čtvrtek 14. ledna 2016

NÁVŠTĚVY U PANA GREENA...

 je název divadelního představení,
které jsme navštívili v pondělí.

Dvě hlavní role :

Stanislav Zindulka
Matěj Hádek

Musím napsat dvě hlavní role, neboť oba byli tak skvělí, že
po skončení hry celé divadlo vstalo a nadšeně tleskalo.
Emoce byly veliké.
Příběh o setkání stárnoucího vdovce a mladého muže.
Příběh o životních omylech a úskalích.
Příběh o víře, která ublížila.
Příběh o porozumění a vzájemné lidskosti.
Příběh ze života.


 
 - citace z programu -


Pan Green a Ross Gardiner jsou dvě postavy, které by se jinak nesetkaly. Dohromady je svede automobilová nehoda a to navždy změní jejich životy. Mladý, pohledný a úspěšný manažer Gardiner srazí autem chudého, ortodoxně věřícího a osamělého starého pana Greena. Za trest mu pak musí poskytovat sociální služby, nakupovat, nosit léky a uklízet. Oba rozdělují dvě generace a co začíná jako komedie kontrastu kultur, vyvíjí se ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy, ale též vyplouvají na povrch různá tajemství.
Hru režíruje Vladimír Michálek.
Návštěvy u pana Greena napsal jeden z nejhranějších světových autorů současnosti Jeff Baron. Hrají se až tři stovky jeho inscenací a to ve 22 jazycích a 38 zemích.

Hra byla navržena na ceny Drama League Award (New York), ACE (Buenos Aires), Molierovu cenu (Paříž) a získala ocenění za nejlepší hru v Řecku, Izraeli, Uruguayi, Turecku, Chile a Německu a cenu Kulturpreis Europa.
Výtečný S. Zindulka, jehož výkon patří v letošní sezóně mezi TOP. Dovedl úžasně měnit nejrůznější tváře své figury, po celou dobu zůstával v roli pana Greena naprosto přirozený a skvěle vypodobnil všemožné vrtochy staříka. Výborně mu sekundoval M. Hádek. Jeho role nepatří k nejjednodušším a nejvděčnějším. Inscenátoři spolu s herci přesně naplnili anotaci, která zní: Jedná se o legrační i dojímavý příběh lásky a odpuštění. Pokud se vypravíte na "Pana Greena", čeká vás jedinečný divácký zážitek. Ještě několik dní mi v hlavě pulsovaly myšlenky, které
navazovaly na tento příběh...

 

4 komentáře:

 1. Alenko, jenom o tom píšeš a říkám si jak to muselo být krásné představení. Návštěva divadla, ať už malého, velkého je pro mě takový malý svátek...
  Měj se fajn. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Jarko, to teda bylo. Snažíme se divadelní představení navštěvovat jednou v každém měsíci, sice musíme pár kilometrů do divadla zajet, ale máme to rádi a vždy nás to obohatí.
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat
 2. Alenko, jen tady tiše závidím! Měla jsem loni lístky a kvůli pracovní cestě jsem je přenechala...
  Věřím, že ten zážitek v tobě doznívá ještě teď.
  Hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ó tak to je škoda Helenko, že ti návštěva divadla nevyšla. Třeba se poštěstí jindy, určitě se bude hrát dlouho, stojí to za to.
   Měj krásné dny.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála