čtvrtek 7. ledna 2016

BÍLÁ MAGIE...

... kouzla pro každý den.
- Ileana Abrevová -
 
Malá, útlá knížečka si našla své místo v mé knihovně,
do které občas zařadím něco mimo beletrii či knihy naučné, cestopisné.
Ono neuškodí někdy také zapřemýšlet zda je něco mezi 
nebem a zemí.

Minulý můj příspěvek byl o svíčkách a mne napadlo využít tuto knížku
pro malý seriál o svíčkách a kouzelných rituálech.

Úryvky z knihy :

Úvod

Rituály a magie řídily každý krok, každou myšlenku či čin v životě našich předků. S nimi byl spjatý čas uctívání, čas oslav související s ročními cykly setby a sklizně a po nich nazvaný.
Nyní, po mnoha staletích, už rituální magie dávno nehraje tak významnou roli. Stále existuje jakási podstata, kterou nazýváme - esencí - a ta přetrvala po generace v jednotlivých rodinách.
Každé pokolení předává tomu následujícímu něco posvátného : třeba tajný recept, který nikdo nezná, modré oči po prarodičích, kudrnaté vlasy z matčiny strany nebo způsob chování jednoho z rodičů.
V této knize se s vámi podělím o svá nejtajnější rychlá kouzla.
Žijeme ve světě rychloopraven. Na všechno existuje nějaká rychlá náprava - nakonec si uvaříme kávu nebo si dáme něco k zakousnutí. Lidé se běžně stravují ve fastfoodech.
Máme sotva čas sami na sebe, natož na svoje rodiny nebo přátele. Domlouváme si schůzky pouze nakrátko, abychom vůbec stihli zaskočit s někým na oběd nebo společně mohli promluvit pár slov.
Většinou jsme již téměř zapomněli, jak vypadá osobní, rukou psaný dopis. Místo nich dostáváme chladné e-maily na obrazovky svých počítačů. Úspěchy slaví seznamování se po internetu, a tak jsou i milostné dopisy hudbou minulosti.
Z odosobněných textových zpráv se dozvídáme informace o novém zaměstnání, narození dítěte nebo dokonce o něčím úmrtí. Důvěrné vztahy, jak kdysi existovaly, se dávno vytratily; nyní vládne "www".
Čas nezastavíme, i kdybychom si ho sebevíc přáli zpomalit. Proto musíme také v magické oblasti držet krok s rychlým během života.
Rychlá kouzla - prováděná "za pochodu" - nepoužívají žádné rituály, zato uplatňují vizualizaci. Pozitivní vizualizace umí zázraky. Vesmír ví, v jakém shonu žijeme, a dovoluje nám proto rychle pracovat i v oblasti magické. Bohyně s tím také souhlasí.
Univerzální síly jsou všude kolem nás a jsou připravené naslouchat a působit podle našich přání a potřeb. Na vás je, abyste se na ně napojili - a mnohdy stačí i něco tak snadného, jako je zapálení bílé svíčky, která dopraví vesmíru vaši zprávu : "Potřebuji od tebe dnes pomoc."
Přeji vám dobrou zábavu s knížkou kouzel pro moderní svět...

Ileana
Tak jsem vám nastínila v úvodu o čem můj seriál bude.
Něco nového se dozvíme, něco nového můžeme vyzkoušet.
Je to jen a jen na každém z nás - věříme, nevěříme ?


Zkusíme, nezkusíme...

 

  

4 komentáře:

 1. To vypadá zajímavě, těším se!
  Klárka

  OdpovědětVymazat
 2. To bude určitě zajímat mnohé z nás.U nás se "svíčkuje" neustále:-) Jenom ne ta značka z tvého minulého příspěvku,protože je v nich palmový olej, snažím se mu vyhýbat.Vím, že planetu nespasím, ale...
  Děkuji za moc krásný komentář,který jsi mi napsala na můj blog!
  Přeji Ti také zdravý, pohodový rok 2016:-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tvou návštěvu zde a třeba tě některé mé příspěvky zaujmou :o).
   Některé svíčky ani nemají na obale napsané co vše obsahují :-((.
   Krásné dny.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála