pondělí 6. února 2017

CESTOU BÍLOU ...

jsme kráčeli o víkendu naším okolím a povídali si.

Všude nás stále ještě obklopuje sníh a kameny v říčce měly ledové čepice.Nikde žádný náznak, že by slunce přebíralo nadvládu.


Ve vzduchu není cítit jarní závan, kdepak, žádná vůně předjaří se nekoná.


Příroda spí a odpočívá. Zatím je stále ještě zimní čas.A sluneční paprsky jen velmi zvolna, pomalu, zahřívají sněhové závěje.Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Lucius Annaeus Seneca


Na fotkách je znát, že jeden zamrkalo slunce, další den bylo opět
pošmourněji.

Těším se na vše, co s končící zimou přijde.

Barvu bílou nahradí zpočátku zelená barva rašících listů a tu doplní za krátký čas záplava všech možných odstínů barev kvetoucích jarních rostlin.

No, nebude to nádhera ? ...

10 komentářů:

 1. Ali, zrovna včera jsem si volala s mamkou, rodiče mají domeček v Českých Budějovicích, a ta mi básnila, jak je u nich krásně, po sněhu téměř ani památky a že by si nejraději vzala kafíčko do pergoly na zahradu. :-) A přitom u nás všude sníh, venku pošmourno, zataženo, mlha.... Takže u nás to jarně bohužel také nevypadá. :-)
  Vaše prochajda musela být fajn, i když byla ještě plná sněhu. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si Lucko, že si sněhu ještě užijeme celý únor, hlásí mrazy další. Už si to doma zpestřuji alespoň kyticemi tulipánů "o). Ale zahlédla jsem v ulici pomalinku pučící kočičky!!! Až vysvitne zase slunce, nafotím je.
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat
 2. U nás už sluníčko sem tam ukázalo drápky - sníh tál docela rychle. Aspoň poku může zpoza okna posoudit - ven jsem se díky neschopence nedostala. Vzhledem k tomu, že se má zase ochladit, je škoda, že tálo - bylo by lepší, kdyby vydržel sníh, než když zmrzne roztálá břečka. Ale co se dá dělat...
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás začalo kapat ze střech, na kterých je pořádná vrstva sněhu. Jen doufám, že to nezhukne všechno najednou dolů :o)).
   Měj se Stáni hezky.
   Ála

   Vymazat
 3. Alenko krásnou procházku jste měli.Když vysvitne slunko je vše tak nějak veselejší viď. U nás je už několikátý den pošmourno a sníh taje.. Ale když slunko vysvitne opravdu je to o krok blíž k jaru. A musím říct, že se už na něj moc těším.Krásné dny přeji. Z.❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mé myšlenky se také již začínají obracet k jaru. Paní Zimu však musím pochválit za letošní krásy, které nám po letech opět dala - i když vím, že na silnicích to je vždy spíš problém než radost...
   Měj se Zdeni krásně.
   Ála

   Vymazat
 4. Já se taky těším na sluníčko, ale stejně miluji ten zimní plášť. Obzvláětě když zasvítí sluníčko a sníh se krásně třpytí....

  Narozeninová giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono opravdu každé roční období má své kouzlo. Člověk by to tak měl vzít a užívat si i když je mu třeba zima :o)))).
   Ála

   Vymazat
 5. Nádherné fotky, Alenko!
  A moc gratuluji manželovi, táta byl rybář tělem i duší, celé dětství jsem chodila na žížaly :o)
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Helenko, testuji nový fotoaparát, tak se sžíváme.
   Já se docela těším až na ty ryby začne jezdit, občas se mu přifařím, dokážu být potichu :o))).
   Měj se hezky.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála