pondělí 13. dubna 2015

MYSTICKÁ MÍSTA popáté...

a dnes navštívíme

Karlštejn a jeho okolí


Posílení sebevědomí, podpora potence, chuť prosadit se a vládnout, překonání problémů a fobií všeho druhu.

Hrad patří jednoznačně mezi nejslavnější v Čechách. Nechal ho postavit Karel IV. v letech 1348-1358 a měl mít zvláštní poslání - být úschovnou českých korunovačních klenotů, státních listin a sbírek relikvií. Celá stavba je oslavou solárního kultu, vyjádřenou zejména úzkou spojitostí zlata a Slunce.

Pro muže bude procházka prostory hradu vždy pozitivní a příjemná. Bude podporovat jejich mocenské ambice, vrátí jim ztracené sebevědomí a chuť prosadit se. Je to velmi vhodné místo k doléčení nemocí a k získání ztracených sil.
Na ženy nebude Karlštejn nikdy působit tak pozitivně a silně jako na muže. Ale také jim může výrazně posílit jejich pracovní, a hlavně mocenské ambice. Pokud je ale žena příliš dominantní a agresivní, není v zájmu jejího partnera, aby ji do těchto míst přivedl.

Sv.Jan pod Skalou


Onemocnění kloubů, nemoci z prochladnutí, gynekologické problémy, nedostatek červených krvinek.

Na počest chorvatského poustevníka Ivana = Jana, kterého místní lid velmi uctíval, postavili kostel, kde jsou uloženy jeho ostatky. Toto místo měl v oblibě např.Karel Hynek Mácha.

Pobyt v jeskyni ve skále lze doporučit každému, neboť pomáhá proti veškerým potížím. Uleví se ještě více těm, kteří se napijí ze zázračného pramene. Koho bolí záda, má potíže s pohybovým ústrojím, nemocné klouby, prospěje mu, když poleží několik minut na Ivanově loži.Kdo má hemoroidy, rakovinu konečníku, potíže s močovým ústrojím, gynekologické problémy, potíže s kyčlemi, ten ať se na chvíli posadí.

Tetín

Úzkost, nedůvěra ve své schopnosti, odvaha bojovat o své zájmy a proti nespravedlnosti, chuť se vzepřít tomu, co nás omezuje nebo nám škodí.

Jméno této obce je podle dávných legend spojováno s jednou z Krokových dcer, s Tetou. Tetín a jeho historie je zahalena tajemstvím a neproniknutelným závojem tajemna.

Místo jistě ocení všichni ti, kdo trpí nedostatečným sebevědomím. Posezení v prostorách bývalého slavného hradu jim dodá bojovnost a chuť prosadit si svoje zájmy.

Mlynářská cesta na Radotínském

Dobré mezilidské vztahy, komunikativnost, přátelství, neutralizuje negativní emoce, posiluje pozitivní myšlení, chuť držet pospolu, snižuje zlobivost a neposlušnost dětí.

Na Radotínském potoce můžeme najít evropskou raritu. Na 21 kilometrech toku potoka nalezneme 22 mlýnů. Mlýny byly útočištěm pro celé okolí, byly pevné a bezpečné, zejména v době válek.

Projít se touto cestou přinese dobrou náladu, chuť do života, chuť do práce. Je velmi dobré tento výlet absolvovat s dětmi, podpoříme jejich harmonický růst. Je to dobrá prevence proti jejich zlobení, podrážděnosti a neposlušnosti.

Koněpruské jeskyně

Srdeční problémy, vysoký tlak, zlozvyk, zklidnění popálenin.

Nacházejí se nedaleko Berouna uvnitř návrší, kterému se říká Zlatý kůň.

Pobyt v jeskyních velmi prospěje všem, kdo mají vysoký krevní tlak nebo potíže se srdcem.

Skalka u Mníšku pod Brdy


Pomoc ve chvílích velké nouze, vážný zdravotní problém, prosba o zachování života či o zázrak.

Skalka bývala poutním místem, dále zde byl klášter, poustevna a křížová cesta.

Procházka tímto místem nás pohladí na duši, dá nám schopnost vyrovnat se s realitou, touhu pomáhat druhým nebo ukončit nějaký konflikt.

Nebojte se dělat
velké kroky.
Nemůžete přejít
propast dvěma
malými krůčky.

David Lloyd George 

cit. z knihy
Mystická místa Čech a Moravy
Olga Krumlovská  
               

13 komentářů:

 1. Alenko, hezké a zajímavé povídání .... a o těch místech ani nemluvím... ta jsou kouzelná... ale všechny neznám.... Skalka mě moc láká.
  Přeju dny plné pohody. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji si Jarko, že když jsme před lety byli s mužem na Karlštejně, nijak zvlášť jsem z tohoto místa nebyla nadšená - teď už vím proč :o)))). Na Skalce jsme byli loni, byli jsme na cyklovíkendu v Mníšku pod Brdy a vyjeli jsme tam na kolech, děsný prďák, ale místo moc krásné. Mně zaujali ty mlýny na Radotínském potoce. Krásné dny. Ála

   Vymazat
 2. Úžasně inspirativní, moc děkuji.
  Měj se báječně, Ali, Klárka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko někdy člověk ani o mnoha místech neví. Já jsem ráda za tuto knížku, kterou jsem dostala od kamarádky k vánocům. Moc ráda bych letos některá navštívila... Hezké dny přeji. Ála

   Vymazat
 3. A stejně na Karlštejn chci....nejlépe letos v létě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neváhej a zajeď se tam podívat :o). A dej pak vědět... Ála

   Vymazat
 4. Ahoj, na Karlštejnu jsme byli několikrát.... Nejvíc na mě zapůsobila návštěva kaple sv. Kříže.. objednaná, v klidu a bez stresu...... nešla za námi hned další výprava...... byl to duchovní zážitek. Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, určitě je pak dojem umocněn tím klidem. Hezké dny. Ála

   Vymazat
 5. Ahoj, na Karlštejnu jsme byli několikrát.... Nejvíc na mě zapůsobila návštěva kaple sv. Kříže.. objednaná, v klidu a bez stresu...... nešla za námi hned další výprava...... byl to duchovní zážitek. Pavel

  OdpovědětVymazat
 6. Álo tedy to je informací :o) děkuju...a na Karlšten bych se moc chtěla podívat ale zatím jsem to štěstí ještě neměla :o)
  Měj se moc hezky...
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidíš, že jednou tam zavítáš a pak to spoj s místy, o kterých jsem psala :o). Krásné dny. Ála

   Vymazat
 7. Hned bych jela na výlet.-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko také ráda "výletuješ" ? Já moc ráda. Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála