středa 2. prosince 2015

PADLA NA MNE...

trochu tíseň. Snad je to tím uplakaným počasím a blížícími se svátky, nevím. Před 14 dny jsme měli malého Jonáška v nemocnici na pár dnů na vyšetření, měl na celém těle zvětšené uzlinky. Diagnózy mohly být všelijaké. Proběhlo testování krve, stěry z krku a čekalo se. Mrňousek byl naštěstí bez teplot, na první pohled zdravý jako řípa. Nic moc se nezjistilo, prý to vypadá na 90% na mononukleózu, kterou prodělává. A tak je propustili s maminkou do domácího ošetřování. Včera byli na dalším odběru krve a dnes se to potvrdilo, prodělal ji a tak bude půl roku na dietě k tomu určené.
V neděli odvezla záchranka tchána našeho syna se silným krvácením, které podcenil, do nemocnice a dostal okamžitě 1,5 litru krve transfuzí a měl opravdu namále. Myslel si, že to přejde samo !
V pondělí jel manželův otec na kontrolu kardiostimulátoru, který má tři roky a hned si ho v nemocnici nechali, neboť mu zjistili příšerný stav srážlivosti krve, která se rovná léky a zároveň docela přísnou dietou, tu on občas ve svém věku 84 let porušuje a nyní se mu to vymstilo. Už se to však vyrovnává a zítra ho zřejmě propustí domů.

A mně se neustále honí myšlenky hlavou, jak relativní vše je, jak málo stačí k tomu, abychom nebyli najednou šťastní, spokojení, usměvaví. Jak málo si občas vážíme toho co kolem sebe máme, jak jsme nepozorní k sobě samým, jak malý krůček je k neštěstí a bolesti.

Blíží se konec roku a já si říkám, že se odehrálo mnoho krásných dnů, kdy jsem se cítila velmi šťastná, ale zároveň i hodně momentů kdy mi bylo úzko a měla jsem strach o své blízké. Vždy nastanou během roku chvíle, kdy už člověk nechce slyšet nic špatného, nechce mít další obavy ze všeho co se kolem něj děje. Prožívání našeho života není jen o radostech, ale také i o starostech a jakmile začne převažovat ta strana negativní, je to vždy bolestné. A když si vezmeme v úvahu, že člověk musí být za každou cenu silný, vytrvat i v těch horších okamžicích, není to opravdu jednoduché někdy vše ustát.

Ze zkušenosti vím, že je důležité se zastavit, zhluboka nadechnout, srovnat dech a myšlenky, nepropadat panice. Zase přijdou chvíle, kdy vše bude v souladu, v rovnováze, bude čisto v našich úvahách, rozjasní se oči a nastanou ty chvíle štěstí, radosti, poklidu.


Jinak by naše životní cesta měla příliš mnoho slepých uliček.

Proto každý večer zapaluji svíčky a mé myšlenky mají jediný cíl...

  
 

10 komentářů:

 1. Alenko, určitě zase bude líp! ono prý musí být hůř, aby bylo líp..je mi moc líto, co prožíváš a přeji Ti, abys měla co nejdříve důvod k úsměvu a
  aby ti zase bylo hezky..a k tomu člověk potřebuje mít zdraví lidí, které jsou kolem nás..Měj se co nejlépe a držím palečky...Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inko moc děkuji za souznění a podporu. Někdy se toho seběhne moc najednou. Vím, že se vše v dobré obrátí.
   Ála

   Vymazat
 2. Alenko, posílám velikánské objetí a kupu energie. Bude líp, uvidíš. Po krůčcích, ale už se to lepší. Nejhorší na tom je vždycky ten strach, nejistota. Ty dokážou člověka zcela odzbrojit a ničit. Jednou jsem v jedné knize četla, že v takovýchto situacích se člověk má v myšlenkách soustředit na to, jak by si přál, aby to nejlépe dopadlo. Snažím se to tak dělat a někdy to dělá divy.
  Držím pěsti, ať se vše brzy urovná a zase se budeš moci smát. Jak na rtech, tak v srdci!
  Katka ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko děkuji za podporu a máš naprostou pravdu, nejistota se mění ve veliký strach o své blízké a člověka to přikovává k zemi. Včera jsem se dívala na film Vzkaz v lahvi a tam bylo přímo ukázkově zobrazeno jak jde štěstí s neštěstím ruku v ruce a je na nás lidech, abychom zvládli i tyto zkoušky. Člověk musí zakusit i bolest, aby si víc vážil štěstí. Věřím, že vše se v dobré obrátí a konec roku bude bez nemocí a nejistot.
   Ála

   Vymazat
  2. Alčo, jak píšeš. Vše má dvě strany. Jedna se nám líbí, druhá moc ne. Ale kdybychom neznali tu "špatnou", tak bychom se nemohli tak moc radovat z té "dobré". Ať se misky vah již převáží k dobrému! Moc ti / vám to přeju!
   Katka

   Vymazat
  3. Přesně tak Katko. Člověk si to musí stále uvědomovat.
   Ála

   Vymazat
 3. Alenko, přeji ti hodně síly a energie. Uvidíš že bude dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ti Ali moc děkuji, energii dodat opravdu potřebuji, zásoby nějak ztrácím...

   Vymazat
 4. Zdraví - dokud ho máme, tak to neřešíme a bereme ten stav jako samozřejmost... I kolem nás v poslední době krouží hodně ošklivé nemoci...
  Alenko, přeji pevné zdraví všem, co máš ráda.
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě to tak opravdu Helenko platí - zdraví je nejdůležitější a musíme si ho chránit ze všech sil. Přeji ti, aby to kroužení ošklivin přestalo a v dobré se obrátilo.
   Děda už je doma, cítí se dobře a to je důležité.
   Měj se.
   Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála