhat a radila změnit jídelníček, zaměřit se na přírodní kosmetiku.
A zajely jsme spolu rovnou do nedaleké Mýdlárny Rubens, kde se specializují na vše přírodní, mají letité zkušenosti, svou nabídku produktů rozšiřují.
Mýdla, mýdlové drti na koupání, bylinné oleje na zvláčnění pokožky, masti na promazávání, tuhý šampon na vlasy, kondicionér na lepší rozčesávání, to vše jsme vybraly.
Přikoupily jsme i kokosový olej.
Poté zajely k panu Grešíkovi pro bylinky na popíjení čajů.
Přídavkem jsem jí půjčila Kuchařku ze Svatojánu pro změnu jídelníčku.
Sama jsem velmi zvědavá, zda uspějeme.
Hlavně ona.

A já si tam vybrala také.
Přeci neodjedu s prázdnou, že?

Přírodní balzám na rty - novinka

Během zimy trpím na vysychání kůžičky kolem nehtů, hlavně když jsou mrazy a tak si budu dělat mýdlovou lázeň.


  Ráda vidím, jak se Mýdlárně Rubens daří, jak se jim vrací stálí zákazníci a přicházejí další, jak s nadšením o svých produktech povídají, jak se snaží poradit a pomoci.
A jak to u nich voní!!

Tam se opravdu ráda vracím...
14 komentářů:

 1. Milá Alenko,
  kožní problémy jsou dle mého názoru nemocí dnešní doby !
  Já sama mám lupénku už od puberty, vitiligo prakticky od narození, boláky se mi také dělají na obličeji, pupínky na krku,v zimě mi praská do krve kůžička kolem nehtů... muž má dermatickou seboriózu a Šíma atopický ekzém :-o
  Teď ho měl po celém zadečku, prakticky jednu červenou skvrnu, kdy se mu postupně sloupávala celá kůže a praskala mu také do krve :-o
  Kožní doktorka se svou 35 letitou praxí na to také koukala!
  Příčina neznámá :-o
  Vyzkoušeli jsme už také dost mastí, krémů, a že by něco zabíralo na 100 % to fakt ne!
  Vím, že kůže je odraz těla, psychiky, střev,...snažíme se žít co možná nejvíce bez chemie, berviv, éček,ale,...
  Jinak mýdlárnu Rubens a i ubytování si moc chválila má kamarádka Alenka, také blogérka.
  Byla tam mužem v létě na kolách a přivezla mi od nich domácí meduňkové mýdlo :-)
  Měj krásný slunečný víkend!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šímu teda fakt lituji, musí to být hrozné!! A co praní prádla? Prací prostředky jsi určitě také zkoušela vyměňovat...
   Dneska jsem dostala typ na - Caprilová kyselina. Vůbec zatím netuším co to je, budu pátrat, ale paní co mi ten typ dala má výborné zkušenosti, vyléčila si prý mykózy. TAk nevím, ale je to opravdu jako boj s větrnými mlýny. Těžká daň za žití v moderní společnosti plné chemie.
   Růžová je opravdu roztomilá vesnice, která se čím dál hezčí.
   Ilonko přeji poklidné a pohodové dny a Šímovi již žádné další ataky.
   Ála

   Vymazat
  2. Tak jsem zjistila, že to mám špatně opsané - Kaprylová kyselina je správně, pomocí ní se užíváním organismus čistí od plísní, další informace lze najít na internetu...

   Vymazat
 2. Milá Alenko tebou popsané problémy znám až moc dobře. Celý svůj život trpím atopickým ekzémem..Jako malá jsem ho měla na celém těle a prohlášení pánů doktorů,že se mi to v pubertě ztratí se nevyplnilo.Ekzem se mi přesunul na dlaně a prsty.. a tam zůstal dodnes.Za svůj život jsem vyzkoušela opravdu vše co se dalo... Kortikoidy používám pouze v nouzi nejvyšší.Pokud jsem psychicky v klidu používám jen masti ( nejčastěji kozí) na promaštění.Je pravdou, že moře mi vždy zaručí na deset měsíců klidné ručky...O mýdlárně Rubens jsem již slyšela a opravdu mne láká udělat si voňavý výlet..
  Držím palečky v boji a přeji krásný víkend.Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neteř má také zasažené dlaně a prsty, nehtová lůžka. Kortikoidy jsou těžká zbraň, která ale bohužel jenom tišší bolesti, hojí na chvíli a pak se vše vrací zpět. A ty vedlejší účinky jsou tragické.
   Zdeničko, kdyby si náhodou plánovala výlet do tohoto kraje, dej mi vědět a mohly bychom se potkat na malou kávu a seznámit se :o)) osobně.
   Měj se moc hezky.
   Ála

   Vymazat
  2. Jů Alenko to bych byla moc ráda a už teď se těším😉..Z❤

   Vymazat
 3. Dobrý den, můj muž též trpěl atopickým exémem od dětství. Pak mě kolegyně z práce přivedla ke gelům z aloe vera od firmy LR. Vypil dvě dávky po šesti lahvích. Už je to 4-5 let a má naprostý klid. Jeho kolega v práci trpěl ještě horší formou a stejná dávka mu pomohla a je čistý. Nechtěla bych, aby to vyznělo jako reklama, ale opravdu i přes vyšší cenu produktů to stálo za to. Takže to berte jako dobrou vyzkoušenou zkušenost a radu. Jinak přeji hodně sil a úspěchu v léčbě a pěkné dny.
  Hana B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Hanko za typ, pohledám. Neberu to jako reklamu, ale snahu pomoci a poradit, za to jsem moc ráda a také kvůli tomu jsem to i napsala zde na svůj blog. Tak ráda bych své neteři pomohla...
   Přeji krásný víkend.
   Ála

   Vymazat
 4. Alenko, tohle je opravdu trápení, moc držím palce, myslím, že jste to vzaly za dobrý konec!
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je a bývá i bolestivé, rány na prstech jsou do krve popraskané. A ženská - v kuchyni aby pracovala v rukavicích? Jsou to zapeklitosti... Ale jak vyčistit organismus od plísní žádný doktor jí zatím neřekl. Tak budeme zkoušet co se dá.
   Helenko, pěknou sobotu.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko, moc držím palce, aby se vše zhojilo. S kůží bývá občas trápení a vím, o čem píšu. Sama mám citlivou pokožku a tak mažu a mažu a mažu :o)...Měj se moc krásně. Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to běh na dlouhou trať a ona hlavně potřebuje nejdříve očistit organismus. Už podruhé jí bylo řečeno, že má v sobě plísně. A od toho se vše odvíjí.
   Inko, maž a maž, zkus i oleje, nejenom krémy. Na e-shopu Mýdlárny Rubens je mají také.
   Pěknou sobotu.
   Ála

   Vymazat
 6. Alenko, já sama žádné takové zkušenosti nemám, ale musí to být každodenní trápení. Přeji, ať se léčba povede a je líp.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já také ne, ale když vidím ty její ruce, tak jsem nešťastná s ní. Ona si také musí srovnat i vše v sobě, být trpělivá, vytrvalá, změnit jídelníček. Tak uvidíme. Snažím se jí co nejvíce podporovat i slovně.
   Marti, měj hezký den.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála