čtvrtek 12. března 2015

MYSTICKÁ MÍSTA počtvrté...


ilustrační fotodnes navštívíme DOLNÍ KOUNICE A OKOLÍ


Do podvědomí veřejnosti se město zapsalo díky historickému objektu ROSA COELI, klášter, jehož zřícenina se nachází na pravém břehu řeky Jihlavy.Jeho fascinující vzhled a magická aura dokáže uhranout každého návštěvníka.

Dlouhověkost, tělesná i duševní aktivita, překonání bolestí, rekonvalescence po nemoci, překonání pohodlnosti a lenosti, únavový syndrom, rychlé získání energie.

Energie, která v těchto místech sálá posiluje naši tělesnou stránku, pobyt zde může nemocnému člověku přinést velikou úlevu, pomáhá překonávat zejména bolest.

BRNO - ŠPILBERK

Hrad je výraznou dominantou Brna a byl sídlem mocných moravských markrabat. Jeho role ale byla v minulosti velmi rozporuplná. Vedle nedobytné pevnosti to bylo také jedno z nejobávanějších vězení rakouské monarchie.

Vzpomínky, posílení myšlení, lepší schopnost soustředění,hledání řešení nebo cesty jak dál.

Posezení zde, spojené s poslechem hudby, může mít blahodárný vliv na myšlení, pomáhá nám udělat si v hlavě "pořádek", soustředit se, také nám může pomoci, abychom si vzpomněli na něco, co upadlo v zapomnění a je pro nás velmi důležité.

SLAVKOV U BRNA

Kromě historie spojené s Napoleonem, která Slavkov proslavila zejména a podepsala se na jeho okolí nežádoucími negativními zónami, jež mohou být pro citlivé lidi nebezpečné, se však zde nacházejí i místa pozitivní, která se mohou stát oázou nebo ochranou proti nebezpečí všeho druhu.

Probuzení nebo posílení nadpřirozených schopností, jasnozřivé vize, živé sny, věštění budoucnosti, pohled do minulosti, kontakt s astrálním světem a získání důležité rady.

Pobyt v zámku v nás probudí nadpřirozené schopnosti, dá nám schopnost nahlédnout do minulosti nebo do budoucnosti.

RAJHRAD

Nejzajímavějším bude Památník písemnictví na Moravě, který se nachází v prostorách benediktinského kláštera.

Vnitřní rovnováha, sebevědomí, úspěšné zkoušky nebo konkurzy.

Pobyt nám přinese vnitřní rovnováhu a pocit sounáležitosti s prostředím, v němž žijeme. Pomáhá nám vyrovnat se s realitou a najít v sobě sílu žít dále nebo jinak. Zvlášť pozitivně působí pobyt v knihovně.

IVANČICE

Z míst, která jsou zde zvlášť zajímavá, to jsou pozůstatky hradního paláce - sídla řádu templářů, starý židovský hřbitov, procházka na rozhlednu.

Síla dotáhnout věci do konce, chuť pomáhat druhým, provozovat charitu a být pozorným, uctivým, překonávání zlozvyků a zapracování na svém lepším já.

V této oblasti mají velmi silný náboj zejména pozůstatky sídla templářů. Na takovém místě je třeba hledat sílu v sobě, posílení víry ve své schopnosti.
Berte problém jako nedílnou součást života,
když přijde, držte hlavu vzhůru, podívejte se
mu zpříma do očí a řekněte :
"Budu větší než ty. Nemůžeš mne porazit."
Zopakujte sami sobě utěšující slova - tohle
také musím zvládnout.

Ann Landers


Zdroj :
Mystická místa Čech a Moravy
Olga Krumlovská                

2 komentáře:

 1. Zajímavé informace--děkuju Álo :o)
  Měj se hezky...
  Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta knížka je moc hezká a někdy bych většinu míst chtěla navštívit, tak jsem zvědavá jak se mi zadaří. Měj se Marti. Ála

   Smazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála