úterý 24. února 2015

MYSTICKÁ MÍSTA ... potřetí

jsem zalistovala knížkou, abych vám nabídla 
další tipy na výlety po naší krásné zemi.

Vybrala jsem 
Telč a okolí
i když si myslím, že většiná z nás nádherné město zapsané na seznamu UNESCO zřejmě navštívila, ale pokud ne, tak prosím listujte se mnou...

Prevence proti partnerské krizi a špatným mezilidským vztahům, působí proti negativním emocím, zejména vzteku, psychické labilitě, nenávisti, závisti, harmonizuje a posiluje správnou koordinaci funkcí jednotlivých orgánů. Zvlášť vhodné místo pro umělce.

Město je známé zejména díky pohádkovému renesančnímu náměstí a zámku. Zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury a můžeme se nechat unést všemi těmi krásnými pověstmi, které o městu vznikly. O bílé paní, která kaši vařila, čert, co nedaleký hrad postavil, vyprávění o zmrtvýchvstání i o templářích.
Pravidelné procházky tímto městem, zejména náměstím, mají příznivý vliv na pocity nevolnosti, harmonizují auru, vyrovnávají funkce jednotlivých orgánů. Pokud máme pocit, že jsme neustále unaveni, trpíme nedostatkem energie, či jsme právě prodělali dlouhodobou nemoc, pak nás mohou procházky nebo i posezení na náměstí naladit optimisticky a pomůže nám se otevřít přijímání energie z okolních zdrojů - zejména pak z umění.

Třešť
 Duševní vyrovnanost, prosba o pomoc přírody, aby učinila zázrak, zbavení se nespokojenosti, radost z drobností a nemateriálních věcí.

Město se v minulosti proslavilo výrobou betlémů, je zde muzeum se stálou expozicí. V muzeu je skryta zajímavá "energie", prostředí působí nesmírně uklidňujícím dojmem, přinese pozitivní naladění a radost. Pobyt zde má zázračný vliv na naše myšlenky, přinese nám potěšení z právě prožívaného dne a i z toho, co v životě máme.

Kaple sv.Karla
Problémy s pohybovým ústrojím, páteř, potíže s koordinací pohybů, ohebnost, rychlá regenerace sil, čerpání energie.

Kaple se nachází 3 kilometry od Telče a nejlepší je procházka dlouhou staletou alejí přímo z centra Telče. Procházku si užíváme, neboť pokud se chceme uzdravit po dlouhodobé nemoci, zde strávený čas nám velice pomůže. Dobré je přitom držet někoho blízkého za ruku.

Dačice
Diety, snížení hladiny cukru, posílení vůle, snížení chuti k jídlu, větší psychická odolnost vůči problémům.

Slavný pomník ve tvaru kostky cukru stojí na prostranství před kostelem sv.Vavřince. Příjemné posezení v blízkosti pomníčku udělá dobře všem, kdo mají problémy s nadváhou, blízkost velké kostky cukru a pohled na ni má na psychiku člověka podobný efekt, jako by se přejedl sladkého tak, že už ho nemůže ani vidět.

Slavonice 
 Nemoci srdce, krevní tlak, působí proti stresu a nespavosti, posiluje obranyschopnost organismu, podporuje trávení a dodává energii.

Nejzajímavější jsou domy se sgrafitovou výzdobou. Obrazy vyzařují silné vibrace, které mohou na člověka působit kladně nebo záporně. Mohou léčit, uklidňovat nebo naopak děsit, deprimovat.

ilustrační foto z mého alba
Pokud se někdy v těchto místech ocitnete, nechte se 
vést mystickým kouzlem, které v sobě mají...


Jestliže se vydáme správným směrem,
 jediným naším úkolem bude udržet se na cestě.
                                                                       - starý budhistický výraz -
           
zdroj : Mystická místa 
          Čech a Moravy
          Olga Krumlovská

4 komentáře:

 1. Álo, mám pocit, že bych měla všeho nechat a jet - na každém tom místě bych měla co dělat :o) Moc děkuji za hezký příspěvek.
  Přeji příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, kdysi dávno jsme s mužem a nejmladším synem (byl ještě školák) tato místa navštívili, byla jsem unešena a někdy bych se chtěla znovu tam projít. Dneska bych si to i jinak užila...Ála

   Vymazat
 2. Álo moc krásný příspěvek si pro nás připravila ♥
  Měj se moc hezky...
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti děkuji, je hrozně zajímavé vědět o zvláštnostech určitých míst, já bych každý rok nějaké chtěla navštívit. Jen to jaro, léto, podzim jsou tak krátké :o)). Ála

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a čas, který jste mi věnovali.
Vážím si toho a jsem za to ráda.
Ála