pondělí 9. února 2015

NEPATRNÁ MYŠLENKA...

se kdysi zrodila a se sestrou nás napadlo, že by bylo hezké udělat rodinný sraz. Pocházím ze tří sourozenců, takže už to je dobrý základ.
Bylo to v době, kdy už druhý z našich rodičů nebyl již mezi námi a tak jsem si řekla, že by bylo docela hezké se jednou někde sejít na celý víkend i s našimi všemi dětmi a jejich rodinami.

 Není důležité se potkávat denně, je důležité najít si na sebe čas alespoň jednou za rok.

A tak vznikly naše rodinné sešlosti.

První sraz byl v roce 2008 v Kořenově. 
I přesto, že ubytování zklamalo, obsluha byla na facku (ač jsme zaplnili celý penzion, paní jsme očividně lezli na nervy), nenechali jsme si naše první setkání pokazit a užili jsem si legrace, výletů, poseděli u pivka, vínka a když jsme se v neděli loučili, bylo na všech znát, že se jim společně prožitý víkend líbil.


Navštívili jsme sklárnu a pivovar v Harrachově, při obědě ochutnali místní pivo. Jedna skupina bez malých dětí si vyjela lanovkou na Čertovu horu a dolů sešli pěšky, a druhá drandila s kočárky k Mumlavským vodopádům. Počasí přálo, co víc si přát, všichni měli zážitky.Rozhodli jsme se, že setkání budeme každý rok opakovat a vždy jedna rodina vybere lokalitu a sraz naplánuje.
 Bylo nás tenkrát 23 a jedno miminko v bříšku :o)...
... a založili jsme srazovník.

Není však vůbec jednoduché sehnat pro tolik lidí ubytování v hezké přírodě, abychom se všichni vešli, abychom se měli kam zajít podívat, abychom to neměli příliš daleko ze svých domovů, aby místo bylo tak někde napůl cesty.
Ještě, že máme v dnešní době internet, maily, mobilní telefony a jsme rychle ve spojení...

      To bylo malé nakouknutí do našeho srazovníku a pokud se vám líbilo
- pokračování příště -

Je důležité udržovat tradice, ale musí to lidem přinášet hezké pocity a radost.


Nic velkého nebylo vytvořeno bez nadšení.

                                          R.W.Emerson


3 komentáře:

  1. Taky jsem založila pravidelné setkávání rodiny. nemajíc rodičů, ani vlastních sourozenců (nevlastní na mě zanevřeli), pořádám srazy s vlastními dětmi a jejich rodinami. Protože je jich požehnaně a poslední roky utěšeně přibývají, bylo nás naposledy 15 kusů. Scházíme se 2x do roka a k tomu ještě občas při mimořádné příležitosti....takže vlastně docela často. Asi to časem taky přesuneme do nějakého osvědčeného penzionu-což je skvělý nápad, za který ti děkuji! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Taky jsem založila pravidelné setkávání rodiny. nemajíc rodičů, ani vlastních sourozenců (nevlastní na mě zanevřeli), pořádám srazy s vlastními dětmi a jejich rodinami. Protože je jich požehnaně a poslední roky utěšeně přibývají, bylo nás naposledy 15 kusů. Scházíme se 2x do roka a k tomu ještě občas při mimořádné příležitosti....takže vlastně docela často. Asi to časem taky přesuneme do nějakého osvědčeného penzionu-což je skvělý nápad, za který ti děkuji! :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Jak se rozrůstáme a rozrůstáme nebylo by v silách a možnostech jedince vše uspořádat v jednom domě :o))). A protože jsme i z několika koutů, možnost se setkat někde na půl cesty byla ideální. Jen míváme problém najít vhodné ubytování, abychom se vešli, aby tam byla možnost vyžití pro děti, aby byla možnost pěších výletů od chaty.... Ale dá se najít vše. Ála

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála