sobota 14. října 2017

POMAZÁNKA Z FAZOLÍ...

Navy s domácími bulkami ze špaldové mouky.
Zdravá večeře.Fazole Navy vyniká jemnou chutí, je skvělým zdrojem bílkovin a zároveň obsahuje hodně vlákniny. Rozmixováním uvařených fazolí navy spolu s olivovým olejem a kořením si připravím vynikající pomazánku, která může mít pokaždé jinou chuť. Záleží jaké další přísady zvolím.

Stačí dvě hrstičky fazolí.


Pomazánka je naprosto skvělá.

Další změny v našem jídelníčku.

Luštěninové pomazánky ...16 komentářů:

 1. Tak jednoduché a určitě dobré. Stále se mám čemu učit, učit a učit. Někdy mám pocit, že nějak ty domácí pokrmy točím kolem dokola beze změny. Takže pomazánku zcela určitě zkusím. Já už předem vím, že si pochutnám, pro pána domu to bude překvapení :-).
  Hezký víkend, Alenko!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani,právě proto zkouším nové a nové věci. Když už vařím každý den (většinou), tak ať mne to baví a právě netočím na sporáku kolem dokola pár obvyklých jídel. Hlavně chci dostat do našeho jídelníčku spoustu zdravějších jídel. Hledám inspiraci hlavně v Kuchařkách ze Svatojánu, ve Staročeské kuchařce. Maso zařazuji do naší stravy mnohem méně než dříve. A manžel je naprosto báječný, vůbec nemrmlá :o)))). Ony ty novinky jsou vážné výborné, chutné.
   Pěknou sobotu.
   Ála

   Vymazat
 2. Pomazánka vypadá skvěle, určitě vyzkouším. Alespoň změna mezi našimi oblíbenými rybičkovými, vajíčkovými a česnekovými :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobré je na pomazánku přidat na tenká kolečka pokrájenou červenou cibuli či doplnit čerstvým rajčetem, salátovou okurku. Variant mnoho :o).
   Pomazánky jsou skvělá věc!!
   Ála

   Vymazat
 3. Vypadá to zajímavě - kombinace sušená rajčata + česnek by mohla chutnat aspoň mne. Manžela si myslím na tyhle pomazánky nepřesvědčím (aspoň zatím ;-)).
  A domácí bulky vypadají jak z pekárny (jen chutnat budou určitě líp :-))
  Hezký večer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslela jsem, že manžel ač luštěniny rád, třeba k ní cestu nenajde, ale překvapil mne a já ho brzy překvapím zase nějakou další novou pomazánkou :o). Ty domácí bulky, či housky, na rozdíl od kupovaných vydrží i tři dny chutné. Ale u nás vydrží maximálně do dne druhého :O)).
   Ála

   Vymazat
 4. Alenko, tak tuto pomazánku určitě vyzkouším, fazole a sušená rajčata už mám na seznamu. Děkuji za recept.
  Přeji fajn neděli. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě budu zkoušet pomazánky další a budu zde referovat :o)) Dášo.
   Prima neděli.
   Ála

   Vymazat
 5. Alenko tak tuto dobrůtku neznám,ale i my máme pomazánky v oblibě. Moc ráda zkusím. Děkuji ti recept. Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Faktem je, že i u nás se dělají pomazánky klasické - tvarohová, sýrová, rybičková, vajíčková, mrkvová s celerem a sýrem. Takže přijdou vhod i pomazánky nové.
   Zdeničko měj hezkou neděli, snad nemáš službu.
   Ála

   Vymazat
 6. Můj mlsný muž je pomazánkový...takže Alenko, Tvůj recept vyzkouším, protože jsem tuto pomazánku ještě nedělala a vypadá zajímavě. Krásný den!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že pomazánky hodně zpestří jídelníček, naši kluci dodnes milují ty, které jsem často dělala když byli malí. Večeře byla natošup hotová :o). A luštěniny jsem vždy vařila jenom jako hlavní jídlo a pomazánka z nich mne ani nenapadla.
   Pěkný den Diano.
   Ála

   Vymazat
 7. Se sušenými rajčaty má luštěninová pomazánka určitě skvělou chuť. Výborný nápad, který ráda vyzkouším. Sušená rajčata mám ráda, neboť zpestří každé jídlo.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Henrieto, sušená rajčata pomazánce dodala skvělou chuť.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála